545 Shares 1558 views

Jakie są najlepsze filmy o wschodzie?

Ze względu na jego jasność, obrazowość, masie i sile emocjonalnego oddziaływania na widza kina na palecie sztuki współczesnej zajmuje znaczące miejsce. Więc nie doceniać wpływu przemysłu na społeczeństwo – przedstawiając państwo lub region w pewnym świetle, filmowcy skonstruować postrzeganie stanu granicą.

Jest to prosta sprawa!

W ostatnich czasach kinodeltsy Hollywood, Europy i byłych krajów WNP, tworząc filmy o Wschodzie zwraca się obce Społeczeństwo estetyki zachodnich. Często pojawiają się stany Azji w filmie zestaw różnych elementów krajowych etnokontseptsy kraju. Wyświetl stan regionie nieprzygotowanego widza jest nie lada wyzwaniem. Dlatego zachodni i kino Hollywood są często stereotypowe, tworząc filmy o Wschodzie, reprezentujący estetyki krajów orientalnych, pokazując je przez pryzmat świata zachodniego.

Trzy kanoniczne arcydzieło

Najbardziej znanym wśród arcydzieł światowego kina są uważane za obraz „Wyznania gejszy”, „Ostatni samuraj” i „7 lat w Tybecie” – hollywoodzkie filmy o Dalekim Wschodzie.

Obraz „Wyznania gejszy”, wydany w 2005 roku, w oparciu o opowiadanie ma reinterpretacji historię Kopciuszka, umieszczone w japońskiej scenerii. Początkowo projekt kierowany przez Stevena Spielberga, który uważa swojego mentora, legenda japońskiego producent filmowy i reżyser Akira Kurosawa. Jednak w związku ze śmiercią Kurosawa całej ekipy i obsady zostały zastąpione. Krzesło reżysera zajęte przez Roba Marshalla, z udziałem podane do chińskiej aktorki, bo z tego, co obraz został bardzo negatywnie odebrane w Azji, to jest dosłownie ignorowane chińskich i japońskich odbiorców. Taki los spotkał wiele filmów o Wschodzie podejmowane przez zachodnich reżyserów nie starają się zrozumieć charakterystyczny światopogląd.

„Ostatni samuraj”

Wydany w 2003 roku przewrócił film „Ostatni samuraj” z Tomem Cruisem pokazuje zupełnie inna wizja Wschodniej historii i kultury. Obszar projektu jest prezentowany widza jako „indywidualnego charakteru” w procesie znajomy, z którym bohater prawie odradza, zaczyna zachowywać się i myśleć inaczej. W sprawiedliwości należy zauważyć, że wizerunek samuraja w filmie dość idealizowane. Niemniej jednak, mimo pewnych błędów, film ilustruje różnice w myśleniu Zachodniej i Wschodniej. Widać, że reżyser Edvard Tsvik stara się wiedzieć, że jest notorycznym japońskiej estetyki, a nie tylko graficznie obecny patrząc najjaśniejsze elementy tradycji, w przeciwieństwie do wielu innych reżyserów, aby stworzyć film o Wschodzie.

„7 lat w Tybecie”

W 1997 roku ukazał się film „7 lat w Tybecie”, który jest oparty na książce wspomnieniowej austriackiego podróżnik i alpinista Genriha Harrera, który stał się z woli losu jednego z najbliższych przyjaciół Dalajlamy. W filmie, Henry, jednak wykonane oficera Rzeszy, w celu wzmocnienia ilustrację jak wschodnia światopogląd wpływ na swój los. Podobnie jak bohater „Ostatni samuraj”, centralny charakter projektu, Jean-Jacques Annaud rozumie swoje prawdziwe przeznaczenie, będąc na Wschodzie. Film ma nie tylko artystyczne, kulturowe, ale także przesłanie polityczne. Przedstawiciele Chin są pokazane w filmie umysł i bezdusznych ludzi. W rezultacie, po wydaniu w wypożyczalni filmów amerykańskich aktorów Brad Pitt i David Thewlis, z udziałem w filmie odmówiono wjazdu do Chin.

Tak więc, w przeważającej większości hollywoodzkich Daleki Wschód jest umieszczony jako wzór czystości myśli, kierować ludzie leczyć uszkodzone i zdezorientowany.

Folie przeznaczone do konfliktów zbrojnych

Zupełnie inaczej pojawiają się przed filmami odbiorców o Bliskim Wschodzie. Według statystyk Motion Picture Association amerykańskiego, w ciągu ostatniej dekady w Hollywood został nakręcony ponad tysiąc filmów dokumentalnych i fabularnych o działaniach sojuszników z NATO w okolicy. Najlepsze obrazy poświęcone konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie:

  • „Stop-Loss” – obraz, wielokrotnie nagradzany Teen Choice Awards i nazwane przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych „obrazę honoru weteranów”.
  • „Bitwa o Hadita”. Obraz oparty jest na prawdziwym zdarzeniu. Film został wydany w limitowanej kasie, jak w niektórych odcinków amerykańskich żołnierzy przedstawionych w bardzo negatywnym świetle.
  • „Brothers” – film o tym, jak usługa Irak wpływa na ludzką psychikę. Film ma dwie nominacje do Złotego Globu dla „”.
  • „The Messenger” – film o twardym losy głównych bohaterów, którzy muszą odwiedzić krewnych żołnierzy zabitych w Iraku. Film otrzymał dwa „Oskary”.
  • „The Hurt Locker” – film o wojnie na wschodzie, strzał nieprofesjonalne chwiejny aparat, opowiada o trudnym życiu codziennym oddziałem saperów w Iraku. Ten obraz zebrał ponad innych nagród i wyróżnień, wśród których 6 figurek „Oscar”.

Tendencja strzelać filmy o wydarzeniach na Bliskim Wschodzie nie ustaje do dziś, to może służyć jako potwierdzenie następujących filmach: „Szczęście”, „Green Zone”, „W sieci kłamstw”, „Fair Game” i „Królestwo”.

Nie egzotyczne, a nie więzienie, ale zwykła rodzina

W dążeniu do pełni oddają estetykę subregionie, dyrektorzy często zwracali się do pobudzenia wyobraźni haremie przedmiot. Filmy o Wschodzie i haremu zróżnicowane. W niektórych haremie – to pierwszy krok w drabinie kariery, w innych – więzienie, w trzecim – niezwykły człowiek Zachodnia jednostka społeczeństwa, rodziny, które przylegają do ścisłej hierarchii oraz specjalną etykietą. Większość obrazów powiedzieć o romansach, genialny zwycięstwo, upokarzającej porażki. Najbardziej znane filmy to:

  • Japoński film fantastyczny dramat „Shogun Lady i jej ludzie” w reżyserii Fumiko Kaneko, oferuje alternatywną historię Japonii w VIII wieku.
  • Turecki historyczne i biograficzne melodramat „Mahpeyker” dyrektor Tarkan Ozel – zbudowany na retrospekcje adaptacji filmowej biografii faworyta Sultan Ahmet Zadzwoniłem Mahpeyker, lepiej znany jako Kesemen Sultan.
  • Fantastyczna kolekcja pięciu kinonovell „Arabian Adventure” w reżyserii Steve'a Barrona to kolejna adaptacja legendarnego dzieła literackiego „The tysiąca i jednej nocy”.
  • Skandaliczny Dom Europejski sztuki „8 i pół kobiety”, napisany i wyreżyserowany przez Petera Greenawaya, który jest interpretacja autora z „Osiem i pół” Felliniego. Frederiko

Zachęcani do zapoznania się ze wschodnią mentalność następujące filmy o haremów „Ostatni Harem”, „Ulubione”, „Harem. Utrata niewinności „” Święta w haremie «z Elvis Presley,» Red Falcon „” Zagubieni w haremie”.

rosyjskie filmy

Rosyjskie filmy o Wschodzie zasługuje prowadzić kultowy radziecki obraz przygoda ruchu „Białe słońce pustyni”. Niestety, większość z tych obrazów produkcji ZSRR i Federacji Rosyjskiej, z wydarzeń w terenie, mówić o operacjach wojskowych w Afganistanie i Czeczenii. Przykładem najbardziej pamiętnych filmów może służyć jako „afgańskiej Breakdown”, „Caravan of Death”, „duchy Troją”, „Łowcy dla przyczep kempingowych”, „Dziewiąte Spółka”, „Quiet Outpost”, „Dwa kroki do milczenia” i wiele innych.