246 Shares 1825 views

Jak tworzyć gry na komputerze? Programy do gier komputerowych

Komputer przemysł gier – jeden z najszybciej rozwijających się segmentów IT-sfery. Jak trudno jest nauczyć się tworzyć gry, a przynajmniej niektóre z ich pozycji? Czy użytkownik może zajmować się jedynie tymi wyzwaniami? Jak stworzyć grę na specjalistów komputerowych?


Co jest potrzebne do rozpoczęcia tworzenia gry?

Przede wszystkim, musimy zaangażować się w przemyśle jako gracz. Bez znajomości urządzenia wewnątrz gry i gracze psychologii, obserwacja jak grafika komputerowa pracować w użyciu w czasie rzeczywistym, a nie w teorii, sukces w produkcji własnych gier bardzo trudne do osiągnięcia. Jeśli gra jest tworzona z myślą o sprzedaży komercyjnej (lub przynajmniej, aby promować osobistą markę jego Developer), to musi być konkurencyjne, w celu odzwierciedlenia aktualnych potrzeb społeczności graczy. Zwolnić produkt, nie można odgadnąć z „trendu” – następnie spędzić czas zmarnowany. Dlatego ważne jest, aby nie tylko być gamer-kochanek, ale także do badania rynku, aby móc umieścić nowe gry na komputerze, przetestować je. Oznacza to, że deweloper będzie musiała bardzo mocny komputer. I tu dochodzimy do drugiego głównego warunku sukcesu w branży gier. Mówimy o komponentów sprzętowych – „żelaza”.

Wiadomym jest, że najpotężniejsze komputery (z komputera, oczywiście, nie mówimy o komputerach przemysłowych) – szczelinami. Należą do nich komponentów sprzętowych (procesor, karta graficzna, pamięć, chipset), jest znacznie bardziej skomplikowany niż komputerów dla potrzeb biurowych i domowych. Na zewnątrz, oczywiście, różne typy komputerów trudno się różnić, ale pod względem elektronicznym „upychanie” różnica jest znacząca. Gaming PC może kosztować 5-10 razy droższe niż w biurze lub w domu. Jest możliwe, że nawet poszczególne składniki (na przykład, ten sam procesor) będzie wyższa niż cena całego komputera gotowy do biura. wymagany jest mocny „żelazo”, nawiasem mówiąc, nie tylko do testowania produktów gier. Komponenty o wysokiej wydajności wymagają także specjalne programy dla gier komputerowych. Ci, z którymi przemysł będzie tworzyć arcydzieła.

Trzecim składnikiem sukcesu w produkcji fajnych gier – jest, jak mówią eksperci, „sklep geymerskogo” – specjalny rodzaj myślenia. Należy połączyć dwa pozornie zupełnie inny początek: logiki i kreatywności. Pierwszą rzeczą, którą trzeba nauczyć się liny w budowaniu skrypty, scenariusze i różne zależności związanych z pojęciem produktu, zdecydować, jak napisać grę w strukturze, która będzie zrozumieć i przyszłych użytkowników. Po drugie – aby nadać wyrobowi swoje unikalne cechy, które odróżniają go od podobnych lub konkurencyjnych rozwiązań.

Metody tworzenia gier

Jak tworzyć gry na komputerze? Eksperci zidentyfikować trzy podstawowe sposoby opracowywania produktów gier: korzystanie z projektantów, aktywacja silników gier, a także pisanie od podstaw. Pierwszy – to najprostszy, a trzeci – najbardziej skomplikowana. Jeśli więc – dla początkujących w dziedzinie gier, to ma sens dla nas, aby zwracać uwagę na możliwość wykorzystania przez projektantów. Jednakże, to będzie warto rozważyć charakterystykę każdego instrumentu.

konstruktorzy gry

Designer – zestaw szablonów, które są zaprogramowane wzorzec zachowania. Najbliższą analogią, która może prowadzić do, wyjaśnić, jak przy użyciu takich rozwiązań, aby stworzyć grę – „Lego” -Items. Podobnie jak dzieci są skonstruowane czytając instrukcję lub improwizowanie, domy, samochody i inne ciekawe arcydzieła plastiku.

Ten użytkownik ma stosunkowo dużą swobodę w szablonie sterowania, ustawienie ich scenariusze pracy. Jest mało prawdopodobne, oczywiście, że z pomocą projektanta nawet doświadczonym gra deweloper będzie w stanie wytworzyć produkt, który pozwoli sensację na rynku światowym. Takie programy mają zazwyczaj charakter szkoleniowy, pozwalając początkujących entuzjastów branży gier, aby zrozumieć, w jaki sposób stworzyć grę na komputerze. Jednak nawet ten typ zadania przypisanego projektantów, ważne z punktu widzenia rozwoju przemysłu jest.

silniki gier

Tworzenie gier przy użyciu silników – proces, w którym użytkownik ma do dyspozycji nieporównanie szerszy niż w przypadku z projektantami, zestaw narzędzi. Jest naprawdę powiedzieć, że poprzez interfejsy dostarczane przez producentów tych rozwiązań może tworzyć konkurencyjne, nawet na poziomie globalnych rozwiązań – Arcade, 3D, akcja, gra symulacyjna. Na komputerze silniki są umieszczone bez żadnych problemów i jest prawie zawsze towarzyszy przyjazny dla użytkownika interfejs korzystania z nich. Co do zasady, również odniesienie jakości i systemów tutoriala.

Co to jest silnik? To jest, w rzeczywistości, tylko zestaw instrukcji (choć bardzo złożona, składająca się z setek tysięcy algorytmów), które pozwalają jednostce, aby uruchomić grę. Liczba wzorców, takich jak te, które występują w konstruktorów zwykle utrzymuje się na minimalnym poziomie. A te, które są bardzo łatwe do modyfikacji lub wymiany tych, które rozwijają użytkownika. Aktywacja silników wymaga, oczywiście, więcej umiejętności niż praca z projektantami. Jeśli chodzi o stworzenie poważnej gry, użytkownik może trzeba zaangażować do pomocy kogoś innego (struktura typowego zespołu projektowego będą rozpatrywane poniżej). Ale pewnego dnia przyzwyczaić do interfejsu silnika, wówczas ludzie będą mogli dostosować istniejącą wiedzę i umiejętności do tworzenia praktycznie żadnych produktów do gier.

Gry od podstaw

W takim przypadku, jeśli użytkownik przerósł możliwości silników gier, nie wspominając projektantów, nauczyłem się kilku języków programowania, badał szczegółowo zasady tworzenia grafiką 3D, a potem nadszedł czas, aby opanować najbardziej kompleksowe narzędzie do tworzenia gier – pisanie geymerskogo dzieło od podstaw. Etapy wydanie nowego produktu, najprawdopodobniej, będą obejmować rozwój własnego silnika – co rzadko gra bez kosztuje, tym bardziej udając ujmuje się w społeczności.

Jednak należy zauważyć, że aby poradzić sobie z wydaniem produktu od podstaw jest bardzo trudne (chociaż takie precedensy zna historię branży gier). Ale żeby przejść kilka etapów tworzenia gier (takich jak, na przykład, tworzenie postaci, rysunek elementów graficznych), by następnie połączyć się z innymi ludźmi, zgromadził zespół, jest realistyczny, a jeden użytkownik.

profesjonalne deweloperzy

Jeśli mówimy o rozwoju gry jako oddzielny segment rynku, główną rolę odgrywa profesjonalnych studiach, które mają zasoby finansowe i ludzkie, aby wytwarzać produkty konkurencyjne w warunkach komercyjnych.

Tworzenie gry najwyższym poziomie warte setki tysięcy lub nawet milionów dolarów, a dołączone do ich uwolnienia kilkudziesięciu specjalistów z różnych dziedzin. Istnieją, oczywiście, małe i średnie przedsiębiorstwa, których budżety oprogramowanie do uwolnienia produktów do gier mogą być umieszczone w wysokości 8-10 tys. „Zielony”, ale jest to bardzo specyficzny odcinek.

Struktura profesjonalnej gry studio

Kontynuując rozmowę o profesjonalnej branży gier, to będzie przydatne do badania struktury średniej firmy-developer. Kto musi pracować dla firmy, która twierdzi, że budowanie na świecie najlepiej sprzedających geymerskogo? Jak stworzyć grę na komputerze, są ludzie, którzy robią to w sposób profesjonalny?

Zespół projektowy musi zawierać projektantów i artystów. Bez ich grafika komputerowa talent nie zachwyci użytkowników. Grafika – to, według wielu ekspertów, kluczowym czynnikiem sukcesu w grze. W niektórych przypadkach ten rodzaj stanowiska są podzielone na funkcje. Na przykład, w zespole twórców gier mogą być indywidualnie 2-D, 3D-projektantów, a także tak zwanych artystów, którzy oferują swoje pojęcie współpracowników i zarządzanie firmą o zatwierdzenie szkice przyszłych elementów graficznych.

Kolejna grupa specjalistów – a „modelarzy”. Są one dopasowane do nazywania swoich stanowisk, tworzyć prototypy bohaterów w grze, a także otaczające je artefakty, sprzęt, budynki, „symulować” przyszłość świata wirtualnego. W niektórych przypadkach, specjaliści w tej kategorii pomocy animatorów (w przypadkach, w których szczególnie złożona będzie symulować ruch znaku).

W większości przypadków, tworzenie gier biorących udział w rzeczywistych programistów. Dzieje się tak najczęściej, gdy firma oprogramowanie wykorzystuje własny silnik, ale trzeba okresowo wyrównać przewidziane w nim skrypty z funkcji animacji gier, zastawione artystów. Jeżeli silnik jest dostępny dla osób trzecich dewelopera, co do zasady, zmiany w kodzie nie potrzebują.

Poważne produkt gier nie odbywa się bez dyrektora artystycznego. Osoba ta nazywa się skonsolidować wysiłki artystów i projektantów w jednej koncepcji. On zresztą będzie odpowiedzialna za skuteczność procesów organizacji pracy tak, że gra została wydana w czasie.

Tworzenie gier dla siebie: przegląd programów

Jak stworzyć grę z tylko ogólnej wiedzy na temat programów prac dotyczących rozwoju produktów do gier? Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają nawet amator stworzyć własną grę. Oto kilka przykładów tego rodzaju decyzje, które omówiliśmy powyżej.

game Maker

Ten program pozwala na stworzenie gry, nawet dla użytkowników, którzy nie znają języków programowania. To jednak nie chodzi o rozwój dzieł trójwymiarowych. Program pozwala na tworzenie tylko 2D gry, ale w wielu różnych gatunkach. Można zrobić bardzo prostą grę na komputerze: „strzelanki”, „Akcja” Menu dostępne dla użytkownika, zawiera dużą ilość gotowych szablonów. Wszystko to, w rzeczywistości pozostaje do zrobienia – tak to wymyślić scenariusza gry.

Program zawiera wystarczających szczegółowe instrukcje dobrej jakości układu odniesienia. Po opanowaniu możliwości Game Maker na poziomie podstawowym, użytkownik może przejść do odkrywania wbudowany język tego programu – Game Maker Language. Korzystanie z jego możliwości, można wyjść poza granice określone w szablonie i stworzyć grę od zera.

Konstruktu 2

Construct-2 Produkt został uznany przez ekspertów za jeden z najbardziej funkcjonalnych w klasie rozwiązań do tworzenia gier przez użytkowników, którzy nie znają języków. Ogromna zaletą tego rozwiązania jest to, że może on być stosowany w celu uwolnienia grę na większości obecnie używanych platform – Windows, iOS, Android, tworzyć je w języku HTML5 i aplikacji na Facebooku (zrozumienie jak zrobić program do uruchomienia w sieci społecznej, użytkownik będzie uczyć Podobnie jak w „VC”, aby utworzyć pokaz gry dla jej przyjaciół). Członkowie Construct-2 note prostotę i przejrzystość interfejsu. Można pracować w głównych szablonów, ale wiele z nich, ale ponieważ nie ma prawie wszystkie, które pasują do stworzonego przez skrypt klienta. To przyjemny aspekt – z pomocą Conustruct-2, można stworzyć grę za darmo.

Unity 3D

Oba wyżej wymienione programy są zaprojektowane, aby stworzyć grę w trybie 2D. Unity pozwala na pracę z wykorzystaniem możliwości grafiką 3D. Możliwości oferowane przez program – ogromnej ilości. Podobnie jak w przypadku konstrukcji 2, jest wieloplatformowy (istnieje nawet wspierać konsole – Xbox, Playstation, Wii).

Jako część programu – jeden z najlepszych na świecie, eksperci uznają, silniki gier (jak to się nazywa – Unity). Dlatego ta decyzja, bez żadnej przesady, Gamer mogą tworzyć arcydzieła światowym poziomie (o ile, oczywiście, będziemy w stanie zebrać zespół porównywalny do WP najmniejszym ze średnią studio rozwój). Będzie to możliwe, aby dawać bardzo poważne gry na komputerze. Strzelanie – jasno, strategia – jest również bardzo realistyczne symulatory wyścigowe – łatwo.