594 Shares 7555 views

Musical „Upiór w operze”: działki i podsumowanie. Co musical oparty na powieści Gastona LERU z „Upiora w operze”?

Och, musicale! Mogą adorować i chodzić do wszystkich premierach. Mogą nienawiść i obrzydzenie Prim wargi ledwo słyszeli „o ten nonsens.” W końcu, ten rodzaj sztuki może być po prostu rozumieć. Ale pozostaje całkowicie obojętny niemożliwe musicali.


gry komputerowe, Tańcząc w teatrach i klubów-3D-filmowe stopniowo zastępowane balet, opera i operetkowych i musicale z życia większości ludzi dzisiaj. Tylko prawdziwi koneserzy są w stanie poświęcić czas i niemal każdą kwotę pieniędzy, aby po raz kolejny dotknąć sztuki i wypełnić wewnętrzny świat z różnych odcieni emocji.

W tym artykule będziemy mówić o wspaniałym, nieporównywalny, legendarnego musicalu „Upiór w operze”, który przez 30 lat trzymał stale u szczytu popularności, a nie tylko na ten dzień wyznacza na całym świecie, ale został nakręcony z udziałem aktorów Hollywood.

Miłość i kreatywność

Historia musicalu rozpoczął w czasie, kiedy powieść Gastona LERU „Upiór w operze” wpadł w ręce brytyjskiego kompozytora Andrew Lloyd Webber. Historia, napisana przez francuskiego pisarza, kompozytor został uderzony do serca.

Jaka jest historia w powieści „Upiór w operze” Gaston Leroux? streszczenie książka może być opisana jako walka ludzkich uczuć takich jak miłość, nienawiść … i niezawodny. Jest to opowieść:

  • około dwóch mężczyzn w miłości z utalentowanej dziewczynki;
  • dziewczyna z czystej duszy i jej wiary w Angel of Music;
  • o wypadku, brzydkie ale genialny człowiek z kalekiego przeznaczeniu;
  • o złożonej przeplatanie losów i miłosierdzia.

W rzeczywistości nie jest to do końca poprawne, aby spróbować podsumować w kilku słowach, „Upiór w operze” (historia). Po krótko i zwięźle przekazać doświadczenia bohaterów, ich uczucia i emocje do pełna jest po prostu niemożliwe!

Przed napisaniem muzyczną utalentowanym kompozytorem poślubił uroczą młoda aktorka i piosenkarka Sarah Brightman, który następnie pełnił rolę śpiewaczka operowa Christine Dae.

Sara Braytman ma niepowtarzalny głos – wysoki i czysty sopran, zakochany w swej pięknej żony Andrew Lloyd-Webber miał niewyczerpane potrzebę zrobienia oboje skąpane w miłości i szczęścia. Podobno gwiazdy utworzone w złożonej strukturze, a może ingerować tajemnicze siły dobra, ale ze względu na to zbieg okoliczności, że świat nie widział i słyszał, „Upiór w operze” – musicalu, który zdobywa serca natychmiast, bezwarunkowo i na zawsze. Jego lojalni fani wierzą, że to dlatego, że jest „zaangażowany” w prawdziwych uczuć. Jednym słowem – „Upiór w operze” (książki i jego ekspresji w muzyce) – jest stworzenie ludzi nie ze słyszenia wiem, czym jest miłość.

Associates w przemyśle muzycznym

W uzupełnieniu do musicalu Andrew Lloyd Webber, uczestniczył w pisaniu Charles Hart (libretto) i Richard Stiglou (części). Lloyd-Webber wynalazł interesujący wynik muzyki, przy czym muzyczny okresowo przekazywane do opera i do tyłu. Kompozytor bawi się stylami, łącząc swój niepowtarzalny koktajl muzyczny. To dzięki jego śmiałej wyobraźni „Upiora w operze” – musicalu, który był w stanie wykonywać swój urok w czasie. Dusze tych, którzy mają szczęście nigdy się z nim zobaczyć i usłyszeć, wszystkie wypełnione przyjemnych wspomnień emocjonalnych.

Talent projektanta

Trzeba też wspomnieć wybitną pracę projektanta Maria Bjornson, który stworzył dekoracje i kostiumy: to ona, po przejściu przez sam „Upiór w operze” (historię musicalu, artystów, emocje, duch czasu) oferowane w preparacie stosowane takie niezapomniane chwile jak luksusowy połysk, krucha gondola wielkie schody i ciemne loch.

tworzenie fani LERU Gastona i Andrew Lloyd Webber potwierdził, że opis musicalu „Upiór w operze” historii zestawione mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Zbyt wiele szczegółów, uczucia, emocje, rozmowy …

Tajemnica Opery Paryskiej

Zatem musicalu „Upiór w operze” … Historia rozgrywa się w 1881 roku, jeszcze w tym roku. Główna lokalizacja – Paryż Opera – miejsce genialnych występów diva operowa Carlotta. I to jest w głębokich jaskiniach pod budynkiem jest podobno być zamieszkany przez tajemniczego Phantom of the Opera. Nawiasem mówiąc, nowi właściciele Opery nie wierzy w istnienie zdradzieckiej fantomie i stłumić wszelkie dyskusje na ten temat.

Raz, podczas próby Carlotta coś dziwnego się dzieje: spotyka jedną z ozdób, które niemal kalekie diva operowa. Wpływy świadkami tego, co wydarzyło się w jednym głosem mówią, że jest to nic innego niż skandalicznie jak Upiór w operze, Diva i nie chce działać i mocno za złe fakt, że nowi właściciele – Firmen i Andre – artyści nie dbają o bezpieczeństwo.

Opera choreograf – Madame Giry – poświęca nowi właściciele tajemnicy Phantom: Okazuje się, że czuł się sam mistrz w operze! Sam phantom bezczelny wymaga wysokiego wynagrodzenia i zakazy podczas występów zająć czyjeś pole №5, gdyż uważa jego.

nowa Prima

Firmen i Andre są przerażeni – i nic dziwnego: dekoracje złamany Diva odmawia działania, a nawet duch! Opera, muzyczne i inne występy – to wszystko idzie popiół, jeśli pojawiające wydajność nie odbędzie!

Musimy znaleźć nowy Prima, i staje się nijaki dziewczyna chór, rodem Szwecji – Christine Dae. Gospodarzami Opery Paryskiej nie przyznają, że znacznie nadziei, ale nagle Christina pokazuje całą moc jego piękny głos, najpierw podczas próby, a potem na mowę.

Wicked Dobre Anioły

Po oszałamiający debiut Christina zwierzył się jej przyjaciółka Meg mówi, że jest to dobry duch wysłany przez jej zmarłego ojca, który nazywa siebie Aniołem Muzyki. I niech nigdy nie widziałam go, ale tylko słyszałem go dla niej – wszystko: przyjaciela i krytyk i mentora. Że Anioł Muzyki Christine uczy jej własny głos i wielki śpiew.

Tymczasem Opera ma nowy charakter, Raoul Vicomte de Chagny – bardzo bogatego młodzieńca, który zdecydował się zostać patronem Opery Paryskiej. Nawiasem mówiąc, Christine de Chagny i zna od dawna – rosną dużo czasu razem do gier. O Anioł Muzyki Christine mówi Raoul, ale jest zbyt pragmatyczny wierzyć w bajki. Raul zakochany Christine, ale ona nie ma odwagi się do tego przyznać. Zaprasza Christine zjeść razem, ale ona odmawia zagorzałych miłośników.

Oczywiście, w rzeczywistości nie Anioł Muzyki nie jest: nie jest obsesyjne zamiłowanie do delikatnej Christine Upiór w operze. Księga Gaston Leroux bardzo dobrze oddaje miłość bólu fantomowego, a kompozytor Lloyd Webber jasno i bardzo wyraźnie w stanie pokazać je poprzez muzykę.

obsesją miłości

W czasie, kiedy Christina pozostawiony samemu sobie, a jej głos jest słyszalny w szatni – jest niezadowolony z jej szczerością i spalone z zazdrości Phantom of the Opera. Fabuła staje się coraz bardziej dramatyczna. Ciekawy Christine pragnie zobaczyć jak to wygląda mentorem, i prosi go do stawienia się. Duch pojawia się w lustrze, ale ku rozczarowaniu młodego piosenkarza chowa maskę. Christine Phantom trzyma przez lustro i zabiera ją ze sobą do lochu w operze.

Duch rysuje drżąc ze strachu i ciekawości Christina głębiej i głębiej do labiryntu katakumb. Na starej gondoli one przejechać małą podziemne jezioro i są w ciemnym miejscu, w którym mieszka Duch. W legowiska świateł fantomowych i ogromnej liczby świec to zestaw piszczałek, przez który rozmawiał z Christina w przebraniu anioła Muzycznej.

Przezwyciężyć namiętnie kochać Duch przyznaje Christina miłość i prosi, żeby pozostać na zawsze z nim. Wpływy dziewczyna mdleje. Phantom delikatnie kładzie ją na łóżku, a on siada na ciało, aby komponować nową muzykę.

Tymczasem budzi Christine cicho zakrada się do nowej pracy z duchami entuzjazm i zręcznie zrywa maskę, pod którą odkrywa z przerażeniem brzydkie i zniekształcone twarzy. Phantom przychodzi do opisania wściekłość jego brzydoty otworzył dziewczynę. W gniewie, mówi jej, że marzy o normalnym wyglądzie do Christine był w stanie zakochać się w niej, a następnie przypisuje go z powrotem do szatni. Christina zniechęcony faktem, że jej Angel of Music – Upiór w operze.

Śmierć za nieposłuszeństwo

Fabuła musicalu jest określona następująco: nowi właściciele – Firmy na Operze i Andre – produkowane przez Ducha listu wzywającego zgody Christina na wszystkich głównych partii. Litery od zarysu i są z Raoul Carlotta. W liście do de Chagny Ducha zabrania zbliżyć się do Christine i Carlotta phantom powiadamia jego usunięcie z spełnienia.

Firmy na Andre i nie będą słuchać jakiś duch, a Carlotta znowu błyszczy na scenie. Jednak podczas wykonywania jej głosie dziwne metamorfozy, a zamiast śpiewu całej operze rozprzestrzenia straszny krakanie. Carlotta zmuszony wycofać się ze sceny, ale zamiast tego są przygotowywane przez Christina.

Aby nie wzbudzać podejrzeń wśród publiczności na balecie scena tańca. Niektóre z tancerzami z powrotem boli niefortunne krajobrazy, spada i otwiera niesamowity widok – powieszonego Zhozefa Buke (jeden z pracowników teatru). Nikt nie ma wątpliwości, że winowajcą jest nie kto inny, jak Upiór w operze!

Fabuła nabiera rozpędu. Publiczność opuścił salę w panice i przestraszony Christine wraz z Raul przyczajony na dachu, gdzie mówi de Chagny odwiedzić ciemne lochy i wszystko, co się tam wydarzyło. Raul wciąż wierzy, że jest to fantazja i odwaga, Christina przyznaje w miłości. Spotyka go w zamian, całują, a po nich fantom wpada w dziką wściekłość. On chce zemsty i jakoś wyrzucić swój gniew obniża się do etapu ogromny żyrandol opera!

Sześć miesięcy później, Christine i Raul zostali zaangażowani, a ona nie usuwa chłopców podarował pierścionek. Właściciele Operze Paryskiej zorganizować imprezę kostium, który pojawia się Upiór w operze z czerwoną maską na twarzy. Zapowiedział utworzenie nowej opery, i wymaga, że zanieczyszczenie w nim było, oczywiście, Christina. Potem wybiera moc dziewczyny pierścionek zaręczynowy i znika.

Ujawnia tajemnicę

Wszechobecny duch dokładnie zmęczona jego wybryki, Raúl, a on próbuje dowiedzieć się, kim jest naprawdę za maską fantomie. Opowiadał smutną historię o dziwaka, który siedział w klatce na podróżującego sprawiedliwej reprezentacji co przechodził w Paryżu wiele lat temu. Przede wszystkim fatalny wygląd więzień śmiał się jednak, pomimo brzydki, nieszczęśliwy posiadał ostry umysł, cieszyć się muzyką i rozumieć architekturę. Udało mu się uciec z celi i jeżeli rozpuszcza się w powietrzu.

Raul przekonany, że Upiór w operze – to najbardziej błyskotliwy maniakiem i decyduje, że podczas premiery nowej opery można zorganizować świra pułapkę. Dzieli swoje plany z Christine i poprosił ją o pomoc. Kierując się miłością młodzieży i strachu do kochanka duch dziewczyna obiecuje pomóc w zdobyciu fantomie.

Pułapka dla Phantom

W dniu hali wydajności Paris Opera jest pełna. Christina wchodzi na scenę z Ubaldo Piandzhi, który powinien zaśpiewać w duecie. Jednak podczas wykonywania Christina uświadamia sobie, że obok niego nie ma Ubaldo i ducha! Phantom rozciąga dziewczyna pierścień, a ona zręcznie zrywa maskę. Numb z publicznością grozy otwiera zniekształcone twarz cudo. Phantom i Christine wystarczająco nosi w swoim legowisku. Za nimi na korku wściekły tłum prowadzony przez Raula.

W jego legowiska Ducha zmuszając dziewczynę do noszenia stroju, starając się zmusić ją, by została jego żoną. Nagle ponury siedziba łamie de Chagny, Upiór linki jakie oferuje Christine wyboru: życie lub wolność ukochanej fantomie. Ona boi się jej kochankiem, i aby zmiękczyć serce okrutnej dziwnym całuje Ghost. Pocałunek pojawiła się magicznie: nieszczęśliwy, odrzucony przez wszystkich Ducha ustąpił i pozwolił kochanków.

spadła maskę

Raoul Christine uciec od legowiska bestii, a fantom pozostaje sam i płacze gorzko, wycieranie rozdziera zasłonę. W jaskini łamie tłum odurzeni nienawiści i widzi ciemny kontur rysunku, owinięty w płaszcz. Dziewczyną Christine, Meg, odważnie łamie płaszcz, ale tylko maskować Upiór w operze, a on sam jest właścicielem lochu pod zniknął …

Tak kończy musicalu „Upiór w operze”, która pozostaje do dziś legendą. Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie, że ten piękny ustawienie i nie byłoby, gdyby nie było napisane Gaston Leru „Upiór w operze”, jeśli ta książka nie jest inspirowana przez zakochany kompozytor Andrew Lloyd Webber i jeśli Sara Braytman nie posiadają unikalny głos. Przypadek, czasami daje naprawdę wspaniałe skręcają sprawia, że nasz świat lepszym i piękniejszym.