641 Shares 2679 views

Hawajska metoda ho'oponopono: Narzędzia i opinie

„Self-miłość jest najlepszym narzędziem do samodoskonalenia. A kiedy poprawi się – można poprawić świat ".

(Ihaleakala Hyu Lin)

Ostatnio, z postępie geometrycznym rośnie odsetek osób w różnego rodzaju ćwiczeń, praktyk, wykładów i innych informacji na temat samodoskonalenia, rozwoju osobistego, poprawa relacji z rodziną, bliskimi.

Ponadto, szkolenia i komunikacja z psychologami, trenerzy mogą mieć miejsce w rzeczywistości, a za pośrednictwem Internetu. I nawet zaocznie, nie komunikuje się, ale tylko do nauki własnej pracy i wprowadzenie do praktyki zdobytej wiedzy.

W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo metodę hawajskiej ho'oponopono. Co to jest? Kto go stworzył? Zatrzymajmy się na podstawowych zasad i technik.

Historia metody (fakty i zdarzenia)

Zwrot, który służył jako motto do artykułu należy do bardzo ciekawego człowieka, dr Hugh Ihaleakalu Lina. To on pierwszy zaczął stosować metody ho'oponopono.

Przez długi czas Hyu Lin pracował jako psycholog personelu na Hawajach klinice. Jego pacjenci byli nie tylko ludzie psychicznie chorzy, i przestępcy z upośledzeniem umysłowym. Personel szpitala są często zmieniane, jak wielokrotnie przypadki napadów u pacjentów lekarzy. Tutaj z jakiegoś kontyngentu musiał pracować z lekarzem.

Hyu Lin zachowywał się nietypowo. Nigdy nie spotkałem się z ich oddziałów, nie daje im żadnych zaleceń ustnych lub pisemnych, to znaczy, że nie traktują ich w tradycyjnym sensie tego słowa. Całymi dniami Hyu Lin dowiedziałem się tylko z ich dokumentacji medycznej historii medycznej, jednocześnie kierując wszystkie efekty tylko na tym i proponuje metody ho'oponopono. Doskonalenie siebie, leczył pacjentów i osiągnąć w ten oszałamiający sukces.

Jak to się stało? Według opowieści lekarza, on po prostu wypowiedział kilka zdań, afirmacje i stosowane do niego niektóre z technik, które omówimy w tym artykule. Wydaje się niewiarygodne, ale hawajskim metody Hyu Lin (ho'oponopono) umożliwia pacjentowi jak najszybciej przejść na naprawić! One anulowane odbiór najsilniejszych uspokajających, zdjął kajdanki ze szczególnie gwałtowne, a nawet subskrybowane ponieważ przestał być zagrożeniem dla społeczeństwa.

Jak pokazują wyniki leczenia dr Hyu Lina, metoda ho'oponopono działa cuda!

Co jest jego istotą? Skąd on pochodzi?

Hawajskie korzenie

System ten jest dr Hyu Lin pożyczył, nie wymyślił sam.

metoda ho'oponopono – starożytny hawajski sztuka rozwiązywania problemów. Jeśli przełożyć je z oryginalnego skomplikowanych słowa, okazuje się, że to rodzaj „poprawy przyczyn” lub „poprawek”.

Hawajczycy wierzyli, że wszystkie problemy w życiu ludzi są w ich własnych rękach, a raczej to, co jest w głowie. Nasze myśli, nasze działania prowadzi do choroby, kłopotów i dysharmonii. Roots – w przeszłości, czasami są one sporządzone przez lata wraz z cudzych błędów, które w rezultacie stały się nasze problemy.

Jeśli go zmienić, należy rozpocząć nowy i ulepszony etap życia.

Według aborygenów, metoda ho'oponopono Hawajski używając modlitwy, pokuty, afirmacje i ceremonie wymazuje złe stare programy w ludzkim umyśle i pomaga mu wejść do strumienia obfitości.

Trudnością było to, że Hawajczycy byli nie tylko mówić o korekcie indywidualnego błędu ludzkiego, ale również wszyscy jego krewni, przodkowie. Więc spodziewać się natychmiastowych rezultatów to koszt. Ponadto, najstarszy sposób zezwolić Obrządki oczyszczania przeznaczone tylko sakrament, a nie w rzędzie. Jego praktykujących szamanów i uzdrowicieli – Kahuna. Jednym z nich był Morrna Nalamaku Simeon. Jest to hawajski uzdrowiciel wspólne ho'oponopono z dr Hyu Linom.

Z biegiem czasu, praktyki zmieniły nieco uproszczone, ale hard core lewo. Teraz człowiek może oczyścić swój umysł z wszelkiego rodzaju śmieci i skumulowanych negatywnych, w tym stosowania ho'oponopono – hawajską metodę uzdrawiania.

Główną istotą i filozofia

Wszystko, co otacza człowieka – program psychicznego, udało mu pamięć o przeszłości. Całe doświadczenie przodków spoczywa na naszych barkach, prasy i nie rozwija. Aby usunąć bloki, które wymagają pewnych działań, które powinny być przeprowadzane tylko z jego „ja”.

Pomimo tropie błędów poprzednich pokoleń, metoda ho'oponopono obejmuje pełną i bezwarunkową odpowiedzialność osoby za wszystko, co się dzieje. I tu nie chodzi tylko o to, co dzieje się z człowiekiem. Ho'oponopono klucz fraza: „Pokój zaczyna się ze mną” Any imprezę z przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami, każdy w swoim mieście, kraju, na całym świecie, również należą do sfery ludzkiej odpowiedzialności. Wszelkie konflikty zbrojne, wojny, katastrofy, epidemie występują z powodu pewnych słów, działań, a nawet ludzkie myśli w przeszłości lub obecny!

Jeśli Twoje oczy nie była kłótnia, skandal, nawet całkiem znajomo osobowości, to znaczy, że to ty, a to przyciąga. Jeśli oglądasz to, i to boli, to znaczy, że sytuacja jest już w tobie. Ktoś nie wyglądał z grubsza powiedział, nazywając lub gdzieś, nawet nie ma znaczenia w jakim mieście, co ulica nastąpił wypadek, – odpowiedź do siebie.

Rozumiem, że filozofia nie jest tak łatwe, a jeszcze trudniej zaakceptować. Nie należy się zniechęcać, przygnębiony, albo w drugą skrajność – zacząć obwiniać wszystkich, ale sam w jego kłopotów. Jest to w niewłaściwy sposób, aby przejść. Ale także do zaangażowania się w samobiczowania nie jest konieczne. Oddzielić dwa pojęcia – odpowiedzialności i winy.

Dobrą wiadomością jest to, że metoda ho'oponopono w ludzkiej mocy, aby zmienić złą sytuację poprzez wewnętrzne funkcjonowanie umysłu. Wewnątrz każdy jest ogromna siła, która, niestety, nie wiem, jak go używać. To pojawia się w momencie, gdy istnieje pełne wnętrze gotowość do przyjęcia go. To właśnie pomaga metoda ho'oponopono.

Naszym zadaniem – aby czuć odpowiedzialność i zmieniać programy w sobie jasne. W ten sposób nie będzie zmian w życiu zewnętrznym. Będą one prowadzić do łańcucha transformacji jest wciąż obecny ktoś inny. I iść dalej.

metoda ho'oponopono: Narzędzia

Tak dziwaczne, to jest trudne do zapamiętania i trudne wypowiedziane po raz pierwszy nazwa realizacji jest zaskakująco prosta. Odnosząc się do praktyki.

Zacznij od zmieniających się, a następnie zmienić i inni wokół ciebie – to ho'oponopono. Metoda leczenia polega na przejść kilka etapów: pierwszego, wybaczania, skruchy, a na koniec przekształcania. Bardzo pomocne w tej sztuce afirmacji. Jest to bardzo proste, magiczne zdanie, które mogą radykalnie zmienić życie człowieka. Wszystkie cztery z nich. Rozważmy każdy.

Tak mi przykro

Zrozumienie osobie, że ma przyciągać negatywne w swoim życiu, myśląc błędnie. Stwierdzenie tego faktu. We mnie jest coś, że zwrócił jej problem.

Jeśli chodzi o tę frazę, która brzmi jak oryginał: przykro mi, istnieją różne opinie. Niektórzy uważają, że gdy tłumaczone na język rosyjski – „Przepraszam” głębszy sens jest stracone. Bardziej dokładne, aby powiedzieć: „Przepraszam”.

dziękuję

To odwołanie do ludzkiego świata. Dzięki za to, że istnieje w teraźniejszości, niektóre cokolwiek to było. Po tym wszystkim, wszystko jest względne. Fraza ta niesie ze sobą bardzo silną pozytywną energię. Wszechświat z pewnością zwracać uwagę na uznanie i pomoc. Tylko nie czekaj do szybkich rezultatów.

Kocham cię

Wymawiane jako zatwierdzenia. Jest on skierowany do wszystkich: do siebie (jest to pierwsze miejsce), dziecko, blisko, tylko przechodniem, natura, słoneczny. Starożytni Hawajczycy i ich metoda ho'oponopono twierdzą, że to wszystko jest Wszechmogący w ich różnych przejawach.

Pełna i bezwarunkowa miłość! musi pochodzić z serca, pomimo wyglądu, zachowania, zasad i działań innych i siebie.

Pisząc książkę, stojąc w korku, sprzedawać swoje produkty lub usługi, powiedzieć to zdanie. Jeśli wewnątrz pokochasz, to będzie odczuwalne przez innych. Które dają to, czego wracać. Takie jest prawo.

Wielokrotne powtarzanie frazy najlepiej jest w stanie wyczyścić pamięć człowieka i doprowadzić go do stanu zero, co jest najważniejsze, według tej metody. Nic dziwnego, że druga nazwa – gumka metoda (ho'oponopono).

Kiedy osoba pozbywa negatywnych programów i jest w stanie pustki, a to zaczyna się dziać, wspaniałe rzeczy! Są nieoczekiwane pomysły, inspiracje, wszystko jest łatwe.

Proszę mi wybaczyć

Konieczne jest wymówić zdanie, odnosząc się do swego wyższego „ja”. Prosić o przebaczenie dla swoich niedoskonałych myśli, a nie przeniesienie odpowiedzialności na innych ludzi i ich występków przeciwko tobie.

Te cztery zwroty powinni powtarzać tak często, jak to możliwe, w różnych miejscach, jak ja, i głośno. Ale nie tylko powiedzieć, dobrze wiedzą, dlaczego i po co. To ich wymawiane dr Hyu Lin w leczeniu swoich pacjentów.

Aby rozpocząć, wybierz jeden i dziesięć minut na jej wymówienia, lepiej to zrobić przed lustrem. Następnie można przejść w celu wszystkich innych. W praktyce więc przez jakiś czas, afirmacje mogą być stosowane jednocześnie.

Oto przykład z gospodarstw domowych na podstawie których będzie można lepiej zrozumieć istotę tej metody.

Para kłócili. Rozmowa z nim wewnętrzny: Rozumiem, że stworzyła kłótnię. Przykro mi. Wybacz mi. Moja nieostrożność była nie do przyjęcia. Dziękuję za szybkiego rozwiązania problemu, i kocham z całego serca.

Ale te słowa nie powinny być ukierunkowane na konkretną osobę, w tym przypadku, męża lub chłopaka. Jest to wewnętrzna rozmowa z samym sobą.

Afirmacje – to nie jest tylko praktyka, który oferuje metodę ho'oponopono. Ćwiczenia i zadania do spełnienia, które wolą nie jest trudny do nikogo tam w dużych ilościach. Każde narzędzie wykonuje swoje funkcje i zadania.

Przyjrzyjmy się im.

gumka do ścierania

Temat gumka kontynuuje praktykę, która jest tzw.

Nezatochenny trzeba wziąć ołówek. Na koniec powinno być elastyczne, które zaczynają pukać na każdy temat, który wymaga oczyszczenia. Może to być coś lub nawet bardziej. Jeśli chcesz pozbyć się negatywnych wspomnień, wystarczy dotknąć na powierzchni.

To jest to! Więc co nie mogę uwierzyć, jak może pomóc. Tapping, można nawet wymawiać cztery afirmacje, które są podane powyżej.

Czasami to ćwiczenie wykonuje się, dotykając zdjęcia swoich dzieci.

W ocenie zastosowanej metodologii „Ołówek” lub „Eraser” – może nawet oczyścić ten stary głębokie problemy.

szklanki wody

Kolejnym narzędziem. Proste szkło z czystą wodą. Wypełnić nie więcej niż ¾ i umieścić w dowolnym miejscu w domu. Dwa razy dziennie, woda powinna być zmieniona, a jeśli jest to uczucie lęku, niepokój, najczęściej. Dla zwiększenia efektu, można napisać problemu na kartce i umieścić na nim szklankę.

Niebieski słoneczny woda

Drugi praktyka z cieczą. Nie mniej skuteczny niż pierwszy.

Musimy znaleźć pojemnik szklany niebieski. Może to być butelka, wazon, dzban, kubek. Wlać do niej i czystej wody na godzinę, aby umieścić słońce. Kiedy można pić czas wyznaczony, przygotować jedzenie, umyć i wykonać inne procedury.

„Zwierciadło” metoda

Długo na niego spojrzeć, wyobrażając sobie, jak to jest. Aby dotrzeć do zera, a następnie zaprezentować się kochać z całego serca.

Narzędzie "Tutti-Frutti"

Nazwa zabawy i kasuje poważnych chorób i wspomnienia z nimi. Nawet jeśli dana osoba jest obecnie całkiem zdrowy, może on wykorzystać praktykę jako środek zapobiegawczy.

Strach, ból, rozpacz odejdzie od życia. Usuwa wszelkiego rodzaju choroby. Z wymową słowa „tutti-frutti” oczyszczone starożytny pamięci.

tęczowy motyl

to przyniesie szczęście do rodziny, nie zapomną o skandalach i kłótni. Pomoże to otworzyć się na czas spała talenty. Rysunek lub zdjęcie motyl można umieścić na ekranie komputera i za każdym razem po włączeniu patrzeć, powtarzając afirmacje.

niebieski lód

Ta technika powinna być stosowana w różnych cierpienia bólu (fizycznego i emocjonalnego).

Jest to bardzo proste, jak wszystkich innych ćwiczeń. Po prostu trzeba psychicznie powtórzyć frazę „Blue Ice” tyle razy, ile potrzeba. Im więcej, tym lepiej.

Droga Mleczna

Fraza ta prowadzi do postrzegania nowego, otwartego umysłu, usuwa ból i wątpliwości, jeśli są osobiście. To otwiera drogę do zmian.

maszyny gotówka

W tej kwestii ma również specjalne ćwiczenia. Może być z powodzeniem stosowane metody ho'oponopono do pozyskiwania środków, utrzymując je w ich życiu.

sok pomarańczowy

Wszystko odbywa się w naszej wyobraźni. Przedstawiamy szklankę soku i jak upuść go w projekcie, na przykład, $ 100 , lub jakiegokolwiek innego nominału. Oprócz pieniędzy, które można umieścić inne rzeczy, które chciałbym, aby wyczyścić.

Według dr Len, sok pomarańczowy symbolizuje słońce, co oznacza, że coś boskiego. Jeżeli dana osoba ma kredyt i płaci odsetki od nich, to boli pieniądze. Pilna potrzeba, aby poprosić o przebaczenie. I aby to zrobić, umieszczając je w soku pomarańczowego.

Sposób i filozofia ho'oponopono rozważyć pieniądze jako istoty żywej. Jednak takie podejście jest stosowane w przypadku wszelkich innych rzeczy. Za pieniądze można i trzeba rozmawiać, konsultować. Ponieważ rachunki leży energię wszystkich tych, którzy nie dotknął ich i nie zawsze pozytywne, są one ciągle wymaga czyszczenia.

Stwórz własną szczerą rozmowę z pieniędzmi, korzystając z porad z tego artykułu. Na przykład, może być monolog:

  • Moja droga, dobre pieniądze! Chcę cię przeprosić zarówno w imieniu własnym i wszystkich przodków. I przyjąć pełną odpowiedzialność za to, że mamy obraził. Niestety o tym! Wybacz mi, proszę! Kocham was i dziękuję za wszystko.

Więc pozostawić wszystkie negatywne związane z pieniędzmi. Najważniejsze jest to, że słowa pochodzą z serca.

Narzędzie „Słonecznik”

Ten żółty kwiat może również pomóc oczyścić drogę do pieniędzy i aby usunąć wszystkie blokując ich program przybycia. Loud wymowa słowa „Słonecznik”, zdjęcie z niego lub kwiat w kraju pod oknem. Wszystkie prace.

Jak znaleźć technologii zwiększających przyczepność, metodę i filozofię Ho oponopono musi prowadzić do pozytywnych zmian, zmienić osobę i życie wokół niego.

Książka „Życie bez granic” (metoda ho'oponopono)

Powszechne międzynarodową sławę, praktyki te nie są odbierane natychmiast, ale dopiero po opublikowaniu w jednym z popularnych książek przez amerykańskiego autora Dzho Vitale. Jest on również autorem cenionego bestsellera „The Secret”.

W swojej książce „Życie bez granic” Vitale opisuje swoje spotkanie i długą rozmowę z uzdrawiania Hyu Linom. Przedmiotem rozmowy była dokładnie ho'oponopono – Hawajska metoda lecznicza, z powodzeniem stosowany przez lekarza. Po wydaniu tej książki i dowiedział się o systemie w Rosji.

Autor metoda Dzho Vitale ho'oponopono i niektóre techniki wypróbowane na siebie i przyjaciół. Mówił o tym już w kolejnym z jego książek – „The Key”.

W ocenie ho'oponopono Dzho Vitali, staje się jasne, od jego publikacji. Praktyka jak autor, on zadowoleni z wyników, a trochę zaskoczony.

Vitale podaje przykład z jakimś nieprzyjemnym listu, który otrzymał e-mail. Po pierwsze, chciał być oburzony, zdenerwowany, myśląc, dlaczego otrzymał taką wiadomość w ogóle zrobić wszystko tak jak wcześniej. Ale przypomniał sobie o ho'oponopono. Następnie Joe stał tylko powtarzać afirmacje i nie rób nic innego! Po jakimś czasie przyszedł drugi list z przeprosinami. Według pisarza, jest on pracował hawajskie praktyki. Historia Dzhona Vitale e-mail jest prawdopodobnie najbardziej istotne i znaczące informacje zwrotne o ho'oponopono.

Istnieją różne sposoby leczenia tego niezwykłego systemu, wierzcie lub nie – to nasza wspólna sprawa. Są też inne przykłady.

Jeśli okaże się, osób uprawiających metoda ho'oponopono, opinie prawie zawsze dodatnie. Ponieważ tak wielu, którzy korzystali z systemu, zaczynają zauważać zmiany w środowisku. Na przykład, jedna kobieta, która miała poważne problemy z mężem, po zastosowaniu ho'oponopono powrotem szczęścia w rodzinie. Ona zaczęła się zmieniać siebie, widział tego człowieka, a także zmieniło się na lepsze.

Ludzie poznali techniki ho'oponopono i zaczął ją stosować w jednym głosem mówią, po prostu niesamowite rzeczy i cuda zaczęły się dziać z nimi. A stan wewnętrzny jest opisany jako absolutnego szczęścia, harmonii z ludźmi i światem.