465 Shares 1953 views

Katalizator motoryzacyjny – co to jest? Katalizator Automotive: zasada działania, cena, opinie

Dla zmniejszenia emisji szkodliwych toksycznych przy spalaniu paliwa w układzie wydechowym silnika pojemności transportowej dla urządzenia, takiego jak katalizator samochodowy. Co to jest? Mówiąc względem chemicznym, katalizatorem jest substancja, która przyspiesza reakcje chemiczne, lecz w tym samym czasie, to, aby nie reaguje. Te zasadowe katalizatory odpowiednie są metale: nikiel, rod, miedź, chrom, pallad i złoto. Podstawą tej zasady działania urządzenia katalitycznego samochodowe jest zdolność do katalizowania materiałów przyspieszać reakcje chemiczne.


Odpowiada katalizator samochodowy wydechowy natychmiast po kolektorze wydechowym, rzadko na kolektor. To ze względu na parametry pracy temperatura urządzenia, które działa bardziej wydajnie przy trzystu stopni. Wadą tego rozwiązania jest umieszczenie krótkiej żywotności katalizatora, w związku z tym samym wysokiej temperaturze.

szkodliwe substancje

W sposobie spalania paliwa w cylindrach silnika w gazach spalinowych wytwarzanych szkodliwych i toksycznych substancji. Jednak mają one negatywny wpływ na organizm człowieka i przyrody jako całości. Do głównych szkodliwych składników obejmuje: węglowodór (główny składnik spalin), tlenek azotu (dodatkową część spalin), tlenek węgla (trujące gazy nie mają zapachu, koloru).

Katalizator motoryzacyjny – co to jest?

Co do zasady, nowoczesny przetwornik katalityczny – Urządzenie typu trzy-pack. Oznacza to, że jest wyposażone w przetworniki w ilości trzech jednostek, z których każda zmniejsza emisję do atmosfery pewnej substancji. Szczegół samochodów jest metalem kolby ze stali nierdzewnej, wewnątrz którego jest umieszczony szereg komórek lub kulek ceramicznych.

Katalizator o strukturze plastra miodu wykonany z metalu lub z materiału ceramicznego i zawiera materiału katalizującego opryskuje. Głównie stosuje się do rozpylania rod, platynę i pallad. W chwili obecnej są one bardziej mogą być używane do osadzania złota, tak że jest to tańsze niż inne materiały dla takich części jak katalizatorów samochodowych. Co to jest – projektowanie ceramiki? To jest bardziej powszechne ze względu na jej taniość, ale ma jedną wadę – kruchość. Wystarczy drobne guzki uszkodzonych komórek. Pokonanie wielkie nierówności drogi lub przeszkody, takie jak krawężnik, może uszkodzić części. Tak więc kierowcy często nie zauważają faktu uszkodzenia katalizatora.

Zasada działania

Przetwornik wykorzystuje dwa rodzaje – jest środek redukujący i utleniające (zarówno montowane na katalizatorze samochodowym). metale szlachetne osadzone na komórki, które regenerujące. Są rod i platynę, które zmniejszają ilość emisji tlenków azotu. Proces ten odbywa się w następujący sposób: w momencie zderzenia dwutlenku cząsteczek lub tlenku azotu z cząsteczkami platyny oddziela azotu i tlenu uwalnianie. Następnie atom azotu jest w kontakcie z drugim atomem azotu, tworząc w ten sposób azot postaci gazowej.

Proces utleniania prowadzi się z zastosowaniem palladu. To z kolei zmniejsza ilość katalizatora nie jest dogorevshego paliwa i tlenku węgla w gazach odlotowych przez spalanie. Ponadto, katalizator powoduje tworzenie się dwutlenku węgla, po reakcji pomiędzy tlenkiem azotu i tlenu, który nie mógł palić. Po prostu, w wyniku tych reakcji substancje szkodliwe są spalane i przekształcono w zwykły wody, dwutlenku węgla i azotu.

Głównymi przyczynami pęknięcia katalizator

W zależności od konstrukcji i materiałów użytych katalizatorów mają właściwość uszkodzenia i pęknięcia wpływ na przyczyny.

Typ ceramiczne:

 • Obrażenia od udary.
 • Z wodą, która spada na gorąco urządzenia.
 • Obrażenia od wybuchu w katalizatorze. Zwykle występuje z powodu wadliwego układu zapłonowego – po zapłonie.

Inne typy urządzeń:

 • Paliw o niskiej jakości.
 • Nadmiernego zużycia pierścieni tłokowych.
 • Możliwość dostania się do układu wydechowego różnych płynów chemicznych.
 • Słabo gażników paliwa z powietrzem.
 • Przegrzania urządzenia katalitycznego.

urządzenie objawy

Fakt, że samochód w samochodzie uszkodzonego katalizatora syntezatora, Opinie kierowców zgadza się z jednym i zazwyczaj bardzo podobne. Po pierwsze, jest to inne dźwięki w organizmie, co sugeruje, że części komórki są uszkodzone. Dalej – zauważalny spadek w samochodach osiągi silnika i niestabilnym biegu jałowym. Istnieje również duże prawdopodobieństwo przegrzania z powodu zatkania komórek i słabej pojemności wydechowej przepustowość.

Co jeśli on uszkodzony

Często nie udało katalizatora jest wymieniona na nową. W celu przeprowadzenia napraw urządzenia nie jest możliwa, a jeśli nadal starają się go odzyskać, będzie to dość trudne i kosztowne. Ponadto, jego wydajność może być znacznie zmniejszona. Nowy katalizator motoryzacyjny cena zależy od marki i modelu maszyny. Jeśli weźmiemy pod uwagę standardowe samochody niedrogie katalizatory, mogą osiągnąć cen w wysokości do 15 tys. Rubli, w tym instalacji.

Zasadniczo, ten produkt jest niewielka gwarancja. Według dealerów, istnieje wiele czynników, które wpływają na czas trwania działania urządzenia i nie mogą być kontrolowane. Samochodowe kompozycję katalizatora, która ma wysoki koszt materiału jest złożoną strukturę pod względem wytwarzania i może mieć niską cenę. W związku z tym, istnieje kilka opcji do wymiany uszkodzonego katalizatora, który może zaoferować stację paliw:

 • Montaż urządzenia uniwersalnego. Reprezentuje kolby bez katalizatora napełniania wewnętrzne komórek.
 • Instalacja w systemie wydechowym odcinania płomieni. Katalizator powinien być całkowicie wykluczona z systemu. W tym przypadku gazy spalinowe są oczyszczone i odcinania płomienia wyrównany przepływ spalin, zmniejsza tworzenie obcej hałasu.

syntezator samochód „ASC” katalizator

Urządzenie to konwencjonalny filtr paliwa typu składanego, składający się z dwóch części tonerami. Pasuje katalizator syntezator układu paliwowego silników samochodów. numerach jeden pojemnik jest zamontowany w celu ustalenia sposobu katalitycznego, który działa w ciągu dwudziestu minut. Po tym, w jego miejsce zainstalowano drugą kasetę, która wykonuje katalizują proces dziesięciu tysięcy kilometrów przebiegu samochodu. Następnie kaseta proces montażu na przemian powtarza się. Zazwyczaj zasób pracy urządzenia wynosi około trzydzieści wymienić kasetę lub dwieście tysięcy ścieżkę.

Katalizator samochodowy syntezator posiada wiele pozytywnych skutków dla funkcjonowania silnika:

 • Ułatwia start silnika i ciepło w zimnych porach roku.
 • To zmniejsza możliwość zatkania wtryskiwaczy paliwa.
 • To przyczynia się do oszczędności paliwa.
 • Oraz zmniejszenie emisji spalin szkodliwych substancji.
 • Zwiększa żywotność silnika jako całości.
 • To usprawnia proces zapłonu w cylindrach.

Nabycie takiego urządzenia pozwoli zaoszczędzić znaczne koszty eksploatacji pojazdu, na co wskazuje pozytywne opinie kierowców. Katalizator samochodowy syntezator ma swój koszt w regionie trzy i pół tysiąca rubli, ale to wszystko zależy od jakości produktu i producenta.

Usuwanie i recyklingu katalizatorów

Ze względu na fakt, że konstrukcja urządzenia przewiduje stosowanie drogiego metalu, a sam ma znaczącą pozycję kosztową. Teraz istnieje wiele formalnych firm, które są zaangażowane w urządzeniach przetwórczych. Recyklingu katalizatora samochodowego – co to jest? Podstawą tego zjawiska jest sposób uzyskiwania metali szlachetnych w komórkach. Istnieje kilka sposobów obróbki, ale są one dość skomplikowane i czasochłonne, więc taka sama platyna ekstrakt w domu niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby sprzedać urządzenie bezużyteczny przedsiębiorstw przetwórczych. Recykling katalizatorów samochodowych w przedsiębiorstwach prowadzone zgodnie ze wszystkimi normami i wymogami norm środowiskowych z wykorzystaniem specjalnej technologii produkcji.

wniosek

Na podstawie powyższego można zauważyć, z pewnością, że urządzenie takie jak katalizator, ma szczególne znaczenie dla pełnego działania pojazdu, a także dla środowiska. Dlatego konieczne jest, aby monitorować jego stan i przeprowadzenia terminowej wymiany w przypadku pęknięcia części.