263 Shares 1376 views

Pafiopedilum: opieka w domu, fot. Lady Slipper Orchid

Się jedna z najpiękniejszych roślin – Storczyki Pafiopedilum (na zdjęciu poniżej), lub damski pantofel – jest uważany Nowej Gwinei, Chin, Indii, Azji, Himalajów i na Wyspach Salomona.


Już w 1869 roku jako pierwszy i bardzo udany rok sztuczny hybrydowy Pafiopediluma została uruchomiona, który położył podwaliny do tworzenia nowych odmian roślin. Obecnie istnieje około 100 gatunków roślin i ponad 1 tys. Hybrydy.

Opis Orchid Pafiopedilum

Paphiopedilum oznacza „pantofel z Pafos” – miasto, w którym bogini Wenus urodził. Osobliwością i główną ozdobą rośliny jest niezwykły kwiat, jak buta kobiety. W Ameryce ten kwiat nazywa się „kwiaty-mokasyny”, aw Anglii – „kapeć”.

Pafiopedilum – storczyka ziemia, rodzina storczyków, sympodially. Obecność przesunięcia wierzchołkowej zarodku jest jego osobliwość. Pochodzi z pseudobulwy z uśpionych pąków i rozwoju zakładu jest przeprowadzana. W Pafiopediluma zamiast pseudobulwy na korzeniach ukształtowanych liści rozety. Liście są podłużne, remnevidnye. Może być skórzaste, miękkie i soczyste, w zależności od warunków i typu instalacji.

Kwiaty w różnych kolorach, ale w głównej mierze zdominowany przez białe, zielone, brązowe i żółte barwy. Płatki z gęstą powłokę wosku lub pokryte puch.

Pafiopedilum, kwitnienia, który zależy od rodzaju i gatunku, szczęśliwy kwiatów przez kilka miesięcy.

Kwiat ma sześć płatków, jeden z nich różni się od siebie pod względem wielkości i kształtu, jest to „buty z Wenus”. Z gniazdka liści roślina rośnie wyprostowane łodygi, na której znajduje się wiele-i kwiatach kwiatostany.

Orchid Pafiopedilum wymagających wilgotne powietrze i ziemię w płaskim cieniowaniem i małych transferów ciepła spokojnie. Radzi sobie z łatwością z krótkoterminowego na skutek suszy szkolnych i skórzastych listków, które są w stanie gromadzić wilgoć.

System korzeniowy

Korzenie Pafiopedilum jest taka, że różnią się od innych roślin niezwykłą strukturę. Storczyki mogą występować w innych roślin i drzew, karmienie ich przez swoich korzeni. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia kwiat. Pafiopedilum zawsze sprzedawane w przezroczystych doniczkach, aby łatwo określić stan systemu korzeniowego oraz konieczność podlewania roślin.

Jeśli korzenie nabyły kolor jasnoszary, rośliny należy podlewać. Opakowania z kwiatów zanurza się w zbiorniku z wodą, w temperaturze pokojowej. Zdrowe korzenie są zielone.

Roślina w czasie wzrostu pojawiają się korzenie powietrzne. Szereg nadmiarowy (więcej niż dwa) z powodu dużej wilgotności niedokładności podlewania. Korzenie gniją i roślina może umrzeć, kiedy zbyt dużo wody.

Lokalizacja mieszkania

Idealnym miejscem jest parapet przy oknie z widokiem na East Side. Na południowej stronie zakładu należy pritenyat przed bezpośrednim nasłonecznieniem, szczególnie w letnie dni, w okresie od 10 do 17 godzin. Jasne światło powoduje uszkodzenie storczyków: liście spalić miejsca powstają krawędzie płatków są blado storczyków zatrzymuje się kwitnienie. Niepożądane jest, aby ustawić Pafiopedilum blisko urządzeń grzewczych. Okna w zimne jesienne i zimowe dni, które są garnki storczyków, nie zamykaj zasłony.

warunki oświetleniowe

Paphiopedilum (Orchidaceae rodzina) ma skórzaste liście, potrzebuje więcej światła niż rośliny o miękkich arkuszy. Przed utworzeniem pąków z donica od czasu do czasu zwrócił się do macierzystych i ulotki curl.

Dla bujnego rozkwitu storczyki potrzebują światła dziennie przez 16 godzin. Z jego brak fotosyntezy jest zmniejszona. W takich przypadkach, przy użyciu sztucznego oświetlenia pochodzi. Lampy fluorescencyjne mają 15 cm z roślin. Zwiększenie przepływu światła może być w następujący sposób:

  • mycie okien;
  • wycierania pyłu z liści;
  • umieszczenie roślin w pomieszczeniu, w którym jasne ściany i sufit.

temperatura

Pafiopedilum nie tak wybredny na ciepło, jak niektóre storczyki. Potrzebne do jej wzrostu w temperaturze w zimie + 13-16 0 ° C, maksymalna lato może dochodzić do 24 0 ° C Roślina umrze, jeśli odczyty termometr spada poniżej 0 ° C do + 8 lub wzrośnie powyżej 32 0 C.

Pafiopedilum (na zdjęciu poniżej) po nakrapiane liście, rośnie dobrze na średnim ogniu i przyciemnić słońce, a od zielonych liści miłość chłodnym treści. W niepogody i zimą, zarówno rośliny wolą niskich temperaturach. Aby kontrolować temperaturę wokół roślin należy zainstalować termometr.

Jednym z warunków obfitego kwitnienia Pafiopediluma przestrzeganie jest obowiązkowe różnica temperatur w ciągu dnia i nocy 5 stopni. Niższa temperatura może być, dzięki wentylacji, nawadniania lub opryskiwania (bez uderzenia kwiaty) roślin. W przypadku uzdatniania wody musi zapewnić to, że woda gotowano, przesączono lub w temperaturze pokojowej deszcz. Wilgoć, która pozostaje w rozetę liści, czystej szmatki, aby utrzymać je przed gniciem.

Optymalna zawartość wilgoci dla tej odmiany storczyków – od 40% do 60%, – może być utrzymany, jeśli garnek z roślin umieszczone na tacy wilgotnych kamieni.

Dla skutecznego uprawy Pafiopediluma wymaga świeżego powietrza, aby w pomieszczeniu powinna być okresowo antenie, nie prowadząc przeciągów. O storczyki zaleca się umieścić wentylator, w tym trybie zwolnionym.

podlewanie

Jedną z przyczyn śmierci storczyków jest podmokłe. Pafiopediluma podlewanie i opryski odbywa się w lecie w godzinach porannych raz lub dwa razy w tygodniu, a zimą – nie więcej niż dwa razy w miesiącu. Przed podlewania Paphiopedilum, konieczne jest sprawdzenie wilgotności gleby rękę i zdecydować, czy nadszedł czas, aby przyjść do wody lub można jeszcze poczekać.

Jak podlewać?

Do podlewania storczyków użyciu konewkę. Podłoże zwilża się wodą, dopóki nie pojawi się w zasobniku. Można użyć innej metody. Doniczki z rośliną jest zanurzony w pojemniku z wodą do poziomu gruntu i utrzymywać, aż powierzchnia gleby wilgotne. Po zakończeniu procedury Pafiopedilum dostać, pozwalają, aby odprowadzać wodę i umieścić ją na stałym miejscu.

Pafiopedilum: Opieka w domu. posypanie

Kanał można tylko całkowicie zdrowe rośliny. Kwiaciarnia zakup nawozów do storczyków i roślin są podlewane przez nich zgodnie z załączonymi instrukcjami.

Wiosną wzrostu roślin wymagają nawozów azotowych, spadek do kwitnienia musi potasu i zimą rośliny domowe są w stanie spoczynku, i nie są karmione. Struktura złożonych nawozów, innych niż wymienione, zawiera również inne składniki:

  • Fosfor wzmacnia system korzeniowy;
  • Potasu sprzyja powstawaniu kwiaty;
  • mikroelementy poprawić kolor liści.

Transplant i sadzenie, hodowla

Pomyślny rozwój młodego Pafiopedilumy wymagają corocznego transplantacji. Przy wymianie podłoża pozostaje na korzeniach trochę starych. Dla starszych roślin orchidea opieki Pafiopedilum w domu wymaga przeszczepu raz na trzy lata:

  • puli się małe;
  • zbutwiały podłoże;
  • Roślina jest wypełniona wodą;
  • znaleziono szkodniki lub choroby.

Najlepszy czas, aby zmienić ziemi – sprężyny. Rośliny są zdrowe i dobrze rozwinięte, przeszczep i podczas kwitnienia.

Istnieją dwa sposoby hodowli storczyków Pafiopedilum. Opieka w domu pozwala pielęgnować je przez podzielenie Bush i sadzenia nasion. W pierwszym sposobie roślina powinna być podzielony na części tak, że każda z nich ucieczką od korzeni. Im więcej będzie pędy, bardziej obfity zakwitną Pafiopedilum. Rozcieńczenie „poślizgowe” Korzystnie stosuje się pierwszy sposób.

Na dzień przed przesadzania rośliny należy podlewać obficie. Następnego dnia, ostrożnie usunąć z pojemnika, umieszczenie z jednej strony i prowadzenie noża wokół ścian. Podłoże, które rozpadowi, shake, niskiej jakości cięcia korzeni i długie, plastry sproszkowany węgiel.

Nowe puli może być większa niż w starym o średnicy około 5 cm. W celu wprowadzenia Pafiopedilum (obuwika) nadaje się doniczki o średnicy 9 cm. Na zdolność drenażu ćwierć wypełnionej (tłucznia, żwir, beton bloku) podłoże wlać powoli zagęszczenie. Korzenie rośliny prostowane warstwa gleby powyżej podstawy pędu nie powinna przekraczać jeden i pół centymetrów górną warstwę ziemi mech ściółka 2 cm.

Pot z zakładu umieścić w jasnym miejscu, z dala od bezpośrednich promieni słońca, patrząc na wilgotną glebę, okresowo spryskane. Trzy tygodnie później, kiedy roślina będzie silniejsza i będzie miała nowe korzenie, Pafiopedilum umieszczony w pozycji nieruchomej i zapewnienia opieki w znany sposób.

doniczka

Na rosnące storczyki Pafiopedilum (opieka w domu, który nie jest szczególnie trudne) używać glinianych lub plastikowych doniczkach. Ściany ceramiki ma porów i umożliwienie wejścia powietrza do korzeni roślin, ale szybko wysusza podłoże. Przezroczysta plastikowa dobrą kontrolę systemu głównego, a ściana puli może być pokryta zielenią, więc należy go umieścić w doniczkach. plastikowe opakowania nadaje się do przeszczepu, ponieważ jest łatwy do usunięcia roślinę.

Dla wygody, przeszczep usta puli jest zawsze większa niż podstawa. W dolnej części całej puli może mieć dziurę odprowadzenie nadmiaru wody, jeśli jest wystarczająco wysoki, aby otwory w ściankach i dnie.

W sklepach można kupić kwiat różnych mieszańców damski pantofel. Ich wygląd jest bardzo niezwykłe, że wyglądają jak prawdziwe małe buty. Okres kwitnienia tej rośliny zdobi obudowę i miłe dla oka prawie przez cały rok.