503 Shares 3216 views

Kiedy dzieci zaczynają gulit? Uczymy!


W domu nie było dziecko. Zachwyca i przywiązanie. Chcę, aby szybko zobaczyć uśmiech na jego twarzy, aby usłyszeć długo oczekiwany „aga”. Ile etapy odbędą się w rozwoju małego człowieka zanim coś powiesz lub zrobić pierwszy krok? Będziemy patrzeć na jednym z etapów w rozwoju mowy malucha kiedy dzieci zaczynają gulit.

Pierwszy dźwięk pochodzący z dzieckiem – to wołanie. Wraz z nim, on jasno do świata zewnętrznego, który jest głodny, chory, albo że mu się nie podoba. W ciągu dwóch tygodni od noworodka reaguje na głos matki. On przestaje płakać jak tylko jest to zaczynają rozmawiać. Pod koniec drugiego miesiąca krzyk zmian potomnych. Jasno wynika dźwięk samogłoska „a” i „U”. Nieco później dołączył do nich „S” i kilku spółgłosek – „G” i „m”. Ten pierwszy etap, kiedy dzieci zaczynają gulit. Nazywa Wywołanie. Jerky spółgłoska, samogłoska złagodniał i daje wymowy wszystkich znajomy „gu”, „Rany,” że jak rosną starsze dziecko wchodzi do „ASU” i „Agy”.

Muszę powiedzieć, że dużą rolę w mowy rozwój malucha rodzice grać. Komunikat dla 3-miesięcznych okruchów jest tak samo ważna, jak dla dorosłych. On jest odpowiedzią na gaworzenie mama uśmiechu, porusza rękami i nogami, a nawet „rezonuje” z nią. Odwrotnie, niemowlęta, które prawie nie mówił, zauważył rozwój języka nowszej.

Kiedy dzieci zaczynają gulit? Drugi etap jest nazywany „rura”. Ustaw dźwięki, które mówi, że dziecko w tym okresie zostanie przedłużony. Po 4 miesiącach coraz bardziej dźwięczne spółgłoski i samogłoski. Pojawiają się „a”, „e”, kombinacja „boom”, „ma”, „PF”, „en”, że początkiem 5 miesiąca gładko płynąć w bardziej przewlekły i melodycznych kaskadami dźwięków, takich jak „Style”. Stwierdzono, że w tym wieku dziecko może naśladować dorosłych. Jeśli spróbujesz porozmawiać z nim na „swoim” języku, można zauważyć, że był zadowolony powtórzyć po was, jakby w odpowiedzi.

Oczywiście, kiedy dzieci zaczynają gulit, przejście od jednego dźwięku do drugiego razu nie występuje. Dziecko sprawia wiele powtórzeń samogłosek i spółgłosek, jakby studiując ich wymowę. Na ogół, sam proces jest spontaniczne. Jego rozkwit w 4-6 miesięcy życia dziecka. Na początku jest to tylko reakcja na obecność osoby dorosłe, to jest to bardzo ważny moment w rozwoju mowy i samodzielnego działania. Na przykład, jeżeli okruchy nie śpi iw dobrym nastroju, że nie jest konieczne, aby zatrzymać kogoś obok niego do „rozmowy”. Ciekawostką jest fakt, że dzieci różnych narodowości, mimo szczególnego środowiska językowego, powiedzmy pierwszy brzmi niemal identyczne. Dopiero po sześciu miesiącach jest „komunikacja”, stopniowo przekształcając gaworzenia nabiera charakterystycznego brzmienia ich rodzimym języku.

Wielu rodziców są zainteresowani w terminie. Oni często pytają: „Ile dzieci gulit zacząć i kiedy przestać obracając bełkot?” Każdy przypadek jest ściśle indywidualne. Więc nie przejmuj się, jeśli wiesz już pipsqueak Hooke i dziecko (2 miesiące) nie coo. To można opisać jedynie jako przybliżone ograniczeń wiekowych z tego okresu w rozwoju dzieci – od dwóch do trzech do sześciu lub siedmiu miesięcy.