503 Shares 5821 views

Romanov Rasa owiec wełną z odcieniem niebieskawym

Owce Romanov rasy posiadają niezwykłą płodność i większą wytrzymałość. Genetycznie one pochodzi z Rosji, ale w krótkim czasie stały się popularne w wielu krajach. W ciągu zaledwie pięciu lat, tego typu rozprzestrzeniania, nawet w Ameryce Północnej.

Owce Romanov rasy może łatwo dostosować się do zarówno na zimno i gorącym klimacie. Są niezwykle wytrzymałe i mają wysokiej jakości włosy – lepiej niż w innych ras.

Ponadto, dla każdego ewe Lambing baranek urodzony trzy, a czasem ich liczba dochodzi do siedmiu! W przeciwieństwie do brytyjskiej i amerykańskiej, rasy owiec Romanowów – genetycznie absolutnie czyste.

Są one bardzo atrakcyjne dla początkujących hodowców, ponieważ nie wymagają szczególnej opieki lub kosztowne dla organizacji gospodarstwa. Ze względu na ich wysoką jakość grubym kożuchem nie może rzucić ciepło, nawet gdy temperatura jest obniżana do minus trzydziestu stopni! Owce byłoby wystarczająco sucha ściółka i soczysty. W lecie, wełna romanovok umożliwia utrzymanie temperatury w ciągu dnia. Do dnia dzisiejszego nie zostały jeszcze znalezione analog stanie zastąpić jej kożuch termiczne właściwości stabilizujące.

Innym atrakcyjnym cechą romanovok – to ich wytrzymałość w połączeniu z siłą owiec i Lamb przeżycia. Płodny owce Romanov rasa jest bardzo łatwy do rodzenia potomstwa z powodu ich cienkiego szkieletu i stosunkowo lekka. Jagnięta natychmiast wstać na nogi, więc muszą dbać o tylko kilka minut po urodzeniu.

Romanov Rasa owiec (zdjęcia są przedstawione w artykule) wiąże się z ciepłą warstwę. Rozwód to bardzo szybko. Rasa ta jest idealna do szybkiego rozwoju gospodarstwa. Młode jagnięta osiągają dojrzałość płciową w trzech lub czterech miesiącach życia.

Strzyżenia owiec rasy Romanov produkowane w roku trzykrotnie: w marcu, czerwcu i październiku. U owiec wełna wyjście może wynieść do czterech kilogramów. I owczej skóry bardzo piękny i ma niebieskawy odcień. Mamy rasy owiec Romanowów podwójną warstwą polaru, składający się z kręgosłupa iw dół, z drugiej coraz bardziej intensywnej kręgosłupa.

Kożuch jest stosowany w przemyśle tekstylnym, a nie tylko do obuwia i odzieży, ale również w produkcji elementów dywany, koce, poduszki, przędzy i odczuwalne.

Ci, którzy są zaangażowani w hodowli bydła, w jednym głosem mówić o tym, jak korzystne treść rasy owiec Romanowów. Cena wełny jest zawsze niezmiennie wysoka. Ponadto, w ramach normalnej diety w wysokości trzystu gramów fasoli i kilo siana dziennie na osobnika osiąga wagę pięćdziesięciu kilogramów w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. Jednak wiele hodowcy uważają, że opłaca się trzymać je do jedenastu miesięcy. W tym przypadku, masa RAM może osiągnąć osiemdziesięciu kg, a wydajność netto mięso wchodzi do pięćdziesięciu procent.

Od owiec rasy Romanowów są również skóra jest lekki i wysokiej odporności na ścieranie.

Tak więc, z gospodarstwa, zawierającym Romanovka, można uzyskać kilka popularnych produktów.