457 Shares 9126 views

w USA Oil: koszt produkcji, dynamika wzrostu wolumenu

Jeśli spojrzeć na światowym rynku ropy naftowej ma charakter globalny, możemy śmiało powiedzieć, że Stany Zjednoczone są jedynym krajem na świecie, który był aktywny w zasobów łupkowych. Inne kraje już dawno porzucił ten pomysł, ponieważ uznają to nieopłacalne i kosztowne finansowo. Aktywny produkcja ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się dopiero w 2014 roku w środku lata. Wcześniejsze próby opracowania złóż paliw w Polsce i na Węgrzech, ale wszystkie one nie powiodło się. Wielkie perspektywy przypisane do Ukrainy, ale to tylko w projekcie na 2018 r.


Projekty łupkowe w USA

produkcja US oleju łupkowego nasiliły się w 2014 r. Do tej pory projekty amerykańskie zajmują około 10% produkcji paliwa globalnej. Już w 2005 roku na terytorium państwa sformułować kolejność 7,5 mln baryłek ropy, a w 2014 roku wskaźnik ten osiągnął wartość 9 mln baryłek. Na tle 90 milionów baryłek, co wszystkie kraje wydobywanych razem, wartość ta jest bardzo istotna. Jest to relacja i stać się dźwignią, że pchnął do znacznego spadku cen „czarnego złota”.

Jaka jest cena paliwa na rynku ropy naftowej gwarantuje opłacalność rozwoju energetyki w USA?

w Stanach Zjednoczonych koszt wytwarzania oleju różni się znacznie od regionu. Koszt opracowania źródła wpływa na głębokość występowania paliwa i dostępności wody słodkiej. Na początku 2005 roku, średnia firma specjalizująca się w produkcji paliwa z łupków, był w stanie osiągnąć poziom bez szkody na koszt tej ostatniej na rynku w 75 $ za baryłkę. Rok temu na amerykańskiej produkcji będzie opłacalne, na rynku międzynarodowym, nie powinna spadać poniżej 57 dolarów. Są to regiony, takie jak Północnej Dokota gdzie wydobycie jest opłacalne paliwo w cenie $ 42 i poniżej. US produkcja ropy łupkowej w dzielnicy Mackenzie kosztuje tylko 24 $. Jeśli trzymać wszystkich wskaźników razem, staje się oczywiste, że segment oleju Ameryki jest w stanie wytrzymać, a nie wypłat na rynku międzynarodowym. Nieważne, jak rozwijała się sytuacja, programiści naftowe mają własny 10% wartości każdej beczce. Zaufanie sprawia fakt, że koszt „czarnego złota” nie obejmuje podatków i akcyzy, które w innych krajach stanowią około 60% ceny podstawowej. Dlaczego tak? Po prostu, podatki USA w branży energetycznej nie są pobierane.

Która towarzyszy „łupkowego rewolucji”?

Shale rewolucja w Ameryce ma dobre perspektywy. Wynika to głównie z faktu, że produkcja ropy naftowej w USA jest coraz tańsze. Mu towarzyszy, nie tylko rozwój nowych depozytów, ale również wprowadzenie w procesie rozwoju nowych technologii paliw. Według wstępnych obliczeń, w niedalekiej przyszłości przepływu środków na jednej usługi oraz może zostać zmniejszona o około 40%. Rosnąca dynamika produkcji ropy w USA ze względu na specyfikę przepisów. Firmy działające w tej dziedzinie, nie są opodatkowane, ponieważ do niedawna przemysł nie zostało uznane za obiecujące. Rynek zdominowany jest przez małe firmy, które mają na celu zwiększenie ich dochodów i szukać racjonalizacji metod produkcji. Inwestują one własną rękę w kierunku rozwoju.

Prognozy na przyszłość

Woluminów w produkcji ropy w USA w latach 2015-2016, według analityków, będzie się zwiększać. Nawet spadek cen na rynku światowym z około 60% nie miało wpływu na sytuację i perspektywy. Energia Prognoza krótkoterminowy krótkoterminowy Energy Outlook z największych w kraju agencji jest optymistyczne. Mówi o zamiarze stanie złamać własne rekordy. Maksymalna wielkość produkcji ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku odnotowano w 9,6 milionów baryłek. EIA śmiało deklaruje, że trzeba czekać, aby zwiększyć wielkość produkcji paliwa 600 tysięcy ton w połowie 2015 i na początku 2016 roku – o 200 tysięcy baryłek dziennie.

Na tej potentatów naftowych liczyć?

Pomimo faktu, że produkcja ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych jest aktywnym sposobem, poglądy na temat przyszłych perspektyw spółki naftowe zostały podzielone pomiędzy właścicieli. Niektóre firmy tymczasowo zatrzymany rozwój nowych złóż i zawieszony badania, inne są optymistyczne i pewnie o przyszłości, nie opierając się na ożywienie na rynku kosztów paliwa jest mniejsza niż do wartości 100 $.

Świetlana przyszłość rysuje się fakt, że Ameryka ma zamiar wyjść z uzależnienia od ropy naftowej na świecie. Jeśli w 2005 roku kraj ten zależał od dostawców ropy naftowej o 60%, a następnie do roku 2011 liczba ta spadła do 42%. Tendencja ta nie uległa zmianie, a dziś, i na odwrót – wzrosła. Producenci mogą bezpiecznie opierać się na popyt na ropę w kraju. Nawet jeśli to nie będzie możliwe zrealizowanie paliwa na rynku międzynarodowym, to pójdzie pod młotek na rynku krajowym.

Co mówią analitycy?

Według analityków, w 2015 roku cena ropy Brent zatrzyma się w ciągu 58 dolarów za baryłkę. Prognoza na rok 2016 jest jeszcze bardziej optymistyczne. Gdy koszty produkcji ropy w USA spadnie o jedną trzecią, jego cena rynkowa osiągnęła 75 dolarów. źródłem energii WTI kosztuje odpowiednio $ 55 i 72. eksperci rynku ropy są zgodni, że koszt „czarnego złota” do obecnego punktu w czasie znacznie zaniżone. W ciągu najbliższych kilku lat, cena nie będzie w stanie osiągnąć cel od 100 $. Taki scenariusz może być postrzegane z opóźnieniem w dekadzie. w rosnącej produkcji ropy w USA nie może pokryć zapotrzebowanie. Szereg technologii, które wymagają paliwa, zwiększając systematycznie. Tymczasowe obniżki cen związane ze stagnacji w rozwoju gospodarek większości krajów. Jak tylko sytuacja wróciła do normy, nie zostanie osiągnięty tylko, ale również prawdopodobnie uszkodzony limit $ 100.

US rynek ropy

USA czuje się pewny siebie na rynku światowym, a nawet próbami państw OPEC, aby wyprzeć konkurentów z niszowych koronowany awarii. Jak spadek popytu, który uprzednio utworzonej większą część Ameryki, zwiększa dostaw. W rezultacie, cena paliwa spadnie. Sytuację można nazwać prób wybić słabych graczy handlu. Warto zauważyć, nie tylko wzrost produkcji ropy w USA, ale także położenie geopolityczne. Na terytorium państwa bardziej konkurencyjnego i wolnego środowiska dla prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze energetycznym. W mniejszych graczy, a są one w większości, mają wolną rękę. To lojalność rząd pozwala rządowi pewnie stać na nogach, nawet w tych trudnych czasach. Wpływ na sytuację USA rośnie również dzięki systematycznie zwiększać swoje rezerwy „czarnego złota”.

Na tle krajów świata oznaczał przełom produkcja ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. wykres cen wizualnie pokazuje, że państwo całkowicie przeprojektowany międzynarodowym rynku ropy. Po raz pierwszy od wielu lat w krajach OPEC i Rosja będą mieć godnego konkurenta. Jeżeli wcześniej państwo działało w swoich własnych interesów i podejmowaniu decyzji, biorąc pod uwagę tylko jego politykę świadczeń teraz musieli całkowicie zrewidować. Tylko w ten sposób możliwe będzie do równowagi i stabilizacji segment oleju.

pewni tylny

Ameryka to nie tylko serii na rynku ropy naftowej, to stale rośnie jego tyły. Tak, komercyjne rezerwy ropy odpowiadają wielkości przywozu netto na terenie ponad 164 dni. W grudniu 2013 roku liczba ta wynosiła 171 dziennie, a w 2007 roku przed kryzysem – 80 dni. Przywóz do Kanady i Meksyku w tej wartości nie jest wliczony w cenę. Stąd podwyżki stóp do wartości 279 dni. A jeśli wziąć pod uwagę nie tylko handlowych, ale również rezerw strategicznych, postać automatycznie równa 450 dni. Jest to luksusowy bufor ochronny, który będzie na bieżąco gospodarki kraju nawet w przypadku przerwania dostaw. On może stać się impulsem do spadku cen ropy naftowej na rynku światowym jest znacznie niższa niż rzeczywista postać $ 47 w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Spowolnienie spadku prognozy w środku wiosny 2015 r.