725 Shares 3832 views

Obraz dysku. Narzędzia, kreowanie, użyteczne właściwości

Technologie komputerowe, gęsto zalewające życie codzienne, stają się niezbędne w najbardziej różnorodnych sferach życia ludzkiego. Szerokie, często pozornie nieograniczone możliwości systemów komputerowych prowadzą do tego, że linia między cyfrowym a rzeczywistym światem jest rozmazana. Zadaniem użytkownika jest nie tylko umiejętne opieranie się takim wpływom komputera, ale także wykorzystanie go w ich własnym interesie.

Komputer jako produkt pracochłonnych prac ogromnej liczby jasnych umysłów ludzkości jest złożoną elektroniczną maszyną, którą zarządza nie mniej skomplikowane oprogramowanie. Pomimo ścisłej regulacji procesów i operacji występujących nawet w niezbyt skomplikowanym urządzeniu osobistym szczególna charakter organizacji oprogramowania komputerowego ma pewne "luki" umożliwiające "oszukanie" nawet bardzo uważnego i nieufnego systemu.

Ale nie o miejscach narażonych, sposobach hakerskich, a także o innych szkodach dla komputera zostaną omówione. Wykorzystanie pewnych funkcji systemów komputerowych umożliwia uzyskanie bardzo interesujących i bardzo przydatnych wyników. Dysk wirtualny, obraz dysku – to, co można uzyskać w wyniku korzystania z wielu narzędzi, które różnią się funkcjonalnością, a także wielkością i złożonością. Ale ich prace oparte są na właściwości systemu operacyjnego, aby postrzegać to samo co fizyczna dysk CD / DVD, a także wirtualną kopię cyfrową.

Ta cecha znalazła szerokie zastosowanie wśród użytkowników komputerów PC. Kopiowanie, przechowywanie i powielanie informacji jest znacznie ułatwione. Można też powiedzieć o racjonalnym wykorzystaniu zasobów fizycznych napędów CD / DVD oraz o tworzeniu kopii zapasowych cennych dysków na różnych nośnikach.

Obraz dysku często przychodzi do ratowania wielu urządzeń, które nie mogą pracować z określonym rodzajem programów bez użycia dysku wirtualnego. Są to niewielkie, tanie komputery osobiste, dla których nie jest dostarczany zintegrowany napęd CD / DVD, aby zaoszczędzić miejsce, zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty. Oczywiście za pewną opłatą można uzyskać zewnętrzne urządzenie do odczytu dysków, ale w tym przypadku nie można powiedzieć o zwartości i mobilności.

Istnieje wiele programów, które wymagają pełnej funkcjonalności nie tylko do instalowania ich na komputerze, ale także do posiadania dysku w napędzie. W takim przypadku obraz dysku zainstalowanego na dysku wirtualnym zostanie uruchomiony.

Spróbujmy zrozumieć niektóre z najpopularniejszych narzędzi, które mogą pracować w trybie wirtualnego dysku. Bardzo popularny program UltraISO umożliwia nie tylko tworzenie obrazu dysku, ale również konwersję, a także dodawanie, usuwanie, a nawet wyodrębnianie plików.

Narzędzie to jest rozprowadzane bezpłatnie i umożliwia zarządzanie dyskami CD / DVD (wirtualnymi) – MagicDisc Virtual DVD / CD-ROM. Łatwy do zrozumienia, nie zajmuje dużo miejsca. Idealny do komputerów o małej mocy.

W arsenale Gizmo Drive nie tylko można naśladować obraz dysku, ale także wiele innych funkcji i dostosować funkcjonalność. Ponadto narzędzie jest rozprowadzane bezpłatnie.

Inne bezpłatne narzędzie – Virtual CloneDrive – ma mały rozmiar i dobrze radzi sobie z uruchomieniem obrazów dysku przy użyciu wirtualnych napędów.

Alcohol i DAEMON Tools Lite nie są wcale złe. Pracują na różnych platformach, wykazując się rzetelną wydajnością.

Tworzenie obrazu dysku systemu Windows 7, XP, Vista i wielu innych platform pozwala na przywrócenie zainstalowanego systemu na komputerze, nawet po poważnych awariach.