309 Shares 4034 views

dorycki porządek

Zabytki nie oszczędza czas, ale nadal zaskoczyć wielu pokoleń jego harmonijnych form. Świąteczny, a nawet bardziej pretensjonalny styl dorycki, tak ukochany przez architektów Grecji i Rzymie, dzisiejsze nowoczesne ulice jest praktycznie nieobecny, ale nadal godne podziwu. Został on stworzony przez starożytnych architektów, którzy pracowali ręcznie spektakularne piękno.


Na przełomie 6 wieku pne w architekturze tworzą dwa niezwykle piękne kierunek sztuki. To styl dorycki i joński. Dzień po dniu, architekci starali się pomóc budowniczych doskonałe proporcje i kształty, które są sprawdzane na wspaniałych świątyń i pałaców zbudowanych. Starali się upewnić, że dorycka wyglądał doskonale, bo to było podstawą architektury czasie. Ostateczna tworzenie stylu zakończył przybliżeniu w 600 pne.

Początkowo starożytnego Grecji zdominowane przez konstrukcję o kształcie prostokątnym i materiały użyte do konstrukcji były niestabilne gliny i trzciny. W miejscu takim krótkotrwały komponentów do budowy mieszkań to bardziej wytrzymałych, ozdobione dekoracją i budowy nowej świątyni rzeźby.

Niekończąca się pogoń za dawnych architektów stworzyć monumentalne i idealne proporcje w budynkach przyczynił się do powstania nowego, który następnie stał się klasyczny styl. Najważniejszą wszystkim – rzymski i grecki doryckim. zamów Roman przeprowadzono Mutulu i zębów-dentil.

Mówiąc o kontrast, można zauważyć, że klasyczny kolumn doryckich brakuje bazy lub czy została ona przeprowadzona z silnym trzebieży. Znajduje się na pniu pionowych rowków, zwany flety. Są one ściśle przestrzegane siebie, i nie było znać ścieżkę między nimi. W tym stylu flet wykonano z bardzo ostrymi krawędziami i nie były głębokie.

Dorycka kapitał – to okrągła poduszka (echinus) i gruby kwadratowy płyty (liczydło). Na szczycie kolumny, kapitele, ponoszą główny ciężar szczegóły są powyżej. kapitał Dorian posiada funkcję wyrażoną przez fakt, że został przetworzony Ehin IONICS i przechowywane pod półką manila pięty, które zdobią wyrafinowane ornament.

Belkowanie składa się z opaski, fryz i gzyms. Ehin – beanbag krzywoliniowy profil i liczydło kwadratowe i fryzy z kolei dzieli się na tryglifami poziomych i Metopy. Unikalne dorycka został opracowany w architekturze starożytnej Grecji. To jest, gdy mistrz zaczął budować długotrwałe kamienne świątynie, używając dekoracji danych. Jeden z tych struktur jest grecka świątynia Artemidy w Korfu.

odbierany jest największy rozkwit porządku doryckim w wiekach VI-V. BC, czas panowania doskonałych form i klasyki. Ten styl jest ozdoba i podkreślał majestat i monumentalności składu budynków z tego okresu, ich piękno i oryginalną architekturą. Typowym i najstarsza świątynia dorycka znajduje się w Grecji, to jest słynna świątynia Hery w Olimpii. Jego wiek – VII w. BC. e. Został on zbudowany w malowniczej okolicy na południowych stokach wzgórza CZK.

Świątynia zbudowana przez wszystkich zasad wczesnej architektury doryckiej z wyraźną orientację ze wschodu na zachód, ma nieco wydłużony kształt. Periptera ma pewną liczbę kolumn. Szczególny smak daje im to, co oni są różne w wątku, a proporcje najmniejszych szczegółów. Zostały one pierwotnie wykonane z drewna, ale później zaczęli stopniowo zastąpić kamień. Nastąpiło to na znaczny okres czasu, niemal od starożytności do czasów rzymskich, a to z kolei przekłada się na wątku, który jest również poddawany zmianom w zależności od trendów w rozwoju stylów architektonicznych.