91 Shares 2485 views

Dbałość o zawartości kalorii! Sernik i jego odmiany w potrawy dietetyczne

Sernik jest jednym z najbardziej użytecznych deserów, ponieważ jego receptura zawiera bazę ser, i często uzupełniane i naturalne jagody i owoce. Ale nie sądzę, że możemy bezpiecznie korzystać imponujący kawałek tego przysmaku, bez szkody dla sylwetki. Ci, którzy przestrzegać surowych diet i oglądania kalorii, trzeba zrozumieć, że jest to dość pożywny przysmak. Co jest jego kaloryczność? Sernik może mieć różną zawartość energetyczną oraz zawartość tłuszczu, to wszystko zależy od receptury. Za najbardziej popularne i powszechne.

Klasyczny sernik kalorii

Podczas gotowania delikatny deser używać różnych serów. Bardzo popularne są następujące:

 • mascarpone;
 • Philadelphia;
 • ricotta;
 • „Twaróg”;
 • twaróg.

To jest duża zawartość w serze deser decyduje o jego wysokiej zawartości kalorii. Ser zawiera średnio pomiędzy 350 i 700 kcal na 100 gramów produktu. To zależy od zawartości tłuszczu sera i innych składników deseru. Jeśli ściśle przestrzegać figurę i staram się jeść jak mało kalorii, po prostu wybrać do otrzymywania odmian niskokalorycznych sera lub twarożku. Odnosi się to do ciasteczek: dać pierwszeństwo typów niskotłuszczowych.

Jeśli gotować sernik na klasycznej receptury sera o niskiej zawartości tłuszczu, dostaniesz deser z wartości opałowej 300 kcal 100g. Wartość odżywcza dodatkami w środku będzie następująca: tłuszcz – 15 g – 30 g węglowodanów, białka – '60

Czekolada i kalorii

Sernik z kakao, oczywiście, będzie nieco „cięższa”. Dodaj kalorii i naturalną czekoladę. Oczywiście, deser po prostu wspaniały, ale nie pomyłka o tym, że „jeden kawałek niczego nie zmieni.” Nawet przy użyciu sera o niskiej zawartości tłuszczu w 100 g czekolady sernik będzie zawierać nie mniej niż 380 kcal. Minimalna ilość tłuszczu wzrasta do 22 g. Dolna sernik wysokokaloryczne ser lub ser może być tylko dzięki zastosowaniu całkowicie odtłuszczone składników.

Sernik "New York"

Ten deser wymaga pieczenia w piekarniku. Oprócz tłuszczu, członkowie produktu o zawartości kalorii i tłuszczu wpływa na inny, który jest smarowanie formy.

I część „New York” jest dość ciężki. Zawiera krem lub śmietana, masło, ser, jajka. Ser „New York”, którego zawartość kalorii jest 267,5 kcal na 100 gramów, ma wartości odżywcze: białko – 5,6; FAT – 18,9; węglowodany – 20,7.

Dodaj dojrzałe jagody

Połączenie chrupkiego ciasta, miękkim nadzieniem serowym i owocu lub jabłka daje bardzo harmonijny i smaczne. W tym deser nawet cukier są dodawane w ilościach minimalnych, ponieważ owoce są smaczne na własną rękę. Pamiętaj, aby przygotować się wiosną lub latem tego sernika. zawartość kalorii w 100 gramach będzie 323 kcal, jeśli używasz truskawki. Inne jagody i owoce mogą dać inne danie kalorii.

Jak gotować niskokalorycznej sernik

Z tego przepisu trzeba użyć bardzo niskokaloryczne i niskotłuszczowe produkty. Do przygotowania potrzebujemy:

 • herbatniki (galetnoe lub kruche) – 150 g;
 • sok jabłkowy lepiej – 50 g;
 • Jogurt (1,5%) – 320 ml;
 • niskotłuszczowy ser twarogowy – 400 g;
 • Jaj – 1 mała;
 • skórka i sok z połowy cytryny;
 • skrobia kukurydziana – 1,5V. L.;
 • Cukier – 3 łyżki. l.

Szlifować ciasteczka na okruchy, wlać sok, wymieszać dobrze, rozłożone na dnie formy podziału. Twaróg, pokonać jogurt, cukier i skórkę. Dodać jajko, następnie skrobia, nadal śmigać. Masa bujne układ formy i wygładzić wierzchołek. Umieść w postaci folii – będzie przygotowany sernik w kąpieli wodnej.

Umieścić pojemnik w postaci większych i przesłanie go w piecu podgrzany do 180 ° C piec przez 50 minut, a następnie wyłączono ogrzewanie i pozostawienie sernik innego 2:00. Biorąc pod uwagę to, co użyliśmy produkty i co ich kaloryczności, sernik ma być bardzo proste. Rzeczywiście, 100 gram produktu zawiera tylko 160 kcal.