333 Shares 9858 views

Choinka: The Story of odwiedzenie Rosji

Trudno sobie wyobrazić, najbardziej oczekiwane święto w roku, ukochanego przez dzieci i dorosłych, bez takiego klasycznego atrybutu jako choinki. Historia tradycja nakazuje, aby udekorować drzewo na święta, swoje korzenie od wieków. Kiedy ludzie zaczęli dekorować zimozielonych drzew w Rosji i innych krajach, zmuszając ich do tego?

Co robi drzewo

Mieszkańcy świata starożytnego szczerze wierzyli w magiczną moc posiadanych przez drzewa. Wierzono, że ich oddziały są ukryte wódki, dobra i zła, które muszą być zaspokojony. Nic dziwnego, że drzewa zostały poddane różnych kultów. Starożytne ludzie kłaniali się im, skontaktuj nich modlitwę, prosząc o litość i ochrony. Że duchy nie były obojętne, są one tacę (owoce, słodycze), które wisiały na gałęziach lub rozłożyć w pobliżu.

Dlaczego nie jest ozdobiony sosny, eukaliptusa, dębów i innych gatunków, a mianowicie na drzewie? Boże Narodzenie historia zawiera wiele pięknych legend na ten temat. Najbardziej prawdomówny wersja – iglaste urody został wybrany ze względu na jego zdolność do pozostają zielone, bez względu na porę roku nie przyszedł. Zmusiło to mieszkańcy starożytnego świata uważany jest za symbol nieśmiertelności.

Historia choinki: Europa

Zwyczaj, bo ma świadomość mieszkańców współczesnym świecie rozwinął się w średniowiecznej Europie. Istnieją różne założenia dotyczące kiedy zaczęło historię choinki. Początkowo ludzie były ograniczone do małych gałęzi sosny lub jodły, które wisiały w domu. Stopniowo jednak zmienili całe gałązki drzew.

Według legendy, historia choinka jest ściśle związane z Marcinem Lutrem, słynnego reformatora Niemiec. Spacerując wieczorem w Wigilię, teolog podziwiał piękno gwiazd świecących na niebie. Kiedy wrócił do domu, zastał małe drzewo na stole, wzdłuż niej, używając świec. Ozdobić wierzchołki drzew Martin wybrał gwiazdę, która symbolizuje jeden, który pomógł Magi znalazł dziecko Jezusa.

Oczywiście, jest to tylko legenda. Jednakże, istnieje oficjalna wzmianka o choince, co zbiegło się w przybliżeniu w tym samym okresie. Na przykład, o to jest napisane w kronikach Francuzów do 1600 th roku. Pierwsze choinki były małe rozmiary, były one umieszczone na tablicach lub zwisały ze ścian i sufitów. Jednak w 17 wieku w domach były już duże drzewa. drzewa liściaste, które wcześniej zostały również użyte do dekoracji domów przed świętami, została całkowicie zapomniana.

Jodły w Rosji: starożytności

Uważa się, że pierwsza próba, aby to drzewo symbol zmianą roku okazał się Peter. W rzeczywistości, starożytne plemiona słowiańskie z drżeniem traktowane roślinności iglastej, oni już swego rodzaju „choinki”. Historia głosi, że nasi przodkowie w środku zimy, wystawił tańce i pieśni śpiewał wokół drzewa. Celem, na rzecz której to wszystko się stało, było przebudzenie wiosennej bogini żyje. Ona musiała zakończyć panowanie Mikołaja i pozbyć się kajdan ziemi lodowej.

Jodły w Rosji: średniowieczu

Piotr próbował naprawić taką wspaniałą tradycję jak choinki w naszym kraju. Historia uczy nas, że cesarz po raz pierwszy zobaczył przebrany drzewa w domu przyjaciół niemieckich, z którymi spotkali się Boże Narodzenie. Pomysł zrobił na nim ogromne wrażenie: świerk, ozdobione cukierki i owoców zamiast zwykłych stożków. Piotr Wielki nakazał świętować Nowy Rok zgodnie z niemiecką tradycją. Jednak jego następcy zapomniał o tym dekretem w nadchodzących latach.

W tym przypadku pojawia się pytanie: skąd choinkę w Rosji? To nie stanie się przez długi czas, jeśli drzewa umieścić na święta nie można zamówić do Katarzyny II. Jednak iglastych nie są zdobione do połowy 19 wieku. To było wtedy, że Niemcy, którzy brakowało tej tradycji zabawa w Rosji, z siedzibą w Sankt Petersburgu, pierwszy ozdobione choinki.

Jodły w Rosji: ZSRR

Niestety, bolszewicy doszedł do władzy niemal dwie dekady dokonał miła, rodzinna tradycja nielegalne. Rząd radziecki ogłosił dekoracji drzew iglastych „burżuazyjnego moda.” Ponadto, w tym czasie nie był aktywnym walka z kościołem i jodły był uważany za jeden z symboli Bożego Narodzenia. Jednak wielu mieszkańców Rosji tamtych czasów nie porzucili piękny zwyczaj. Tak bardzo, że drzewo zostało zainstalowane potajemnie rebeliantów.

Z których tylko zdarzenia nie rozwija historię choinkę w Rosji! Krótko mówiąc, w 1935 roku tradycja znowu stał się legalny. Jest to spowodowane Pavlu Postyshevu, „dozwolone” wakacje. Jednak ludzie kategorycznie zabronione drzewa o nazwie „Christmas” tylko „Nowy Rok”. Ale pierwszy dzień stycznia został zwrócony stan weekend.

Pierwszą choinkę dla dzieci

Rok później, po powrocie do piękna leśnej w domach, znakowanie główne święto w roku, zorganizował uroczystość na dużą skalę, które odbyło się w Domu Związków. Od który oficjalnie rozpoczął historię choinkę w rosyjskich dzieci, dla których ten festiwal został zorganizowany. Od tego czasu w instytucjach tradycyjnie podobnych zdarzeń z obowiązkowego dystrybucji darów, zadzwoń Santa Claus.

Kreml choinka

Jednym z ulubionych miejsc na Nowy Rok pozostaje obszar Kreml dla mieszkańców Moskwy przez wiele lat. Wszystkie pozostałe Rosjanie nie zapomnij włączyć telewizor, aby cieszyć się majestatyczny choinkę, ubrani w górę na cześć przybycia Nowego Roku. Do pierwszej instalacji z drzew iglastych, która symbolizuje życie wieczne, na placu Kremlu odbyło się w 1954 roku.

Skąd blichtr

Mając do czynienia z historią wyglądu głównych bohaterów Nowego Roku, powinniśmy być zainteresowani i ozdoby. Na przykład, taka wspaniała tradycja, jak stosowanie blichtr również przyszedł do nas z Niemiec, gdzie wystąpił w 17 wieku. W tym czasie ona wykonana z prawdziwego srebra, które są cienkie plasterki, stając się srebro „deszcz”, przez które świeciło choinkę. Historia Rosji nowoczesnych wyrobów z folii PCV i nie jest dokładnie znana.

Interesujące jest to, że Boże Narodzenie blichtr połączony z piękną legendę. W dawnych czasach żył sobie kobietę, która miała wiele dzieci. Rodzina chronicznie brakuje pieniędzy, więc kobieta nie działać prawidłowo ubierać symbol choinki pozostał praktycznie ozdób. Kiedy rodzina poszła spać, pająki stworzyli drzewo pajęczyna. Bogowie nagradzać matki za jej życzliwość dla innych, pozwoliło internetowej, aby stać się lśniące srebro.

Nawet w połowie ubiegłego wieku był tylko srebrny blichtr. Obecnie można kupić tę dekorację w niemal dowolnym kolorze. Zwłaszcza materiały, które są wykorzystywane do produkcji, czyniąc produkt niezwykle trwałe.

Kilka słów o oświetleniu

Jak już wspomniano, drzew iglastych, przyniósł do domu na sylwestra, zdecydowano się nie tylko do dekoracji, ale również do pokrycia. Przez długi czas dla tych celów stosowane tylko świece, które są solidnie zamocowane na gałęzi. Spory o który właśnie wpadł do korzystania girlandy, nie zostało jeszcze zakończone. Co opowiada, jak zrobił choinkę z nowoczesnym oświetleniem?

Najczęstszym teoria jest taka, że po raz pierwszy idea oświetlania piękno wiecznie z energii elektrycznej wyrażone amerykańskiej Johnson. Oferta ta jest skutecznie powołany do życia przez jego rodaka Maurice, inżynier z zawodu. To on pierwszy stworzył girlandę, zbierając wygodny projekt dużej liczby małych żarówek. Ludzkość po raz pierwszy zobaczył świąteczną drzewo oświetlone w ten sposób, w Waszyngtonie.

Ewolucja zabawek choinkowych

Bez światła i blichtr trudno sobie wyobrazić nowoczesną choinkę. Jednak jeszcze trudniej zrezygnować fantazyjne zabawki, aby łatwo stworzyć świąteczną atmosferę. Interesujące jest to, że pierwsze Boże Narodzenie zabawki w Rosji były jadalne. Do dekoracji symbol nowego roku utworzony figurki ciasta, owinięte w folię. Folia może być złoto, srebro, malowane w jasnych kolorach. wisiał także na gałęziach owoce, orzechy. Stopniowo inne dostępne materiały zostały wykorzystane do stworzenia wystroju.

Jakiś czas później, kraj zaczął importować wyroby szklane, produkuje głównie w Niemczech. Ale lokalne glassmakers szybko opanowali technologię produkcji, w wyniku jasnych zabawek powstały w Rosji. Oprócz szkła aktywnego takie materiały, jak wełna, kartonu. Pierwsze bombki różnią się dużą wagę do początku 20-wiecznych mistrzów zaczęli produkować cienkie szkło.

Okolice od początku lat 70 ludzie musieli zapomnieć o biżuterii unikatowej konstrukcji. „Kulki”, „sople”, „dzwony” przenośniki stemplowane fabryki wykorzystują tę samą technologię. Ciekawe przypadki całej rzadziej, w różnych domach wisiały te same zabawki. Na szczęście w dzisiejszych czasach znaleźć prawdziwie oryginalna choinka dekoracja nie jest już trudne zadanie.

Kilka słów o gwieździe

Dekorować drzewa dla zabawy wakacje z dzieckiem, którzy będą mieli historię skąd choinki. Historia dzieci w Rosji będzie jeszcze bardziej interesująca, jeśli nie zapomnij powiedzieć im o gwiazdy. W ZSRR, zdecydowano się porzucić klasyczną Star of Bethlehem, określ ścieżkę do dziecka Jezusa. Jej alternatywą był czerwony rubinowy produkt przypominający te, które zostały umieszczone na wieżach Kremla. Czasami gwiazdy zostały wydane wraz z żarówkami.

Co ciekawe, odpowiednik sowieckich gwiazdek nie na całym świecie. Oczywiście, nowoczesne produkty do dekoracji choinki blaty wygląda o wiele bardziej atrakcyjne i interesujące.

Tak pokrótce wygląda sposób życia choinki, historii jego występowania w Rosji klasycznych atrybutów wakacje.