199 Shares 3218 views

Dlaczego koło uderza do prędkości? Bije koła przy niskich obrotach

Prawie każdy właściciel samochodu w trakcie jazdy wiele razy do czynienia z różnymi uderzeń lub wibracji na kierownicy. Najczęstszym problem występuje podczas jazdy przy stosunkowo dużych prędkościach. Kolejny problem z tym planem – koło ma przy prędkościach poniżej 70 kilometrów na godzinę. Najczęściej problem ten występuje w samochodach produkowanych w kraju. Ale zagraniczne samochody nie są odporni na wibracje. Cóż, spójrzmy na cechy problemu i jego przyczyn.


Co to jest wibracja na kierownicy?

Zjawisko to występuje na zupełnie różnych modeli samochodów, niezależnie od marki i ceny. W ten sposób, wibracje są odczuwalne na kole kierownicy lub na nadwoziu podczas jazdy z prędkością większą niż 70 km / h. Ale może to być zupełnie inna. W niektórych pojazdach tarcza przy prędkościach powyżej 40 km / h, z drugiej – w 20. Podczas wpisywania prędkości 100 i powyżej drgania mogą całkowicie zniknąć lub pojawiają się tylko w pewnym zakresie prędkości.

Śnieg lub błoto w tarczy koła

Jest to najbardziej powszechny problem. Czasami nie tylko wibruje kierownicę, ale całe ciało z samochodu. Najczęściej zjawisko to występuje w wyniku kontaktu z kawałkiem twardego brudu lub śniegu. Po taktowanie się pewien brakujący szybkość pulsu. Wibracje mogą zniknąć lub pojawiają się ponownie.

Jeśli kół ze stopów kosztów samochodu, widać brud w nich łatwo. Z tłoczonych kół zrobić to mocniej. Typowo, błoto i śnieg zbiera się na tylnej stronie tarczy koła. Aby zaradzić tej sytuacji, jak to możliwe, przewracając śniegu lub kurzu na półce wewnątrz.

niesymetryczne koła

Jednym z powodów, gdy kierownica musi prędkość można kół napędowych. Często nawet nowy produkt ma non-idealny kształt. Istnieją również poważne różnice w składzie. W związku z tym, w różnych obszarach o różnej masie. Centralna część koła osiągnie gdzie dużych mas. Ta siła odśrodkowa. Od centrum będzie stale zmieniać, siła odśrodkowa zmienia się również kierunek. W związku z tym, kierownica wibruje w obwodzie drążka kierowniczego z dużą prędkością.

Problem został rozwiązany zbieżności kół. Najlepiej jest to zrobić od razu po wymianie opon i obręczy. proces równoważenia jest waga zbieżność kół we wszystkich punktach. Specjaliści umieszczone po przeciwnej stronie ciężarze właściwym tarczowych wyrównania masy. Główną oznaką nierównowagi – uderzyć w kierownicę z dużą prędkością. Ale jak występuje to zjawisko, a przy niskich prędkościach. W tym przypadku eksperci zalecają gruntowne oględziny każdego koła osobno. Jeśli nie ma żadnych wgnieceń, bez uszkodzenia opon i uderzeń są odczuwalne tylko na kierownicy, to problem leży w bilansie nadużyć.

Deformacja opon i kół

Stopień odkształcenia wpływa bardzo bicie lub wibracje. Dysk może być uszkodzony przez nieostrożnego jazdy po dołach i wybojach. Zidentyfikować koło krzywy może być przez oględziny. Spójrz na obrzeżu dysku i spojrzeć na wgniecenia. W większości przypadków deformacji znajduje się na wewnętrznej stronie dysku. felgi aluminiowe, w przeciwieństwie do opieczętowane, deformować znacznie mniej.

Dlatego też, jeśli koło uderza pod względem szybkości, należy dokładnie sprawdzić koło. Może wgnieciony napęd. Wskazane jest również, aby sprawdzić koło na ławce. Ale nie zawsze w ten sposób będzie w stanie określić krzywiznę. Jeżeli koło jest mocno zakrzywiona, to będą mówić wibracje w całym ciele. Jeśli płyta ma starą oponę lub zdeformowane, jest to jeden z powodów, dla wstrząsając. W tym samym czasie, a może wibrować ciało. Objawy mogą być mylone z zdeformowanej płyty. Zatem tylko kierownica można pokonać przy niskich obrotach. Ze stałą prędkością i zadrży koło i ciało. Im większa deformacja, wibracja będzie niezbędna. czuli się nawet przy niskich prędkościach. Najważniejsze jest, aby wymienić opony lub koła.

ciśnienie w oponach

Jeżeli koło ma przyspieszyć, może to być spowodowane różnym ciśnieniu opon. Większość ciało drga w takim przypadku. Na bicie koła przekazywany jest rzadziej (to po prostu prowadzi do strony). Wystarczy, aby wyrównać ciśnienie w każdej oponie.

Nie silny koła stałe

To przyczyna, w przeciwieństwie do wszystkich głównych, może być niebezpieczne. Jeśli nakrętki które trzymają tarczę na piaście, stają się luźne koło jest w ruchu mógłby spaść. Jest to bezpośrednie zagrożenie dla kierowcy i jego pasażerów.

Jeśli trafisz koło przy niskiej prędkości, powodem należy upatrywać w tym tutaj. Ale przede wszystkim nie robić, ale na próżno. Jeśli czas słabe łączniki nie znajdzie go po pewnym czasie kierowca stoi przed wymianą piasty, tarcze i inne przedmioty.

Zawieszenie i układ kierowniczy

Nadmiernie zużyte części zawieszenia samochodu znacznie wpłynąć na sposób urządzenie jest w kontakcie z drogą. przeguby kulowe, końce tie rod, łożyska kół mają pewną lukę. Podczas ruchu, mogą one prowadzić do zachwiania równowagi. Dlatego wysiłek na szybkość kierownicy.

Czasami odkształcenia wpływa na wszystkie elementy zawieszenia: tuleje, stabilizator dźwignie. Jeśli opony i felgi wszystko dobrze, ale strzela koło przy niskiej prędkości, konieczne jest, aby sprawdzić i wymienić zużyte części podwozia. Często drgań przy niskich prędkościach występuje ze względu na luz w stojaku. Zaleca się, by sprawdzić drążki kierownicy.

Drgania podczas hamowania

W przypadku hamowania na koła szybkość uderzeń, to istnieją trzy powody:

  • Krzywe Koło.
  • Złamane łożyska koła.
  • Zużyte tarcze hamulcowe.

Jeżeli tarcza hamulcowa krzywej taśma przyjmuje kształt powierzchni. Tak więc, ze względu na krzywizny koła obraca się osiem. Dzieje się tak ze względu na dużą bezwładność. Jeśli zaczniesz skakać koło, będzie walczyć. Z prędkością tego oporu jest szczególnie wysokie. Dlatego wibracje są odczuwalne na kole kierownicy i pedałów.

Ponadto, tarcza hamulcowa może być odkształcana na skutek przegrzania. Daje takie same objawy i złamaną łożysko koła, które nie mogą utrzymać koło zrównoważony, zwłaszcza podczas hamowania.

wniosek

Przeanalizowaliśmy główne powody, dla których dotknęły kierownicę przy prędkości i podczas hamowania. Objawy mówić o problemach, które można rozwiązać własnymi rękami lub w najbliższym serwis opon.