322 Shares 910 views

Kompleks „Glukozamina-chondroityny”: wskazówki, opinie

Zapalenie kości i stawów, bóle pleców i inne choroby stawów występują nie tylko u osób starszych, ale także całkiem młodych i dojrzałych ludzi. Aby przywrócić chrząstki i zapobiec ich zniszczeniu, eksperci zalecają biorąc kompleks „glukozaminę chondroitynę”. Recenzje medycyny zostaną przedstawione poniżej. Dowiesz się również o tym, jak leczyć lek powinien być stosowany, co jest zawarte w jego skład, a jeśli ma żadnych przeciwwskazań.

Skład, postać leku i jego opakowania

W jakiej formie jest wytwarzany lek „glukozaminę chondroitynę” (kompleks)? Kapsułka – jedyną postacią tego leku. Jego aktywne składniki są chlorowodorek glukozamina i siarczan chondroityny sodu. Również lek, obejmują związki pomocnicze w postaci o niskiej masie cząsteczkowej medycznego poliwinylopirolidon, kroskarmeloza sodowa, aerosil krohmalglikolyata sodu i stearynian magnezu.

Lek ten jest dostępny w fiolce, która jest umieszczona w pudełku.

Charakterystyka fundusze

Co to jest kompleks „Glukozamina-chondroityny”? Zdaniem specjalistów, jest to połączone lek, który jest przeznaczony do przywrócenia chrząstki.

Działanie leku na podstawie przeglądu, ze względu na składniki, które są zawarte w jego składzie. Rozważyć swoje możliwości w sposób bardziej szczegółowy.

Chondroityny, siarczan sodu jest wysokiej mukopolisacharydów. Bierze udział w budowie chrząstki. Ponadto substancja ta redukuje efekt enzymów, które niszczą chrząstkę, a także pomaga w powrocie do zdrowia, przyczyniając się do normalizacji stawów.

W początkowym okresie przyjmowania leku znacznie zmniejsza zapalenie i degenerację tkanki chrzęstnej – zwalnia.

stawów zapalenia kości i stawów chondroityny, siarczan sodu, a tym samym zmniejszenie bólu. W rezultacie, potrzeba NLPZ znika.

W odniesieniu do chlorowodorku glukozaminy, działa jako środek chroniący chrząstki. Materiał ten ma wpływ na biologiczną syntezę proteoglikanów i kwas hialuronowy, a także eliminuje braki glukozaminy.

Należy zauważyć, że gdy synteza chlorowodorku chondroityny, kwasów glukozaminy jest w stanie aktywować zamocowanie siarki. Ponadto element ten jest selektywnie wpływa na chrząstkę stawową, hamowanie tworzenia rodników i enzymów (nadtlenkowych), które uszkadzają tkankę, ale także zapobiega zakłóceniom syntezę glikozoaminoglikanów i zapobiegania szkodliwym skutkom glukokortykoidów na chondrocyty.

Kinetyka leku

Pojedyncza dawka kapsułki w jednostkowej dawce promuje maksymalne stężenie siarczanu chondroityny sodu we krwi, w ciągu 3-4 godzin.

Substancja ta pochodzi z nerki około jednego dnia. Jego biodostępność wynosi 13%.

W odniesieniu do takich składników jak chlorowodorek glukozaminy, a następnie jest wchłaniany w jelicie. Około 25% tego elementu spada do chrząstki i błony maziowej w stawach (). Część tego narzędzia metabolizowana w wątrobie z wytworzeniem mocznik, wodę i dwutlenek węgla.

świadectwo

W niektórych przypadkach, gdy pacjent jest Zaleca się przyjmowanie leku „Glukozamina-chondroityny”? Kompleks których struktura została przedstawiona powyżej, aktywny stosowany w leczeniu chorób stawów i kręgosłupa, w tym zapalenie kości i stawów międzykręgowych osteochondroza i kręgosłupa, artropatii.

Ponadto ten lek może być stosowany do odzysku pacjenta po otrzymano złamania.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania ma kompleks „Glukozamina-chondroityny”? To nie może być stosowany, gdy:

 • skłonność do krwawienia;
 • osobisty nietolerancja materiałów podstawowych i dodatkowych;
 • cukrzyca;
 • karmienie piersią;
 • ciąża;
 • wyrażone ludzkiej wątroby lub nerki;
 • fenyloketonuria;
 • zakrzepowe zapalenie żył.

Należy również zauważyć, że narzędzie to nie podaje się dzieciom.

Lek „glukozaminę chondroityny” (kompleks) instrukcje

Oglądany lek przeznaczony jest do podawania doustnego. Kapsułki nie należy żuć ani kruszyć. Są one połykać w całości, popijając wodą.

Dla lepszego rezultatu terapeutycznego leku należy przyjmować pół godziny przed posiłkiem.

Czas trwania leczenia i dokładnej dawki leku określa tylko specjalistę (w zależności od charakteru i ciężkości choroby).

Dorośli muszą brać leki codziennie, 2 kapsułki dwa razy dziennie. W trzy tygodnie po rozpoczęciu leczenia, dawka jest zredukowana do 1 kapsułki dziennie.

Co do zasady, środki dane leczenie trwa około dwóch miesięcy. Jednak w celu uzyskania trwałego efektu, eksperci zalecają przyjmowanie leku o sześć miesięcy.

Podczas takiego leczenia jest zabronione pić alkoholu. Ponadto, konieczność zmniejszenia zużycia cukru.

skutki uboczne

Kompleks „glukozaminy, chondroityny,” może powodować następujące reakcje uboczne:

 • ból w nadbrzuszu, pokrzywka, wymioty, świąd, biegunka;
 • nudności, zapalenie skóry, wzdęcia, bezsenność, rumień, zaparcia, obrzęki;
 • zawroty głowy, zmęczenie, senność, ogólne osłabienie, wysypka skórna, bóle głowy.

W przypadku wystąpienia tych objawów należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

interakcji

Kompleks „glukozaminy chondroityny” w połączeniu z tetracykliny mogą prowadzić do zwiększenia wchłaniania w tym ostatnim. W interakcji leku z lemomitsetinom półsyntetyczne penicyliny, i odwrotnie, stopień jego spadku absorpcji.

Zmniejsza to zapotrzebowanie na leki NLPZ, kortykosteroidy i środki przeciwbólowe.

Stosowanie tego leku jest bardziej skuteczne, gdy włączone do produktów pacjenta, dieta z witaminy C i A, a także sole miedzi, manganu, selenu, cynku i magnezu.

opinie

Teraz wiesz, od czego stosowany lek „glukozaminę chondroitynę” (kompleks). Instrukcje leku wykazano również powyżej.

Większość pacjentów cierpiących na choroby stawów, mówić o skuteczności tego leku i wygodnej formie zwolnienia.

Należy również zauważyć, że wady tego leku, jego wysoki koszt i efektów ubocznych wynikających z układu pokarmowego.