640 Shares 1128 views

Olej "ZIK 10W-40": opinie. Ocena olejów silnikowych Zic

Wysokiej jakości olej do silnika dostarczane jest do zaopatrzenia rynku wielu producentów krajowych i zagranicznych. Jednym z najbardziej popularnych produktów z ropy naftowej jest dziś „ZIK 10W-40.” экспертов и пользователей помогут сделать вывод о качестве представленного продукта. Recenzje ekspertów i użytkowników złożyć wniosek o jakości prezentowanych produktów.


Olej „ZIK” dostawy do produktów smarowych na rynku krajowym w Korei Południowej SK Energy. Na terenie naszego kraju reprezentowanego przez markę sprzedaje swoje produkty od 1998 roku. Wielu kierowców są w stanie ocenić jakość narzędzi prezentacyjnych. Ich opinia będzie dalej rozważana.

Podstawowe informacje o marce

Wielu kierowców nie słyszałem takiego środka smarnego, jak Zic oleju. южнокорейское средство для двигателя своего автомобиля, станет понятнее при рассмотрении характеристик представленных продуктов. Podjęcia lub nie podjęcia Korei Południowej środki do jego silnika samochodu, staną się bardziej zrozumiałe, gdy biorąc pod uwagę charakterystykę produktów obecnych.

Produkcja spółce smarów SK Energy wykorzystuje innowacyjne technologie i hydrokrakingu gidroparafinizatsii. Struktura cząsteczkowa środków w tym samym czasie zmienia. podejścia mineralne w jego parametrów technicznych do czystych syntetycznych. Pozwala to kompozycje o cechach wysokiej wydajności.

Nowoczesne standardy środowiskowe i techniczne są znane z ich przestrzegania zasad i rygorów. Południowokoreański olej jest w pełni zgodny ze standardami międzynarodowymi. W związku z tym zaleca się masło SK Energy użycie takiego dużego inżynierii obawę jako "Volvo", "BMW", "Porsche", "Renault", "Mercedes", "Volkswagen", i tak dalej. D.

Ogólne informacje o olejach „ZIK”

Firma Korei Południowej opracował wiele linii funduszy dla różnych kategorii pojazdów i ich warunków pracy. Najbardziej popularne w naszym kraju używać oleju „ZIK” (semi-syntetyczne) 10W-40. профессионалов, автомехаников и обычных пользователей говорят о достойном качестве представленного продукта. Opinii specjalistów, mechaników samochodowych i zwykłych użytkowników mówić o godnej prezentacji jakość produktów.

Oznacza reprezentowanych klas lepkości może być stosowany w wielu częściach naszego kraju. standardowego oleju SAE 10W-40 stosuje się w zakresie temperatur od -20 do + 35 ° C

W kategorii narzędzi klasy lepkości zawiera kilka różnych rodzajów smarów. Mogą być wykonane w oparciu o syntetyczne lub półsyntetyczne. Aby wybrać odpowiedni udział usług dla Twojego pojazdu, należy zapoznać się z instrukcją producenta silnika. W nim parametry dopuszczalne oleje są jasno określone.

smary na bazie

Przedstawiony przez producenta produkuje dwa rodzaje klasie lepkości 10W-40 funduszy. Oznacza to na bazie syntetycznych i półsyntetycznych. различных автомобилей, можно выделить наиболее популярные в нашей стране средства. Biorąc pod uwagę oceny Zic oleju silnikowego i opinie właścicieli różnych samochodów, można wybrać najpopularniejsze media w naszym kraju.

Przez popularne są oparte na olejach półsyntetycznych kategorii A, RV, 5000, i 5000 HiFlo zasilania. Te preparaty są wytwarzane służący składników syntetycznych i mineralnych. Dzięki tej kompozycji może być stosowany w silnikach różnych modyfikacji systemów. Koszt półproduktów syntetycznych pozostaje konsekwentnie niższe niż syntetyki.

Sztuczne składniki zawarte są w ramach południowokoreańskich markowych produktów takich jak XQ 5000 i 7000 EURO. Jest to najbardziej nowoczesne kompozycje, które są używane w systemach, załadowany nowymi silników próbki. Ich wydajność jest najwyższa.

koszt

Różne kategorie kosztów są reprezentowane przez olej. Charakteryzują się zestaw dodatków do zastosowania. Seria oleju kosztów, RV będzie około 900-1100 rubli. 4 l. Produkty oznakowane 5000 będzie kosztować nieco droższe. Jego średnia cena osiągnęła 1000-1200 rubli. 4 l. 5000 Series Moc kosztuje około 1300/00 rubli. 4 l. Seria HiFlo jest stosunkowo niedrogie – 900-1100 rubli. 4 l.

Dostępne reprezentowane puszki o różnych pojemnościach. można kupić, 4, 5 litrów oleju "ZIK" (semisynthetics) 10W-40. специалистов говорят о существовании тары для коммерческого применения. Liczba specjaliści mówią o istnieniu pojemnika do celów komercyjnych. Ma pojemność 20, 60, 200 l. Pozwala to na wykorzystanie środków przewidzianych celów osobistych i handlowych.

Oleje syntetyczne są bardziej kosztowne. serii XQ 5000 można kupić za 5500-6000 rubli. 20 l. seria EURO 7000 można kupić za 10-14 tys. RUB. Aby zrozumieć, co oznacza, trzeba wypełnić w samochodzie, trzeba nauczyć się podstawowych cech prezentowanych rodzajów smarów.

Popularne semi-olej uniwersalny typu

Silniki wysokoprężne i benzynowe wykorzystywane Serie A HiFlo. Ten półsyntetyczne odmiany funduszy z określonego zestawu atrybutów.

Cykl jest przeznaczony do zastosowania w średnich i okresowo załadowanych warunków pracy silnika. Skład tej pożywki obejmują: zrównoważony zestaw dodatków. Składniki te mają dobre czyszczących i ślizgowe cechy. Z tego systemu napędowego na długo zachowują swoją pierwotną jakość. A в системы с сажевым типом фильтра. Niektóre sterowniki mogą być zainteresowani, dlatego nie zaleca się wypełnić Zic systemu z rodzaju filtra cząstek stałych. W tym przypadku, jest prawdopodobne naruszenie pracy silnika.

Seria HiFlo również należy do kategorii uniwersalnych środków. Oleje te są dopuszczone również do stosowania z typów wtryskiwaczy silników. Środki znacznie zmniejsza zużycie elementów. Silnik pracuje stabilnie, przy pełnej mocy, zużywając przy tym mniej paliwa.

Popularny olej półsyntetyczny do silników wysokoprężnych

Dla oleju napędowego typów silników serii RV zostały stworzone, 5000 i 5000 Power. Ten olej wysokiej jakości "ZIK 10W-40." представленных средств говорят об их высокой надежности. Cechy uwagę mówić o ich niezawodności.

Oznacza kategorię RV stosowanych w silnikach pojazdów użytkowych. Skład rozciąga nieprzerwanych mechanizmy działania. Ma dobry wpływ na zmniejszającą tarcie elementów ciernych budowy. W związku z tym, nawet w skrajnych warunkach, silnik jest chroniony przed różnymi niekorzystnymi skutkami.

Seria 5000 charakteryzuje się niskim zużyciem smaru. Ze względu na jego niską lotność, nie jest możliwe do przeprowadzenia wymiany smarowania długoterminowego. Nawet w siarczystym mrozie reprezentowane przez oleju zapewnia łatwą uruchomieniu silnika.

Jednym z nowych kompozycji do silników wysokoprężnych jest olej 5000 Moc. Jest ona odpowiednia dla silników nowej próbki. Narzędzie jest znany ze swoich dobrych właściwości detergentów. Może być stosowany w prawie każdej strefie klimatycznej naszego kraju.

XQ Series 5000

производится на основе искусственных компонентов. Syntetyczny olej silnikowy „ZIK 10W-40” wykonane na bazie sztucznych składników. Definiuje ona podstawową prezentację jakości produkt konsumencki. Środki stosowane w silnikach napędzanych olejem napędowym. Olej ten jest stosowany w silnikach o dużej objętości. System może obejmować filtr cząstek stałych i urządzenie do zmniejszania toksyczności spalin.

Dodatki, które stanowią część środków w celu zapewnienia dobrej jakości detergentu. Obejmują one zmniejszonej ilości fosforu i siarki. Poprawia to wydajność środowiskową oleju.

Ze względu na zrównoważony zestaw dodatków XQ oznacza 5.000 zapobiega ruchome elementy przed zużyciem i przedwczesnej awarii. Wytrzymały film obejmuje wszystkie szczegóły. Nie jest uszkodzony, zapewniając dobre ślizgowe węzłów ruchomych elementów. Z tej okazji w zimnie jest szybki.

Seria 7000 EURO

серии 7000 EURO применяется в моторах нового образца, которые работают на дизельном топливе. olej syntetyczny „ZIK 10W-40” z serii 7000 EURO jest stosowany w silnikach nowej próbki, które poruszają się na diesla. Ze względu na specjalny skład okresów wymiany smaru znacząco wzrosła. Pozwala to na stosowanie oleju w najnowszych systemach EURO 7000.

Reprezentowane za pomocą mechanizmów chroni przed przedwczesnym porażki, nawet przy dużych obciążeniach stałych. Oznacza sprzyja dobrym poślizgu wyznaczonym nadmiar ciepła.

Olej usuwa ślady utleniania. To jakościowo zbiera brud i zanieczyszczenia z powierzchni, co zapobiega ich ponownemu osadzaniu się wewnątrz mechanizmów. Dzięki zastosowaniu bazy syntetycznej oraz nowoczesną, high-tech zestaw dodatków, możliwe jest uruchomienie silnika w bardzo niskich temperaturach. Ciepło warstewki oleju nie jest złamana. Zapobiega to mechaniczne ścieranie powierzchni metalowych.

negatywne opinie

Różne źródła to komentarze na temat oleju „ZIK 10W-40.” Są to zarówno pozytywne jak i negatywne wypowiedzi. Negatywne opinie są znacznie mniejsze. Istnieje około 12%.

Niektórzy kierowcy twierdzą, że wykorzystanie funduszy w silniku ZIK pojawiać uderzenia. Zaczyna działać nierówno. Może to być spowodowane niewłaściwym wyborze smaru. Składniki muszą być odpowiedni silnik. W przeciwnym razie, można się spodziewać, że wkrótce uda.

Należy również zauważyć, że sprzedaż stanowiła dużą liczbę podrobionych markowych olejów południowokoreańskich. Takie kompozycje nie są wysokiej jakości. Mogą też zaszkodzić system samochodu. Dlatego, dostawy zakupionych do pojazdu trzeba w specjalistycznych punktach sprzedaży.

pozytywne opinie

положительные. 88% komentarzy o ropę "ZIK 10W-40 to" pozytywne. Kierowcy mówią, stabilna praca silnika, zmniejszenie zużycia paliwa. Produkt nie wymaga częstej wymiany lub ponownego napełniania. Oczyszcza system jakości silnika. Silnik pracuje na pełnych obrotach. Obniżony poziom hałasu i wibracji.

Ze względu na skład jakościowy narzędzia pozwala bardzo szybko uruchamiać silnika nawet w niskich temperaturach. Przy odpowiednim doborze narzędzi do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych, pojazdów przemysłowych, mechanizm będzie działać prawidłowo i trwałe.

пользователей, а также рейтинг популярных марок смазочных материалов, можно отметить высокое качество продукции южнокорейского бренда. Podstawowe cechy i właściwości, które mają olej „ZIK 10W-40”, oceny i opinie użytkowników popularnych marek smarów, możemy zwrócić uwagę na wysoką jakość produktów marki południowokoreańskich. Przy odpowiednim doborze kompozycji usług można oczekiwać stabilnego, prawidłową pracę silnika na przestrzeni lat.