105 Shares 6748 views

Kit AI-2: kompozycja, wykorzystywanie, przechowywanie

Indywidualny zestaw AI-2 jest przestarzała wersja zestawu środków do udzielania pierwszej samoregulacji i wzajemna na rany lub po zastosowaniu masowego rażenia.

Nienormalne formacja ratownicza (NASF)

Z reguły są to niezależne struktury utworzone na zasadzie freelance, ale wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia, materiałów i narzędzi do przeprowadzenia w trakcie sytuacji kryzysowych.

Są one oparte na grupach instytucji publicznych i przechodzą specjalne szkolenia, jak postępować w sytuacjach awaryjnych. Z tych ludzi wypracowane algorytmy postępowania, które muszą być nauczył się automatyzmu. Następnie, certyfikacji, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, jednostka otrzyma pozwolenie od Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych do udziału w pomocy w przypadku katastrof.

obrona cywilna

Jest to również niestandardowe formy, utworzone w każdej organizacji do przeprowadzenia stanu obrony cywilnej. Ich zadaniem nie jest związane z bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi w sytuacjach nadzwyczajnych. Ale wywieranie wszelkiej możliwej pomocy, pomagają zapobiec wzrost liczby ofiar. Każda jednostka obrony cywilnej ma inny cel:

 • nadzoru i rozpoznania (bakteriologiczne, chemiczne, biologiczne techniczny);
 • Analiza zanieczyszczeń;
 • ratowników;
 • technologia;
 • strażaków;
 • Zabezpieczenie (promieniowanie, chemiczne, biologiczne).

wygląd

Zestaw AI 2 jest okno z tworzywa sztucznego pomarańczowy, wewnątrz której są umieszczone w dwóch rzędach z fiolek medycznych oraz strzykawki jednorazowej ich podawania. Ponadto, dla NASF wydać indywidualny pakiet anty-gazową, zestaw indywidualnej ochrony ludności Burns i opatrunkowych, opakowań miękkich noszach, torba higieniczna, który leżał na pierwszej pomocy.

Od 2008 roku, to personel, taki jak apteczka AI-2, nie są już wydawane nie tylko do struktury armii, ale także przez podziały cywilnych. Zamiast tego Al i AI-4-H-2.

struktura

Ta lista leków, który to zestaw składa się AI-2. Jej skład może zmieniać się tak, że wykonanie jest uśredniane.

 1. Przeciwbólowy jest strzykawka, tuba z dwiema procentowego roztworu „promedol” (w niektórych zestawach morfina), domięśniowe drogi podawania.
 2. Odtrutka od FOV (substancji fosforoorganicznych) – zazwyczaj lek „Tharen”. Mały czerwony piórnik zawiera sześć tabletek. Do zapobiegania zatrucia wziąć jedną tabletkę i umieścić na masce gazowej. Jeśli objawy takie jak skurcze, niewyraźne widzenie, duszność, nadal istnieje, trzeba wziąć kolejną tabletkę, ale nie wcześniej niż sześć godzin po pierwszym.
 3. Sulfadimetoksin antybiotyk w postaci tabletek w zamkniętej flakonchike. Biorąc naruszenie przewodu pokarmowego spowodowanych zakażeniem bakteryjnym. Pojedyncza dawka – siedem tabletek, a następnie codziennie przez cztery tabletki.
 4. Środek radioprotekcji jest tabletka „cysteaminy”. Została ona przyjęta do zapobiegania promieniowania. Godzinę przed planowanym promieniowania należy wziąć sześć tabletek w momencie wpływu zagrożeń objawić, ale jeśli długość pobytu na terytorium radioaktywnego przekracza sześciu godzin pigułki muszą być powtarzane w tej samej dawce.
 5. Antybiotyk o szerokim spektrum – „tetracyklina”. Zajmuje się nie tylko na infekcję bakteryjną, ale także po oparzeniach i urazach jako środek zapobiegawczy. Pojedyncza dawka – pięć tabletek. Weźmy dwa razy w odstępie sześciu godzin.
 6. Przeciwwymiotny – "Etaperazin". Zamiast tego, może nadal być „Aeron”. Pokazano po ekspozycji na promieniowanie, a także po kontuzjach, urazowe uszkodzenie mózgu, zatrucia, jeśli nudności lub wymioty. Pojedyncza dawka – jedna tabletka. Akcja zostanie zapisana cztery lub pięć godzin, jeśli objawy nie ustępują, tabletkę należy przyjmować jeden po drugim co cztery godziny.
 7. Tabletki jodek potasu – środki do ochrony tarczowego jodem radioaktywnym. Jedna tabletka pół godziny przed przewidywaną ekspozycją na albo spożycia produktów radioaktywnych. Jeśli oczekuje się, że obszar promieniowania wydać więcej niż jeden dzień, a następnie co 12 godzin trzeba wziąć kolejną pigułkę.

Cechy i zalecenia

Zestaw jednostka SI-2, którego skład podano powyżej, trochę przestarzałe w ich konfiguracji. Nie ma nowoczesne antybiotyki, które mogłyby być stosowane jako substytut „tetracyklina” lub „Sulfadimetoksiku” i żadnych środków uspokajających. Jak pokazuje praktyka, są one potrzebne w nagłych wypadkach. Dlatego też ludność cywilna zaleca się nosić uspokajające takie jak „sibazon” lub „fenozepama”.

Apteczka AI-2 jest przeznaczony dla osoby dorosłej. Dla dzieci do ośmiu lat, wszystkie dawki powinny być podzielone na cztery części, dla nastolatek – w dwóch częściach.

modyfikacje

Specjalny zestaw potrzeby wspomnieć AI-H-2. Siły specjalne i inne jednostki wojskowe specjalny używać go przez dłuższy autonomicznego użytku, i pomagać ofiarom. Zawiera ona trzydzieści nazwy preparatów, kompaktowo opakowany w małe wygodnej torbie, która odróżnia go od poprzedniej wersji.

Apteczka AI-2 jest już z produkcji, można go znaleźć tylko jako kopia wystawienniczej.