678 Shares 3204 views

Jak działa silnik z wtryskiem paliwa?


Układ zasilania silnika wtryskowego, lub po prostu, wtrysk – układ zasilania paliwem, które jest stosowane do silników pracujących na benzynie i ma zalety w porównaniu z gaźnika.

wtrysk silnik produkuje łatwy start samochodu niezależnie od warunków pogodowych. Taki system może zmienić się w czasie pracy, giętkie przesuwne parametry gotowania, mieszanina powietrza i paliwa na podstawie wskazań czujników, z których informacje są dostarczane do jednostki kontroli elektronicznej (ECU).

Do tej pory silnik z wtryskiem paliwa jest prawie całkowicie wykluczyć stosowanie przestarzałych systemu gaźnika. Od jego wygląd znacznie poprawić dynamiki przyspieszenia, zmniejszoną ilość szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery, zużycie paliwa samochodowe zmniejszona. On natychmiast reaguje na nawet minimalnego zmiany obciążenia.

układy wtryskowe są klasyfikowane w zależności od położenia i ilości dysz. Obecnie najpopularniejszą taki silnik mający urządzenie wstrzykujące z rozproszonymi dyszy wtryskowej, który jest zaopatrzony indywidualnie dla każdego cylindra. Wszystkie dysze są podłączone do ziemi, w której paliwo jest pod ciśnieniem. Tworzy elektryczną pompę paliwa. Ilość wtryskiwanego paliwa do systemu zależy od czasu otwarcia wtryskiwacza.

Ile czasu będzie otwierać, reguluje ECU (sterownika). Układ wtryskiem jest taka, że w zależności od wyniku przetwarzania odczyty z różnych czujników, ECU rozpoczyna wtrysk silnika. Masa czujnik przepływu powietrza jest używany do napełniania obliczenia cyklu cylindrów. Objętość powietrza zmierzona Sacrificial, po czym następuje ponowne obliczenie elektroniczną jednostkę sterującą w cyklu napełniania cylindra. Moc silnika jest zwiększana do 10% dzięki lepszej cylindra do napełniania, o optymalnej zapłonu, co odpowiada pracy silnika. W przypadku obliczania czujnika pęknięcie jest wykonywane w zależności od pewnych tabelach.

Czujnik położenia przepustnicy służy do obliczania obciążenia silnika. W przypadku zmiany silnika cykli napełniania cylindra zmienia kąt obrotu przepustnicy.

Czujnik temperatury czynnika chłodzącego służy do określenia parametrów poprawki do dostarczania paliwa i temperatury do regulacji wentylatora elektrycznego. Jeśli jest uszkodzony dowody pod uwagę nie jest brany, opcje, w zależności ile czasu pracuje silnik, jest pobierana z tabeli alarmów.

Aby system działał zsynchronizowane do określenia prędkości obrotowej silnika, położenia wału korbowego w pewnych momentach zastosowano czujnik słup, określa położenie wału korbowego. Po włączeniu niewłaściwy silnik wtryskowy po prostu nie chce się uruchomić. Jeśli czujnik zawiedzie, system nie będzie działać. To jest bardzo ważne, a jeśli uszkodzenie samochodu, aby przejść do innych regulatorów może, samochód nie uruchomi się bez niego.

Układ wtryskowy ma zwrotne – układ wydechowy bezpośrednio przed katalizatorem, czujnik zainstalowany na zawartość tlenu w gazach spalinowych pojazdu (nazywany jest również sonda lambda). Informacje te, które podaje, wykorzystywaną przez system do regulacji żądanej ilości paliwa dostarczanego do układu wtryskowego, dokładnie zachowaniu pożądanych parametrów mieszanki roboczej, zatem zużycie paliwa staje się bardziej ekonomiczny, przy czym poziom emisji spalin zmniejszona.

Oto podstawowe potrzeby układu wtryskowego czujników. System zasilania wtrysku silnika, w zależności od tego czy silnik jest zainstalowany w samochodzie, może być wyposażony w różne kontrolery.