213 Shares 6640 views

Wersja próbna programu antywirusowego: dokonać właściwego wyboru!

Prędzej czy później, przed każdym użytkownikiem jest kwestia ochrony komputera lub laptopa z różnych rodzajów złośliwego oprogramowania. I jego decyzja należy podchodzić z największą powagą, zwłaszcza jeśli trzymać na dysku twardym lub poufnych informacji finansowych i mają dostęp do sieci globalnej. Ale, jak radzić sobie w różnych proponowanych produktów oprogramowania, które, nawiasem mówiąc, może kosztować dość duże pieniądze? W tym celu istnieje wersja próbna antywirusowe bezpłatnie dostarczone przez deweloperów, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z zalet aplikacji i dokonać właściwego wyboru, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Co do zasady, okres, w którym to wersja próbna programu antywirusowego wynosi 30 dni. W tym czasie, użytkownik jest w stanie w pełni przetestować funkcjonalność proponowanego oprogramowania i decydują się używać go w przyszłości, czy nie. Główne rosyjskie firmy tworzące oprogramowanie tego rodzaju (Kaspersky Lab, Dr.Web) nie są wyjątkiem, a także dać każdemu możliwość wypróbowania ich antywirusowe. Wersja testowa jest dostępna do pobrania za darmo na oficjalnych stronach internetowych deweloperów. Warto zauważyć, że pliki programu w tym przypadku są podobne do wersji komercyjnej aplikacji. Jedyną różnicą jest to, że nie ma pliku klucza licencyjnego. Zatem wersja próbna programu antywirusowego nie różni się od pełnego, z wyjątkiem okresu użytkowania.


Nieco inna żyła, działa kolejny ważny gracz na rynku płatnej antywirusowego – firmę ESET. Na swojej oficjalnej stronie dostępna jest wersja próbna antywirusowym NOD32, jednak różni się od komercyjnego. W przypadku innych, mniej znanych twórców, trudno jest powiedzieć cokolwiek definitywna. W internecie krążą plotki, że wielu z nich są wbudowane w swoich wolnych i aplikacji shareware modułów oprogramowania, które zbierają informacje z komputerów użytkowników, a jednocześnie zarażając żadnego nieznanego złośliwego oprogramowania grają rolę poligon dla firm programistycznych.

Po okresie 30 dni, w wersji próby antywirusowych zatrzymuje jej normalne funkcjonowanie. Ona jest jeszcze zainstalowany na komputerze, ale nie chroni system nie złapać wirusa, ale tylko przypomnieniem, że użytkownik musi albo kupić pełną wersję komercyjną lub całkowicie odinstalować program. Tak więc wybór jest: nabycie wniosku o pozwolenie lub usunięcia (jak już nic dobrego z niego), tak jakby dziełem antywirusa nie są spełnione. Jeśli podoba Ci się proponowane oprogramowanie, nie ma potrzeby, aby ponownie pobrać i ponownie zainstalować produkt, który zwykle jest już skonfigurowany dla danego systemu. Po prostu wystarczy zakupić i wprowadzić klucz licencyjny, po którym program będzie nadal działać jak zwykle. Zgadzam się, to jest bardzo wygodne.

Tak więc, po testowany kilka antywirusowego, można wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie i nie wydać ani grosza. Będzie musiał zapłacić tylko za oprogramowaniu dołączonym do własnych upodobań. Na koniec chciałbym doradzić używać tylko sprawdzonych rozwiązań antywirusowych od sprawdzonych i zaufanych producentów oprogramowania. Więc będzie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa danych w komputerze.