651 Shares 2809 views

wymienić nazwy estońskich kobiet. Piękne estońskie imiona dla dziewczynek

Estonia – kraj, który znajduje się na Europie północno-wschodniej, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Sąsiednie kraje to Rosja, Łotwa, Finlandia, Szwecja. Populacja jest wielonarodowa: tam, oprócz Estończyków mieszkających rosyjski i Ukraińcy, Białorusini i Finowie. Imieniu wielonarodowe jako czynnik wpłynął na obecnie istniejące estońskich nazw żeńskich. Nie jest zaskakujące, że niektóre nazwy mają nietradycyjnych na sam Estonia dźwięku, chociaż niektóre z nich zostały przekształcone w estońskiej sposób w toku historii.

Trochę historii

Podobnie jak wszystkie inne nazwy, nazwy estońskie kobiet zostały zmienione na różnych etapach historycznych. Po rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa w Estonii, wielu zaczęło być nazwani synami kalendarzu katolickim. Stąd też w codziennym życiu istnieje wiele nazwisk, które w jego korzeni miały znaczenie religijne. Są to, nawiasem mówiąc, są nadal w użyciu. Niektóre z nazw w jego sztucznego pochodzenia, podczas gdy te ostatnie są na ogół pochodzi z eposu (z „Kalevali” przyszedł nazwę Aino). Teraz nazwy procesu przypisania jest w dużej mierze pod wpływem rosyjskiego życia w Estonii – procent, w porównaniu z rdzennej ludności, pozostaje na wysokim poziomie.

Nazwy estońskie pięknych kobiet nie są rzadkie, a ich liczba może wejść jako proste, łatwe do zapamiętania nazwy i rzadko z oryginalnym dźwiękiem.

Specyfika nazwisk w Estonii

Nazwy zmienność w historii z czasem tylko rośnie. To zależy od różnic w pisowni niektórych nazwisk. Najnowsze Moda – podwójne imiona. Jako kraj jest bardziej skłonny do Zachodu niż na wschód, w leczeniu nazw wpisz „międzynarodowa”, która będzie łatwo postrzegane przez Europejczyków. Jednak nie można powiedzieć, że sami ludzie się zmieniają: samice nazwy estońskie nadal kochał i na rozprawie (na przykład Mary, Laura). Niektórzy z dawnych nazw nieuniknione rzeczy z przeszłości, ale kiedyś były bardzo popularne – na przykład nazwa Cristina. Na początku XX wieku. były popularne imiona żeńskie Linda, Hilda, Salma i Olga, ale są teraz zbyt wyczerpany i rzadkie.

To jest zawsze priorytetem?

Jakie piękne estońskie imiona dla dziewczynek , są:

  • Annika – oznacza „łaskę”
  • Laura – początkowo był traktowany jako „uwieńczone laurach”
  • Sofia – przejął wartości „mądrości” z języka greckiego. Nazwa ta jest najczęstszą wzmianka, poza tym „starzy”
  • Alicja – nazwa, która jest formą imię Alice, tłumaczone jako „szlachetny”. Drugim najpopularniejszym! W 2014 roku dziewczęta 74 razy został nazwany „Alice”. Imię prawdziwie arystokratyczne
  • Brigitte – interpretowana jako „godność”
  • Kirke – słowo, które, jak niektórzy uważają, został zawarty w rozdziale „estońskich female names” religii „Kirche” – czyli świątynię. Teraz jest tłumaczone na język rosyjski jako „niedzielę”
  • Lisette – zdrobnienie od „Elizabeth”
  • Imię Emma ma pochodzenie ciekawą historię mnogovariativnuyu. Zgodnie z wyrokiem, jest niemiecka i oznacza „A”, „uniwersalny”. Inni uważają, że jest pochodzenia żydowskiego, co znaczy „Bóg z nami”. Kolejna wersja – nazwa rodzimej łaciny i jest tłumaczony nie tylko jako „szlachetnego”, „duszy”. Są zwolennicy gwałtowne, że nazwa Emma ma korzenie arabskie i tłumaczy się jako „wierny”, „solidny”. Uważa się również, że nazwa ta ma bardzo dumną dziewczynę. Zajmuje 8-9 miejsce w popularności w Estonii. Na przykład, w 2014 roku nazwa Emma był używany do nazywania nowonarodzonych dziewcząt 55 razy. Estonia – imponująca figura!
  • Helena – rzadkie imię dla Estonii (znaczy „światło”). Można powiedzieć, że jest to metoda tradycyjna. Aby te powinny być w rankingu i imię Yannick ( „River”). Pierwsza nazwa jest często przypisuje się cechy idealizacji świata, aby poprawić trakcję; a po drugie, uznane formy dziewczynę prawdziwego lidera. Jednak nazwy te nie są wliczone w nazewnictwie najwyższej numer (od 2014 roku).

Jest to tendencja, albo nie być w trend?

Teraz fala popularności wyrzucane na brzeg imiona Maria, Sofia i Laura. Można by pomyśleć, że imię Maryi dać swoje córki rosyjskojęzycznych rodziców mieszkających w Estonii tylko, ale tak nie jest. Native Estończycy kochać go tak dużo. Równie popularne, niezależnie od narodowości mieszkańców kraju, nazwa Anna.

A co z Europą?

Otwartość Europy, jako że zostali zmuszeni do korzystania anglojęzycznych nazw Estończyków. Jeżeli cudzoziemiec podróżuje za granicę, a następnie na swoją korzyść, aby jego nazwisko było jasne, rozpoznawalny, dzięki czemu można go wymawiać. Na przykład, kobieta nosi nazwę estońską Kryyt jest mało prawdopodobne, aby czuć się komfortowo w komunikowaniu się z cudzoziemcami.

Gdzie szukać?

Dane dotyczące częstości przypisane do nazwy, jeśli chcesz, możesz znaleźć się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Estonii. Jest to całkowicie legalne, od 2000 publikuje na swojej stronie internetowej informacje prasowe, gdy informacje przedstawione przez nazwiskami każdego miesiąca. Początkowo tylko najrzadszych nazwy można znaleźć na stronie internetowej, co dało noworodków. Później zaczęli publikować nazwy danych, które były najczęściej danym. Zasób jest dostępny w trzech językach: estońskim, rosyjskim i angielskim.

Poszukiwacz tak znajdzie

To zależy od tego, co konkretnie zainteresowany poszukuje (przyszłych lub obecnych rodziców, naukowcy antroponimia): jeśli chce wygrać rozpoznawalność ich nienarodzonego dziecka, lub odwrotnie, aby nadać mu imię oryginalne, rzadkie, ale niezapomniany i natychmiast zapada w duszę nieznajomego. Lub jako naukowiec, chce się dowiedzieć, dlaczego w tym czy innym czasie, aby zmienić nazwy, które pieszczą ucho, co przyczyniło się do tego historycznego konfliktu.

Historia pochodzenia każdej nazwy jest długa i wyjątkowy, można snuć bez końca, jak spirala. Ktoś wstaje do chwili obecnej, ale ktoś na duchu konserwatyzmu. Wielu wierzy, że każda nazwa, zwłaszcza starych, nosi piętno poprzednich epok, a nie tylko piękne syntezy harmonii pomiędzy dźwiękiem. Na tej podstawie uważają, że nazwa może wpływać na losy potencjalnego właściciela. Tak, one są ostrożne i nie odpowiednie dla dzieci zmarłych krewnych i przyjaciół, żeby nie powtórzyć drogę lub ich błędy.

Nie bez powodu: dowolna nazwa buduje świadomość danej osoby, tworząc swoją tożsamość. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze osobowość marką jego harmonijki, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na tworzenie człowieka, odzwierciedla jej istotę (lub fundamenty swojej przyszłości pożądane), a nawet służyć jako zabezpieczenie, rodzaj talizmanu. W tym momencie, który jak uważa.

Niektóre estońskie nazwy dość nietypowe dla naszych uszu, ale one nie stają się mniej atrakcyjne. Wręcz przeciwnie, są one wieje północno opowieść echa skandynawskim epopei, mistycznych tajemnic, surowym i nie są dostępne dla wszystkich urody. Dyskretny urok prostych, ale eleganckich dźwięków obejmuje posiadaczy nazw estońskie kobiecych florom niewidoczny, pełen charakteru i zagadek, wzbudza zainteresowanie nimi, albo na pewno nie pozostawi obojętnym.