543 Shares 5450 views

Stroganov Szkoła w Moskwie – jedna z najlepszych szkół artystycznych w kraju

Stroganov Art School (oficjalna nazwa – State University Stroganov Moskwa Sztuki i Przemysłu, w formie skróconej -. MGHPA Stroganov) – jedna z najstarszych placówek oświatowych w Rosji w dziedzinie monumentalny i dekoracyjny, przemysłowych, sztuki i rzemiosła, a także sztuki wnętrze.


najlepsza edukacja

Obecnie MGHPA przygotowuje artystów w pięciu specjalnościach, siedemnastu specjalnościach, w tym specjalistów w rozwoju mebli i tkanin dekoracyjnych, projektowania i wnętrz Meble, specjalistów w różnych dziedzinach projektowania, teoretyków i historyków sztuki, rzeźbiarzy, malarzy i konserwatorów malarstwa monumentalnego, ceramika artystów , metal, szkło, metal i konserwatorzy mebli artystycznych. Ta szeroka gama specjalności pozwala absolwentom uczelni do pracy we wszystkich dziedzinach twórczości artystycznej i różnorodności stworzyć obiektywny świat, który tworzy środowisko człowieka. Podczas istnienia Szkoły Stroganowa zyskał wiele ciekawych stron historii.

Jak to wszystko się zaczęło

W 1825 roku hrabia Siergiej Stroganov założona w Moskwie szkole dla artystów Sztuki Użytkowej i dekoracyjnych. To będzie ważne, aby mówić o demokratycznych zasad, które są natychmiast określonymi Count: odżywianie i uczenie uczeń jest wolny, szkoła przyjęty dzieci chłopów i plebsu, a kryteria wejścia do badania nie wykonać uprzywilejowaną pozycję rodziców i ich bezpieczeństwo i możliwość dojścia do sztuki i malarstwa , utalentowana i pełna.

Szkoła została zaprojektowana dla trzystu sześćdziesięciu ludzi, aw początkowych etapach przeszkolono w trzech specjalnościach: Zwierzęta rysunek i figur; geometrii, rysunek, malarstwo maszynę; ozdoby malarskie i kwiaty. Już w 1830 roku, został rozszerzony – pojawiła się klasa medycyna rysunek techniczny, a następnie w 1837 otwarto th klasa modelowania figury gliny i ozdób.

W 1843 roku hrabia Stroganov przeniesione do szkół w Moskwie, i stało się instytucją publiczną, otrzymał nową nazwę – drugi Szkoła rysunku. A w 1860 roku została przekształcona w Stroganowa Szkole Rysunku Technicznego.

Charakterystyka procesu edukacyjnego

Szkoła wzięła dzieci od dwunastu lat, niezależnie od klasy. Szkolenie trwało pięć lat. Szkoła została zaprojektowana dla dwustu ludzi, których „ubóstwo” pięćdziesiąt mogłyby być zwolnione z płacenia materiałów edukacyjnych. Do dyplomu ukończenia studiów wydany „rysownika naukowej.” Stroganov Szkoła w Moskwie zawiera również sekcję dla kobiet w pięćdziesięciu uczniów i klas rysowania niedzielnych, gdzie ludzie wszystkich klas i grup wiekowych były swobodnie uczyć się malarstwa. Instytucja jest Zakład Produkcji i Handlu Wewnętrznego Ministerstwa Finansów.

W 1901 roku, 23 lutego, z okazji siedemdziesiątej rocznicy powstania zakładu otrzymała oficjalną nazwę – centralny Stroganov School of Industrial Art – i własności gruntów (w Butcher ulicy).

VHUTEMAS i VHUTEIN

Po rewolucji w 1918 roku, Szkoła Stroganov została zreorganizowana i włączona do warsztatów artystycznych – stan bezpłatnych warsztatów artystycznych, a to z kolei w 1928 roku przekształcona VHUTEIN – Moskwa Wyższej Sztuki oraz Instytutu Technicznego. W 1930 roku została podzielona na kilka niezależnych instytucji:

  • Art (obecnie MGAHI Surikov.);
  • Architektura (obecnie Moskiewski Instytut Architektury);
  • Tekstylny (obecnie MSTU Kosygin.);
  • Drukowanie (obecnie MGUP im. Fiodorow).

Współczesna historia

W 1945 roku Szkoła Stroganov została reaktywowana pod nazwą Moskiewskiej Centralnej Szkole Sztuki Przemysłowej (w skrócie – MTSHPU). W 1948 roku został ponownie przemianowany, zmieniając słowo „centrum” na „wyższym” (MVHPU). Szkoły uczy takich znanych postaci jak N. N. Sobolev, A. V. Kuprin, V. E. Egorov VF Bordichenko PV Kuznetsov GI Motovilov i innych. I zaprojektowane przez architekta Zholtovsky otwarto nowy budynek Uniwersytetu w 1956 roku na tym Volokolamsk Highway adres 9. Stroganov szkole to jest do dnia dzisiejszego.

W 1960 roku rozpoczął MVHPU reorganizacji były trzy wydziały: wewnętrzne i urządzenia przemysłowe sztuki, rzemiosła i monumentalne i sztuka użytkowa. Wśród podobnych uczelni MVHPU kraj stał się głową: Model programy opracowane będą używane w innych instytucjach edukacyjnych profilu Rosyjskiej. W 1992 roku szkoła po raz kolejny przekształcony, obecnie stało się znane jako Art-Przemysłowego Instytutu Moskiewskiego imienia S. G. Stroganova. Od 1996 roku nazwa dodane słowo „państwo”, a od 2009 roku słowo „uniwersytet”, aby zastąpić słowo „Akademia”.

szkoła dziś

Teraz State University Stroganov Moskwa Sztuki i Przemysłu działa jak dobrze zorganizowanej instytucji, która spełnia wszystkie wymagania, aby zapewnić poziom jakości kształcenia absolwentów. Seminaria i kursy wykład ogólnych akademickich wydziałów są uzupełniane przez szkolenie prowadzone działy profilowania. Koncentruje się na praktycznej pracy twórczej w licznych warsztatach i klasach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Szkoły Stroganowa

  • Oficjalna strona – mghpu.ru.
  • Rektor – Kurasov Siergiej Władimirowicz.