272 Shares 7113 views

Separator gazów.


Dość często ludzi przed koniecznością środków czyszczących (zarówno studni gazu i kondensatu gazu), zabezpieczenie gazu urządzenia do pompowania i odcinające i zawory sterujące do kropelek wody, substancji stałej i węglowodoru skroplin. Aby rozwiązać te problemy, i został stworzony przez urządzenia o nazwie „separator gazu”. Jest ono zawarte w tłoczni, roślin, które wykonują kompleksowe leczenie gazu, dystrybucja gazu i punkty zbiórki, zakładach przetwórstwa gazu.

Oddzielacz gazu jest niezależny i w przekroju wykonanie.

Zazwyczaj separator składa się z trzech części: wstępnego rozdzielenia, który oddziela większość zanieczyszczeń; Osiadanie w którym zbiera się i osadza wcześniej odebranego płynu; i kapleulovitelnaya który czyści gazu z najdrobniejszych kropelek cieczy.

Oddzielacz gazu jest wyposażony w urządzenia do regulacji temperatury gazu, jego ciśnienia i poziomu cieczy.

Rodzaje urządzeń są klasyfikowane następująco:

– rodzaj sił, które wpływają na gaz wewnątrz urządzenia przydzielić bezwładności (wypełniacz), ciężar i mieszane typu odśrodkowego separatora;

– separator w położeniu, w przestrzeni, a na ich kształt geometryczny ma kształt cylindryczny (pozioma, pionowa, skośny) i sferyczną separatora;

– układ do gromadzenia oddzielonej cieczy z urządzeń zdalnych znajdują się w wielkości i kolektorów separatora gazu;

– na podstawie ciśnień roboczych jest duża (większa niż 2,5 MPa), średniego (od 0,6 do 2,5 MPa) i niskiej (mniejszej niż 0,6 MPa).

Separator grawitacyjny gazu działa na zasadzie zmniejszania się prędkości gazu do wartości w nim zanieczyszczeń, w tym przypadku są pod wpływem grawitacji osiada. Takie urządzenia są proste konstrukcyjnie, lecz zużycie metalu i nieporęczne. skuteczność oddzielania wynosi od 75 do 90 procent.

A jaka jest bezwładność separator gazu, co jest jego zasada działania?

To zanieczyszczeń uregulować ze względu na wielokrotne odchylenia za pomocą specjalnych dysz przepływu gazu. Dysze te są wykonane z różnych konfiguracji płyt i uszczelek koalescencyjnych filtra. Najczęściej stosowanym sekcja żaluzjowy oczka i.

skuteczność oddzielania wynosi od 95 do 99 procent. W separatorach odśrodkowych zanieczyszczeń gazu osadzają się na ścianach obudowy, pod wpływem sił odśrodkowych występujących podczas wirowania przepływu w komorze oddzielania pierścieniową lub cylindryczne.

Najbardziej doskonałe odśrodkowe separatory gazów jednoprądowe jednowątkowy i typu multi-cyklon może osiągnąć skuteczność substancji stałych od 98 do 99,5 procent. Plus – mniejszy rozmiar i zawartość metalu niż jego inercyjnych i grawitacyjnych odpowiedników. Przepustowość ich zdolność do osiągnięcia 15 milionów metrów sześciennych dziennie, przy ciśnieniu 16 MPa i w temperaturze od -40 do + 100 ° Celsjusza i wyjściowej zawartości cieczy od 1 do 200 centymetrów sześciennych na metr sześcienny.

Wytyczne zmniejszania separatory metali i zwiększyć wydajność – jest stosowanie dysz mesh, koagulacji aerozol zawarte w filtrach, poprawiające wydajność aerodynamiczną przepływu w komorze oddzielania, zastosowanie separatora typu kolumny i uniwersalnego.

Separatory odśrodkowe urządzeń przemysłowych, przeznaczonych do oddzielania strumienia gazowego, w którym stosuje się typ rozdzielacza odśrodkowego. Odnoszą się one do urządzeń wykorzystywanych do wirującego strumienia zastosowania systemów rozdzielania gazu wieloskładnikowych.