109 Shares 1333 views

improvisation Gry

Ostatnio nabiera rozpędu zabaw improwizację – rodzaj sztuki teatralnej, dostępne dla każdego.


Dzień po dniu mamy żyć zwykłe życie. Ustalonym harmonogramem, zwyczaje, rytuały dają nam poczucie stabilności i niezawodności. Ale od czasu do czasu w każdym razie zdarzenia, które nie pasują do zwykłej ramy. Zazwyczaj w takich przypadkach musimy improwizować. Powoduje to wiele stresu. Marzymy o było to, że w ciągu możliwie szybko, dzięki czemu można wrócić na szynach i zwykle dłużej kontynuować normalne życie mierzonej.

Ale jeśli tak jest, jeśli improwizacji = stres, dlaczego jest coraz popularniejsze? W rzeczywistości, improwizacja, jako paradoksalne jak się może wydawać, sprawia, że nasze życie bardziej świadomie. I to był świadomy improwizacja chroni nas przed stresem w niepewnej sytuacji. Jeśli ten pomysł brzmi fantastycznie wam radzę, aby zakończyć czytanie tego krótkiego artykułu do końca. )

Więc, co jest improwizacja? Improwizacja jest istotne dla współczesnego teatru. Jego główną różnicą od tradycyjnego teatru, że każdy rodzi się tu i teraz. I to jest główny podobieństwo z życiem.

Co jest powodem rosnącej popularności tego trendu? Przede wszystkim – przystępna. Aby zacząć improwizować nie potrzebują specjalny pokój, rekwizyty i długie próby. Dwie osoby w tej samej przestrzeni, parę poglądów i repliką tej historii zaczyna się tu i teraz rodzi. Nieprzewidywalność – jest to prawdopodobnie jeden z głównych zalet improwizacji. Każda historia jest jak każdy inny. Jedno słowo, jeden gest czy intonacja może radykalnie zmienić bieg wydarzeń, nawet w najbardziej pozornie prostych, banalnych i przewidywalnych historie.

Początkowo improwizacji szkice „crawl” najbardziej banalne i pilnych sprawach wewnętrznych: mieszkaniowe, znaczki, demontaż interpersonalne, ale im więcej ćwiczysz, tym więcej wątków, tym bardziej interesujących zagadnień w grę. Taka improwizacja pomagają nie tylko zobaczyć część tego lub tej sytuacji, ale również do zrozumienia, że coś dla siebie ważne, a może nawet znaleźć wyjście z sytuacji, które wcześniej nie wydaje rozwiązywalne.

Co ciekawe, gdy zewnętrzna spontaniczności i improwizacji w grze nadal ma swoje prawa, które w żaden sposób nie ogranicza, ale raczej na celu pomóc uczestnikom. Im bardziej ściśle przestrzegać prawa, tym bardziej interesujące staje się improwizacja.

Zaczynają improwizować i już nie wyobrażam sobie życia bez tego sakramentu urodzeniu małe historie.