189 Shares 7429 views

Aktorzy z filmu „Młode Straży”: pokazali wielki wyczyn młodego Krasnodontsev

Zdobył wielką sławę powieść „The Young Gwardia” był drugim i ostatnim wielkim dziełem pisarza Aleksandra Fadeeva. Po bardzo krótkim czasie stało się jasne, że jego praca jest tylko częściowo ukazuje prawdziwą historię podziemnym antyfaszystowskiej organizacji Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, która już wie prawie każdy. Jednak nazwy większości bohaterów jego opus mieć prawdziwy pisarz.


Roman Fadeev zawarte w obowiązkowym programie literaturze wszystkich instytucji edukacyjnych Związku Radzieckiego. Pomimo faktu, że pisarz jest stale twierdził, że opowieść o rzeczywistości i historii, pisał, aby porównać w żadnym wypadku nie może być postrzegane jako nowy ostatecznej prawdy. Wszystko, co było nawet nieco połączony z organizacją podziemia, to było święte. Kiedy więc w 1945 roku, Sergei Gerasimov, spotkał się z Aleksandrom Fadeevym, postanowił nakręcić adaptację powieści, aktorzy filmu „Młode Guards” zostały starannie dobrane.

Podsumowanie obrazu

Gorące lato 1942. Żołnierze Armii Radzieckiej opuścił miasto górnicze Krasnodon, która wkrótce pada pod okupacją niemiecką. hitlerowskie czołgi przeciąć drogę, mała grupa członków Komsomołu nie może opuścić miasto i wrócić do domu. Aby nie pozostawić bezkarność brutalnych zbrodni nazistów facetów, którzy wczoraj byli zwykli studenci, podejmowanie świadomych decyzji w sprawie utworzenia podziemnej organizacji „Młody Strażnik”. W ten prosty sposób, zaczynają toczyć przeciwko najeźdźcy tajnej wojny o popełnienie serii prawdziwie heroicznych czynów: spalić niemiecką giełdę, zapisz się do mieszkańców z faszystowskiej niewoli, starannie wklejonymi ulotek na terenie miasta, bezpłatny Armii Czerwonej, którzy zostali schwytani przez wroga. I podczas święta narodowego – rocznicy Rewolucji Październikowej – młodzi ludzie wisiał w sowieckich flag z jasnym kolorze czerwonym.

Zaledwie kilka miesięcy temu jeden z nich był bardzo spokojny człowiek i nigdy nie myślał o dość wyczyn; ktoś był bardzo pryncypialny i punktualny, uporządkowany i zdyscyplinowany; a ktoś znał wszystkie sąsiadów gejów tyrana. Ale oni, ci faceci są przy użyciu ich pomysłowość, desperacką odwagę i niezwykłą odwagę, byliśmy w stanie sprawić, że najbardziej niebezpieczny i najbardziej oszałamiające działanie.

Skąd pomysł na filmowej adaptacji powieści?

We wrześniu 1943 roku gazeta „Prawda” opublikowała Radziecki dekret Prezydium Rady Najwyższej, że członkowie organizacji podziemnej nagrodzony medalami i zamówień. Tu został umieszczony na esej „nieśmiertelność” o bohaterstwie chłopców (autor był Alexander Fadeev). numer gazety sprzedawane natychmiast, a bohaterska praca z młodych mężczyzn i kobiet, stał się znany we wszystkich zakątkach naszego rozległego kraju.

Zaledwie półtora roku, dwa głównym Radziecki publikacja – magazyn „Banner” i gazety „Komsomolskaja Prawda” – zaczął zapoznanie czytelników z pierwszych rozdziałów powieści o bohaterstwie młodych Krasnodontsev – „Młoda Gwardia” Aleksandra Fadeeva.

Reżyseria Sergei Gerasimov, po zapoznaniu się z początkiem prac epokowych, spotkał się z autorem i rozmawialiśmy o jego idei stopnia wydajności, oparte na pracy Fadeyev.

Poza tym pomysł wydawał się interesujący. Prace nad grą rozpoczęły, gdy ostatni rozdział właśnie płynęła spod pióra pisarza. Fadeev przeczytać w podsumowaniu swoich studentów, którzy następnie zawartych na scenie i ekranie obraz Young. Przyszłe aktorzy filmu „Młoda Gwardia” zapoznanie się z produktem bardzo ostrożnie. Po tym wszystkim, wydarzenia opisane w powieści, nastąpiło niedawno, bo kilka lat temu. A w pamięci mieszczan były nadal bardzo świeże.

Fadeev zatwierdziła postawione w głowie studio swoich prac. Stopniowo, pokaz został przeniesiony do wielkiego teatru aktor teatralny. pomysł filmowej adaptacji „Młodej Gwardii” zrodził się po tym sukcesie.

Jak wybrać aktorów?

Tamara Makarova przypomnieć raz że kwestia podziału ról Gerasimov zawsze słuchał Fadeyev wierzy. Więc zaczęliśmy strzelać film „Młody Strażnik”. Aktorzy i ich role grane były odebrał dobrze. Inna Makarova, który jest zawarty na ekranie Lubow Shevtsovu, zatwierdzony nawet bez procesu, kiedy zobaczył ją w produkcji studenckiej „Carmen”. Niektórzy z artystów zaproszonych przez, na przykład, Władimir Iwanow, który grał rolę Olega Koshevogo. Iwanow podczas wojny była inteligencja linii frontu, został zwolniony w 1945 roku po trzech ciężko rannych. Nie należy umieszczać żadnej z komisji selekcyjnej świadomego swej niepełnosprawności, wchodzi GITIS, a później przeniósł się do Instytutu Filmowego.

Sergey Gurzo został wybrany do roli Tulenin. Siergiej Bondarczuk zdobył rolę Valko, mocno wierząc, że to jest jego charakter, po prostu czytać powieść. Jewgienij Morgunow Stakhovich odgrywała rolę. Prototyp służył jako zdrajca Stakhovich Victor Tretyakevich. Obraz był bardzo naturalne i życie. Aktorzy filmu „Młody Strażnik” postrzegana przez publiczność jak są postacie w tym filmie. Morgunov przyszedł tysiące listów, wśród których było sporo obraźliwe, którą artysta o nazwie „Judasz”. Ale, aby poradzić sobie z emocjami, aktor sobie sprawę, że wszystkie te słowa są silny wpływ na publiczność realistycznej sztuki. Zawsze uważał, że rola – jednego z najważniejszych w jego losu aktorskiej. Nawiasem mówiąc, wiele lat później okazało się, że nie był zdrajcą Tretyakevich. Gerasimov zmieniona jego filmu na gotowym zdjęciu głośnika Wśród zabitych Krasnodontsev wzywa teraz Tretyakevich.

Od VGIK Nonna zaprosił Mordjukova (role Ulyany Gromovoy), Wiaczesław Tichonow (grany przez Władimira Osmuhina), Tamara Nosov (rola Valentin Filatov). I tam w roli George'a Yumatov Anatolij Popow, Clara Lucko w roli ciotki Marina, Wsiewołod Sanaev jako agentów komunistycznych, Ludmila Sokolova jak molodogvardeyki …

Następnie, w latach czterdziestych, aktorzy z filmu „Młode Straży” grał tak przekonująco, że kilkadziesiąt lat, żaden z reżyserów nawet nie myślał o tym, jak zrobić kolejną powieść kinoprochtenie.

Co przyniesie przyszłość?

Minęło 67 lat. Ekrany spośród 12-częściowego filmu „Młody Strażnik”. I twórcy obrazu mocno podkreślić, że ten epizod w żadnym wypadku nie jest adaptacją powieści Aleksandra Fadeeva, na których film został wyreżyserowany przez Sergei Gerasimov w odległych powojennych latach czterdziestych. Jest to nowa historia, złożony na podstawie udokumentowanych faktów o nieustraszonych nastoletnich partyzantów Krasnodon. W ten strzał film „Młody Strażnik”. Zdjęcia aktorów natychmiast rozproszone po stronach kolorowych magazynów. Ci, którzy wiedzą, publiczność nie jest bardzo dobra, stał się znany właśnie po obejrzeniu pierwszej serii. Olega Koshevogo grał Wiaczesław Chepurchenko Miłość Szewcowa – Ekaterina Shpitsa, Ulyana Gromova – Irina Gorbaczowa Ivan Turkenich – Yuri Chursin, Anatolij Kowaliow – Viktor Horinyak, Victor Tretyakevich – Nikita Tesino. Nawet zaprosił Larissa Shakhvorostova Vladimir Antonica, Nikolaya Serdtseva …

Prezent na Dzień Zwycięstwa

Dyrektor Leonid Płatonow postanowiła przedstawić prezent dla wszystkich Rosjan do wielkiego święta – Dnia Wielkiego Zwycięstwa. Ten niezwykły dar i stał się cykl „Młoda Gwardia”. Film, aktorzy, którzy tak jak ostatnim razem, starannie dobrane dość, został wydany 5 maja 2015 r.

Filmowcy starali się uzyskać odpowiedzi na różne pytania, które nigdy nie zostały ujawnione Alexander Fadeev. I och, jak pytania zgromadziły wiele: kto jest członkiem grupy był zdrajcą, który odważył się dać Niemców facetów, którzy są w grupie, który wciąż lider „Młodego Gwardii”?

W tej interpretacji powieści zjednoczeni, mimo młodego wieku, jest on bardzo utalentowani aktorzy. W związku z tym oczywiste jest, że seria wykazała zainteresowanie, nawet najbardziej kapryśna publiczność.

Oczywiście, w ubiegłym roku obraz nie będzie jakiegokolwiek porównaniu z wersją Gerasimovsky. Fani czarno-białego filmu może mieć nowy film nie jest dla każdego. Nadal oglądać ten serial jest wart co najmniej myśleć o tym, jak bardzo młodych chłopców i dziewcząt starali się pomóc z przodu, chroniące ich ojczyzny, swojego rodzinnego miasta Krasnodon.