671 Shares 2456 views

Akademia Miecznikow. Akademia Medyczna. Miecznikow. Stan Akademii Medycznej w Petersburgu

W wielu rosyjskich medycznej zakładów naukowych specjalnym miejscu od ponad 125 lat zajmuje Petersburg Miecznikow Academy, która jest alma mater wielu wybitnych lekarzy i naukowców. Dziś to znany rosyjski uniwersytet rejestruje ponad 4000 studentów, 700 interns medyczne i mieszkańców medyczne i pół tysiąca. Jednocześnie, w ramach studiów podyplomowych, 460 doktorantów, doktorantów oraz stopni naukowych doktora wykonać badania.

Miecznikow Academy: gdzie i jak uzyskać

Siedziba uniwersytetu: Petersburg, Kirochnaya Ulitsa, 41. Jednakże, bardzo Mechnikovskaya Akademia Medyczna znajduje się pod adresem: … Piskarevskiy pr 47. Aby się tam dostać, można skorzystać z metra i wysiąść na stacji „Ploshchad Lenina”. Następnie transfer do autobusu lub taksówki № 107 i wysiąść na przystanku „Szpital Mechnikova”.

Historia Miecznikow Academy

Pierwsze placówki oświatowe prowadzące kształcenie specjalistów medycznych, które pojawiły się w Rosji w połowie 18 wieku. Sto lat później, konieczne stało się utworzenie specjalnej instytucji, gdzie lekarze mogli poprawić swoją wiedzę i aby móc w praktyce najnowsze osiągnięcia nauk medycznych. Idea ta została wyrażona Nikolai Pirogov i E. Eichwald i znalazł entuzjastyczne poparcie od Grand Duchess Elena Pawłowna Romanowa. Ten „nauczanie naszej rodziny”, jak nazywa się szwagier – cesarz Paweł I, zamawiane dla nowej szkoły kawałek ziemi znajduje się na placu apelowym Przemienienia i razem z innymi filantropów sfinansowała budowę budynku szpitala.

Kolejnym kamieniem milowym w historii Akademii – otwarcie w 1907 roku, Instytut neuropsychiatryczne, jeden z założycieli, z których był akademik Bekhterev. W 1920 roku Wydział Lekarski Uniwersytetu przekształcono w Instytut medycznej wiedzy, a po licznych reorganizacji i przemianowany w czerwcu 1994 roku Instytut został przemianowany Petersburskiej Akademii Medycznej. Miecznikow. Równolegle rozwija i Institute for Advanced Studies (GIDUV), gdzie radzieccy lekarze od czasu do czasu mają obowiązek poddania przekwalifikowaniu. W okresie od 1985 do 2011 roku w działaniach edukacyjnych obu uczelni zostały istotne zmiany, a w 2011 roku, Miecznikow Akademia została połączona z Petersburskiej Akademii Kształcenia Podyplomowego w Northwestern State University Medical. Ilya Miecznikow.

Akademia Struktura: wydziały, instytuty badawcze i laboratoria

Państwowa Akademia Medyczna nazwany II Miecznikow jest głównym ośrodkiem szkolenia wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej i dydaktycznej. Jako część SZGMU prowadzi szereg instytutów badawczych i laboratoriów, w tym medycznych instytucji mikologia, endokrynologii, technologie komórkowe, innowacyjnych technologii, itp Istnieje 8 wydziałów :. lecznicze, zapobiegawcze medycznej, pediatrii, stomatologii, chirurgii, terapeutyczny, medyczne i biologiczne oraz Wydział Pielęgniarstwa Edukacji , W Miecznikow Akademii Medycznej są również rady 4 prac dyplomowych, które przypisują stopni w takich przedmiotów jak epidemiologii, higieny, chorób zakaźnych, mikrobiologii, medycyny wewnętrznej, Zdrowia Publicznego. Od 1947 zagranicznych studentów uczestniczących na uniwersytecie. W ciągu ostatnich kilku lat, jest absolwentem Akademii około dwóch tysięcy lekarzy z 60 krajów położonych na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej. W tej chwili, Wydział dla obcokrajowców włączono ponad 900 studentów z 42 krajów, co niewątpliwie wskazuje na wysoką jakość nauczania w SZGMU.

działalność kliniczna

Kliniczna podstawa SZGMU słynie Szpital Petra Velikogo. Obecnie szpitale uniwersyteckie traktowane prawie 1300 pacjentów, które służą ponad 1500 pracowników służby zdrowia. Wśród pracowników dwóch odpowiednich członek Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych, 111 lekarzy i profesorów i ponad dwustu kandydatów nauk medycznych. Co więcej, znaczna część personelu medycznego wielokrotnie odbyła szkolenie w niektórych instytucjach europejskich i amerykańskich. Kliniki Miecznikow Academy skutecznie sprostać schorzeń krążenia, układu moczowego i przewodu pokarmowego, dróg oddechowych i endokrynnych, jak również chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

działalność wydawnicza

Petersburg Miecznikow Akademia posiada własne wydawnictwo. Publikowane są miesięczne gazety „Herald SZGMU” oraz szereg czasopismach naukowych, takich jak „rosyjskiego lekarza rodzinnego”, „Terapia odprowadzających” et al., Większość z których są zawarte w liście HAC.

Znani absolwenci i profesorowie

Wśród znanych absolwentów i profesorów na przestrzeni lat nauczanych w badanym Akademia Medyczna, kilkuset znanych lekarzy i luminarzy rosyjskiej nauk medycznych. Wśród nich N. Sklifosovsky G. Teeling zwycięzca nagroda leninowska P. Anokhin, academician S. Mardashov M. Głazunow C. Kashkin L. Orbeli V. Ilyin S. Anichkov, Vvedenskii. Ukhtomsky, P. Lesgaft i wiele innych.

Na terenie architektoniczne

Petersburg Miecznikow Akademia Medyczna w pięknym budynku otoczonym rozległym parkiem z 35 tysięcy metrów kwadratowych. m, która jest uważana za jedną z atrakcji miasta nad Newą. Zasadniczo obiekty, które są częścią kompleksu architektonicznego uczelni, w tym Petra Velikogo Hospital, zbudowany na początku 20 wieku, przed pierwszą wojną światową. Ich konstrukcja uczestniczyło takich znanych rosyjskich architekci jak L. A. Ilin, A. i A. V. Rozenberg Klein. Ponadto, w instytucji są pomniki Miecznikow, popiersia Wielkiej Księżnej Elena Romanowa i pierwszego dyrektora University – E. Eichwald. Również w ogrodzie można zobaczyć Akademia powstała w 1985 roku, pomnik pracowników i studentów SZGMU który zginął w czasie II wojny światowej. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszym dniu wojny udał się do przednich 746 pracowników służby zdrowia z pracownikami Szpitala Uniwersyteckiego, 24 czerwca został zmobilizowany 560 absolwentów, a przed 1942, armia nazywa się 1370 studentów i 246 nauczycieli.

życie studenckie

Med. Akademia im. Miecznikow – jest nie tylko miejscem, gdzie młodzi ludzie się pierwszej klasy edukacji. SZGMU – dwujęzyczna dom dla studentów, gdzie mogą komunikować wymiany poglądów na temat różnych zagadnień i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Już w latach 20-tych 20 wieku w Akademii to zorganizował Studenckiego Koła Naukowego, którego członkowie zostali aktywnie zaangażowany w badania. Wysoki poziom młodych naukowców świadczy fakt, że liczba studentów SZGMU zostały przyznane stypendia Prezesa i mera Petersburga. W Akademii. akty Miecznikow jak związek zawodowy studenta, który w ostatnich latach został z powodzeniem wdrożony kilka interesujących projektów. Wśród nich są „Działacze związkowi szkoła”, „Pati Navvies” i „Uznanie” nagroda i „Forget-Me”. Regularnie organizuje imprezy, wycieczki i wyjazdy. Ponadto studenci SZGMU brać czynny udział w życiu społecznym północnej stolicy i kraju.