523 Shares 9242 views

Wizerunek urzędników w komedii „Generalnym Inspektorem”. Biurokracja 19 wieku

„Inspektor” – to komedia, która znakuje każdy student, jak i dorosłych. Według Gogola, chciał zebrać w tej pracy w bandą „złe”, która odbyła się w Rosji w tym czasie. Autor chciał pokazać, co niesprawiedliwość przeważa w miejscach, gdzie wymagana jest sprawiedliwość najbardziej. Pomaga to w pełni zrozumieć charakterystykę przedmiotu bohaterów komediowych. „Inspektor” – to komedia, która pokazała prawdziwe oblicze biurokracji na początku 19 wieku.

„Generalny Inspektor” głównym pomysłem. Chciałem pokazać się z autorem?

Główną ideą i idea pracy pomogą zrozumieć dokładnie charakterystyka bohaterów. „Generalny Inspektor” odzwierciedla urzędników w czasie, a każdy produkt bohater pomaga czytelnikowi zrozumieć, co rozumie się przez to komedia.

Muszę powiedzieć, że każde działanie, które ma miejsce w komedii odzwierciedla system administracyjno-biurokratyczny carskiej Rosji. Wizerunek urzędników w komedii „Generalnym Inspektorem” wyraźnie pokazuje czytelnikom 21 wieku prawdziwe oblicze biurokracji czasu. Gogol chciał pokazać coś, co jest zawsze starannie ukrywane przed opinią publiczną.

Historia „eksperta”

Wiadomo, że na sztuce Gogol zaczął działać w 1835 roku. Istnieje kilka teorii na temat tego, co było powodem do napisania „Generalnym Inspektorem”. Jednak warto zauważyć, tradycyjna wersja uznaje się, że przedmiotem przyszłości komedii został zaproponowany przez autora Aleksandrom Sergeevichem Pushkinym. Jest to potwierdzenie, że znajduje się w pamiętnikach Vladimira Solloguba. Pisał, że spotkał Puszkina i Gogola, a następnie powiedział mu o wypadku, do którego doszło w miejscowości Ustiużna: pewnego podróżnika, nieznanego pana okradziony wszystkich mieszkańców poprzez podszywanie urzędnik ministerstwa.

Puszkin udział w tworzeniu komedii

Jest jeszcze inna wersja, również oparte na słowach Sologub, w którym zakłada się, że sam Puszkin wziął raz na urzędnika, kiedy był w Niżnym Nowogrodzie w celu zebrania materiałów o Pugachovskom buntu.

Podczas pisania sztuki Gogola, Puszkina skomunikowanie i poinformował go o tym, jak praca idzie na „Generalnego Inspektora”. Warto zauważyć, autor próbował kilka razy, aby zakończyć pracę nad komedią, a Alexander podkreślił, że Gogol gotowego produktu.

Wizerunek urzędników w komedii „Generalnym Inspektorem” odzwierciedla urzędnikom w tym czasie. Mówi się, że historia leżąca u podstaw pracy, ukazuje istotę systemu administracyjno-biurokratyczny Rosji na początku 19 wieku.

Obraz z głównych bohaterów komedii „Generalnym Inspektorem”. Tabela urzędnicy

Aby zrozumieć ideę i główny motyw pracy, konieczne jest, aby radzić sobie z wizerunkami głównych bohaterów komedii. Wszystkie z nich stanowią biurokracji czasu i pokazać czytelnikowi, jaki panował niesprawiedliwość, gdzie sprawiedliwość powinna być pierwszy.

Bohaterami komedii „Generalnym Inspektorem”. urzędnicy tabeli. Krótka charakterystyka.

oficjalna nazwa Krótki opis urzędnika

Burmistrz Anton Antonowicz Skvoznik-Dmuhanovsky

Szef miasta powiatowego. Ten człowiek zawsze bierze łapówkę i nie wierzę, że jest źle. Gubernator uważa, że „wszyscy biorą łapówki, a im wyższa ranga, tym większe łapówki”. Anton Antonowicz nie boi audytora, jednak niepokojące jest, że nie wie, kto będzie sprawdzić w swoim mieście. Należy zauważyć, burmistrz – Przekonana, człowiek arogancki i nieuczciwi. Dla niego nie ma czegoś takiego jak „sprawiedliwość” i „sprawiedliwości”. Na pewno przekupstwo – nie jest przestępstwem.

Ammos F. Lyapkin-Tyapkin

Sędzia. Uważa się za bardzo mądry człowiek, z powodu swojego życia, aby przeczytać o pięciu lub sześciu książek. Warto zauważyć, wszystkie sprawy karne, które doprowadziły, nie są w najlepszym stanie, czasem nie może zrozumieć, i zrozumieć, gdzie jest prawdą, a co nie jest.

Artemij Filippovich Truskawki

Artemia jest powiernikiem instytucje charytatywne. Muszę powiedzieć, że w szpitalach panuje tylko błoto i straszny bałagan. Pacjenci iść w brudnych ubraniach, dlatego wydaje się, że właśnie zostały w pracy w kuźni, a kucharze gotować w brudnych czapki. Oprócz wszystkich negatywne strony musimy dodać, że pacjenci stale palenia. Truskawki są pewni, że nie ma potrzeby obciążać się z wyjaśnienia diagnozę swoich pacjentów z chorobą, ponieważ „człowiek jest prosta. Jeśli obumrze, umrze, a więc, jeśli uzdrowiony, a potem tak się wyleczyć” Z jego słów, możemy stwierdzić, że Artemij Filippovich nie dbają o zdrowie pacjentów.

Iwan Kuźmicz Shpekin

Postmastera, która uwielbia czytać i otworzyć inne litery ludzi, a czasem nawet bierze się podobał.

Luka Lukic Khlopov

Luka Lukic jest Kurator Oświaty. Warto zauważyć, że jest bardzo podstępny człowiek.

Wizerunek urzędników w komedii „Generalnym Inspektorem” pokazuje, jak niesprawiedliwość panowała w tym czasie. W sądach, szpitalach i innych instytucjach, wydaje się sprawiedliwości i uczciwości, ale urzędnicy obrazów w twórczości Gogola wyraźnie pokazują, że na początku 19 wieku w całej Rosji, wszystko było zupełnie inaczej.

„Inspektor” Główną ideą komedii. Prace tematyczne

Gogol powiedział, że w swojej pracy chciał zebrać wszystkie „głupotę”, który został zaobserwowany w tym czasie. Tematem spektaklu jest ośmieszanie ludzkie przywary: .. hipokryzji, oszustwa, chciwość, itp wizerunku urzędników w komedii „Inspektor” jest odbiciem prawdziwej esencji urzędników. Autor dzieła chciał przekazać, że były one niesprawiedliwe, nieuczciwe i głupie. Biurokracja miała absolutnie nic wspólnego ze zwykłymi ludźmi.

Komiks „Examiner”

Prace komiczne jest to, że zamiast biegłego, który jest postrachem wszystkich w mieście, zwykły człowiek przyszedł wszyscy urzędnicy oszukany.

„Inspektor” – to komedia, która pokazuje prawdziwe oblicze rosyjskich urzędników na początku 19 wieku. Autor chciał pokazać, że byli tak niesprawiedliwy, głupi i nieszczęśliwy, że nie możemy odróżnić zwykłego człowieka od obecnego audytora.