508 Shares 4765 views

Co jest pinout USB

Uniwersalna magistrala USB jest jednym z najbardziej popularnych interfejsów komputerowych. Umożliwia to połączenie szeregowe urządzeń (127-E jednostek). wspiera również urządzenia USB i funkcja autobusowych połączyć rozłączyć podczas uruchamiania komputera. W ten sposób urządzenie może być zasilane bezpośrednio przez wspomniany element, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych zasilaczy. W tym artykule przyjrzymy się, co stanowi standard pinout USB. Ta informacja może być przydatna do samodzielnego wytwarzania jakichkolwiek adapterów USB lub urządzeń, które otrzymują moc za pośrednictwem interfejsu przed nami. Dodatkowo, będziemy badać, co stanowi pinout micro-USB i oczywiście mini-USB.


Opis i kabel interfejs USB

Prawie każdy użytkownik komputera wie, jak to wygląda na złączu USB. Interfejs ten wykorzystuje typ czterech płaskich USB-złącze „matka” został oznaczony AF i „Tato” – AM. Type pin USB A składa się z czterech styków. Pierwszy przewód jest zaznaczone na czerwono, jest karmione napięcie DC +5 V może ubiegać się o maksymalny prąd 500 mA. Drugi styk – biały – na danych (D). Trzeci przewód (zielony) jest także stosowany do transmisji danych (D +). Ostatni kontakt jest zaznaczone na czarno, to jest podawany zasilanie zero (wspólny).

Złącza typu A uważany jest za włączony, są połączone zasilające urządzeń (komputerów, gospodarza, i tak dalej. D.). Złącza są uważane za w bierny, są one połączone za pomocą urządzeń takich jak drukarki, skanery i tak dalej. Złącza typu są dwie kwadratowe ze ściętymi narożnikami. „Mama” to etykieta BF i „tata” – BM. Type pin USB B ma te same cztery szpilki (dwa na górze i dwa poniżej) Powołanie – identycznego typu A.

Okablowanie Typ złącza Micro-USB

Złącza tego typu są często wykorzystywane do podłączenia tabletów i smartfonów. Są one znacznie mniejsze niż standardowy interfejs USB. Inną cechą jest obecność pięciu kontaktów. Znakowanie tych złączy jest następujący: micro-AF (BF) – «Matka» i mikro-AM (VM) – "Tato".

Typ pin micro USB:

– pierwszy styk (czerwony) na napięcie zasilania + 5V;

– drugie i trzecie przewody (białe i zielone) używane do transmisji danych;

– czwarty styk liliowy (ID) w złącze typu B nie jest włączony, a złącza typu A, zamyka od wspólnego przewodu do wsparcia OTG funkcyjną;

– w końcu, piąty styk (czarne) – napięcia.

Poza powyższym, kabel może być stosowany inny przewód dla „screening”; liczba nie jest przypisany do niego.

Pin mini-USB

typ złącza mini-USB zawiera również pięć kontaktów. Mark te złącza, takie jak:. Mini-AF (BF) – «mama” i mini-AM (VM) – "Tato" Zadania są identyczne pin typu micro-USB.

wniosek

Informacja o drutów ODLUTOWYWANIE dla złączy USB jest bardzo istotne, ponieważ tego rodzaju interfejsu używanego w prawie wszystkich urządzeń i gadżetów mobilnych i stacjonarnych. Złącza te są wykorzystywane do ładowania wewnętrznej baterii i do transmisji danych.