753 Shares 9210 views

Astma oskrzelowa: przyczyny i leczenie

Narządy układu oddechowego w pierwszej kolejności pod agentów obcych atak, czy to wirusy lub bakterie. W związku z tym, ich choroby znajdują się w prawie wszystkich. Ale niektóre z nich są zupełnie nieszkodliwe i leczenie terminowe szybko mijają i nie powodują powikłań, a są dość poważne, z którymi dana osoba ma żyć. Obawy te na astmę oskrzelową. Przyczyny i leczenie tej choroby, należy rozważyć dalsze.


Co to jest patologia?

Astma odnosi się do poważnych chorób układu oddechowego. Ostatnio, taka diagnoza jest coraz bardziej powszechne – wpływa na słabe środowisko, styl życia i wiele więcej powodów.

Choroba ta należy do grupy immunoalergicznym schorzeń pochodzenia, które rozwijają się w wyniku niezakaźnych proces zapalny w układzie oddechowym. Astma ma cechy wyróżniające, wśród których dominują ataki duszności. Charakteryzuje się przewlekłym, postępuje powoli z rozwojem nawracających ataków.

Patologia ta jest spowodowana przez połączenie pomiędzy wielu czynników, więc można zauważyć, że przyczyną astmy jest dość zróżnicowana.

Jakie czynniki powodować rozwój choroby

Wśród wszystkich czynników można wymienić te, które są Atak prowokatorów, a niektóre są w stanie stale utrzymywać proces zapalny w oskrzelach. U wszystkich pacjentów, to jest czysto indywidualne, ale możemy wyróżnić następujące przyczyny astmy u dorosłych:

 1. Predyspozycje genetyczne. Jeśli w rodzinie ma krewnych, a szczególnie rodziców, którzy cierpią z powodu tej choroby, to ryzyko zachorowania u dziecka wzrasta znacząco. Ten rodzaj choroby jest atopowe charakter, trudno jest wyzwalacze śladowe.
 2. Wpływ szkodliwych czynników, które obejmują: gorącego lub zimnego powietrza, chemikalia, kurz i inne.
 3. Obecność zapaleniem oskrzeli i przewlekłej postaci mogą także powodować rozwój astmy.
 4. Częste infekcje wirusowe i bakteryjne układu oddechowego.
 5. Niekorzystne warunki środowiskowe. Należy zauważyć, że mieszkańcy wsi cierpią tej choroby jest znacznie mniej powszechne.
 6. Złe nawyki, a przede wszystkim dla niepalących.
 7. roztoczy, które są obecne w dużych ilościach w kurzu domowym. Gdzie można również znaleźć wiele alergenów sierści zwierzęcej, jak chemikaliów. Ulica dodaje pyłku.
 8. Leki, które są również bardzo łatwo stać się inicjatorami choroby.

Nie wszyscy pacjenci Przyczyny astmy są takie same. Są one ustalone w wyniku badania, a dopiero potem, który jest przypisany do terapii.

Przyczyny astmy u dzieci

Organy dzieci są bardziej narażone na różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, więc astma może rozwijać się z wielu powodów:

 1. Dziedziczna predyspozycja do objawów alergicznych. Jeżeli jedno z rodziców ma takiej patologii, o zdrowie dziecka należy traktować ostrożnie. Lepiej od razu omówić wszystko z lekarzem, aby zapobiec rozwojowi choroby.
 2. Dość często u dzieci prowokatorzy astmy są zakaźne, choroby układu oddechowego, częste ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych, przeziębienia, zapalenie oskrzeli. Patogeny mogą łatwo zmienić błony śluzowej oskrzeli, więc staje się podatny na różne alergeny.
 3. Dzieci są często przyczyną astmy są różne alergeny, które dostają się do organizmu. Jest to głównie roztocza z kurzu, pyłki, naskórek zwierzęcy, leków. U niemowląt może zacząć wszystko z alergiami pokarmowymi.
 4. Jeśli już masz predyspozycje do choroby, to może sprowokować ataku fizycznego oddziaływania na organizm: hipotermii i ekstremalnych temperatur, zwiększoną aktywność fizyczną. Choroba jest bardzo podstępna astma. Przyczyny psychologiczne mogą być, gdy dziecko rozwija się w ataku stresu, lęku i podniecenia.
 5. Często lekarze zalecają, że rodzice w obecności astmy u dziecka zmiany miejsca zamieszkania, ponieważ zanieczyszczenie powietrza jest nieustannie prowokując nowe ataki.
 6. Papierosy rodziców, zwłaszcza w obecności dziecka może stać się sprawcami tej choroby.
 7. Czy lekarze mają coś takiego jak „aspiryna astma”, które pojawi się na „aspiryna”. Sam lek nie należą do alergenów, ale prowokować odprowadzania substancji, które powodują skurcz oskrzeli.
 8. Niektóre choroby żołądkowo-jelitowe mogą prowadzić do rozwoju astmy. Należą do nich: dysbacteriosis, zapalenie żołądka, naruszenie krześle.

Na pierwszych podejrzeń na rozwój choroby, konieczne jest, aby pokazać lekarzowi dziecka.

Pierwszymi zwiastunami astmy

To podstępna choroba, która może dręczyć człowieka na zawsze. Powodzenie terapii zależy wyłącznie od wczesnego wykrywania choroby. Dlatego bardzo ważne jest, aby być w stanie odróżnić pierwszych dzwonów, które mogą wskazywać na chorobę zagrażającemu.

 1. Pojawienie się duszności lub zadławienia, które rozwijają się na tle dobrego samopoczucia, jak w nocy lub podczas odpoczynku. Warunek ten może rozwijać się po wysiłku, wdychanie dymu tytoniowego lub pyłku. Co najważniejsze, zawsze atak rozwija się nagle.
 2. Pojawienie się suchym kaszlem. On często towarzyszą duszności i jest szkodliwe. Człowiek chce oczyścić swoje gardło, ale nie mogę.
 3. Płytki oddech, w których niemożliwe jest dokonać pełnej wydech.
 4. Podczas oddychania pojawiają się gwizdy świszczący oddech, który często słychać nawet osoby stojącej w pobliżu.

Wszystkie te objawy mogą występować w bardzo krótkim czasie, a następnie znikają i nie martw się przez długi czas, więc nie ma znaczenia, jakie są przyczyny astmy u dorosłych.

Objawy astmy

Stwierdzono, że choroba ta charakteryzuje się okresowymi atakami własnych. Jeśli diagnoza została potwierdzona astma przyczyny ujawniły, każdy pacjent powinien być gotowy do okresowego przejaw choroby.

Pomimo gwałtownością ataku, zawsze można wskazać pewne objawy prekursorów:

 • Istnieją pewne obawy.
 • Drażliwość.
 • Słabością.
 • To może być senność i ospałość.
 • Tachykardia.
 • Może powodować nudności i wymioty.
 • Zaczerwienienie twarzy.

Wszystkie te objawy mogą wystąpić w ciągu 2-3 dni do ataku.

Jeśli prekursorami atak nastąpić w każdej chwili, a potem atakują często występuje w nocy, ale nie zawsze. akt oddechowy składa się z wielu grup mięśni, mogą być obserwowane odsunięcie nadobojczykowych i obowiązuje podobojczykowej, wskazując, że trudności w oddychaniu.

Głośny oddech i wydech słychać niski gwizdek, temperatura ciała pozostaje w granicach normy. Atak może trwać do kilku godzin, i ma stopień charakterystyczne objawy:

 1. W pierwszej fazie ataku występuje dość łatwo, wielu pacjentów nie szukają pomocy medycznej, stopniowo coraz przyzwyczajony do dyskomfortu. Oddychając głośno i słaby, świszczący oddech nie słuchać.
 2. W drugiej fazie ataku choroby powoduje poważne zaburzenia oddychania, które mogą prowadzić do niewydolności oddechowej. pulsu, ciśnienie krwi jest obniżona, pogarsza ogólny stan pacjenta. Może rozwinąć niedotlenienia śpiączkę.
 3. Trzecim etapem jest niebezpieczny i pełen dekompensacji dość wysokie ryzyko śmierci. Na tym etapie, że atak jest charakteryzowany przez: postępującego niedotlenienia, tachykardia, duszność i utrata przytomności.

Okres Postpristupny też ma swoje własne cechy:

 • Ogólne osłabienie.
 • Niskie ciśnienie krwi.
 • Stopniowa normalizacja oddychanie.
 • Podczas wydechu, może nadal słychać sapanie.

Jeśli przyczyny astmy u dorosłych identyfikowane za pomocą przyrządu diagnostycznego należy zainstalować stadium choroby, aby wybrać odpowiednie leczenie.

Jak rozpoznać astmę u dzieci

Teraz lekarze obserwujemy wzrost liczby pacjentów z tej patologii, że niepokojące jest duża liczba dzieci, a wśród nich. Rodzice z dbałością o zdrowie dziecka może podejrzewać chorobę na początku jego rozwoju w odniesieniu do niektórych cech charakterystycznych:

 • Okresowo, oddech staje się ciężki i sibilant.
 • Kaszel, szczególnie w nocy.
 • Nasal klatce piersiowej po wysiłku lub podczas przeziębienia.
 • Po kontakcie z alergenami kaszel.

Nie przegap rozwój ciężkiej choroby przy pierwszych oznakach trzeba odwiedzić specjalistę.

Objawy astmy u dziecka

Przyczyny astmy u dzieci zbadany i czy istnieją różnice w manifestacji? Atak choroby u dziecka często posiada następujące cechy:

 • Uczucie braku powietrza.
 • W klatce piersiowej jest ociężałość i przekrwienie.
 • Dziecko głośny oddech, oddech jest słyszalny nawet z dużej odległości. Nie świszczący oddech na wydechu.
 • Bolesny kaszel, plwocina odchodzi, gdy jest to trudne.
 • Często dziecko siada i spoczywa na ramieniu podczas ataku, podczas gdy ramiona są podnoszone, a głowa jest schowane.

Jeśli dziecko jest zdiagnozowana astma, przyczyny nie gra roli to, co najważniejsze, rodzice muszą wiedzieć, w tej chwili, aby pomóc dziecku. W przypadku wystąpienia napadów często, mózg może wystąpić brak tlenu, co może prowadzić do opóźnień rozwojowych.

Po przejściu przez taki stan, dziecko zaczyna odczuwać strach przed groźbą nowego ataku.

Dzieci są wrażliwe, emocjonalnie labilne, utworzony nerwica pojawia odhamowanie.

Diagnostyka różnicowa astmy

Zdarza się, że nawet najbardziej doświadczeni specjaliści trudno odróżnić zapalenie oskrzeli astmy. Ale to zależy od właściwej terapii. Zapalenie oskrzeli i astma oskrzelowa mają charakterystyczne różnice, które są prezentowane w tabeli.

dowód

przewlekłe zapalenie oskrzeli

astma

choroba

Choroba postępuje powolnie okresowe zaostrzenia.

Podczas charakteryzuje się występowaniem nagłych ataków, w których stan chorego się pogarsza.

czynniki obciążające

Wirusy i bakterie, hipotermia, kaszel może być wywołany przez wysiłek fizyczny.

Alergeny z wprowadzania do organizmu, może rozwinąć się nagłego ataku po wysiłku.

duszność

To zdarza się tylko w surowe.

Każdy atak charakteryzuje się dusznością.

kaszel

Jest to stały objaw, nawet podczas remisji choroby. Przemiennego suchej i mokrej kaszel.

Kaszel jest zawsze suche i zawsze towarzyszy atak.

temperatura

Od czasu do czasu może się zwiększyć.

Pozostaje w granicach normy.

Zazwyczaj tylko we wczesnych stadiach astmy i przewlekłego zapalenia oskrzeli , istnieją zasadnicze różnice. Jeśli patologia występuje przez dłuższy czas, są zbiorczo nazywane „przewlekła obturacyjna choroba płuc.”

Leczenie astmy

Przyjrzeliśmy się, jakie objawy astmy, były również badane przyczyny choroby, ale jest wielkie pytanie, czy jest możliwe, aby w pełni odzyskać z tej choroby? Odpowiedź będzie zależała od stopnia nasilenia choroby.

Choroby powinny być traktowane w etapach, a leczenie obejmuje:

 1. Lek.
 2. zmiana diety.
 3. Zastosowanie tradycyjnych receptur medycyny.

Wszystko terapii powinien być podawany wyłącznie przez lekarza.

Leczenie za pomocą leków

Terapia medicamentous środki obejmuje stosowanie tabletek i zastrzyków, które przy regularnym stosowaniu przywrócić normalne funkcjonowanie układu oddechowego. Lista leków zazwyczaj obejmują:

 • Glikokortykosteroidy, na przykład, "Akolat".
 • Ksantyny, w tym astmę często na stole można zobaczyć „teopek” i „Neofillin”.
 • Przeciwciała monoklonalne „Klosar”.

Tabletki i zastrzyki nie nadają się do natychmiastowej opieki, która jest niezbędna podczas ataku. Do tych celów korzystania z inhalatorów. Pomagają złagodzić zadławienia i muszą stale być z nim.

Lekarze zalecają stosowanie następujących czynności:

 • "Berotek".
 • "Flomax".
 • "Atroven".
 • "Symbicort".
 • „Intal” i inne.

Środki te są przeznaczone nie tylko do pomocy w nagłych wypadkach, ale również do regularnego stosowania.

Racja w astmie oskrzelowej

Jeśli masz choroby przewlekłe, które obejmują astmę, konieczne jest nie tylko do korzystania z leków, ale również do zmiany stylu życia i diety.

Dla pacjentów, którzy mają astmę, przyczyną nie jest tak ważne. Najważniejsze – aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku. w związku z koniecznością przestrzegania następujących wytycznych w diecie:

 • Zmniejszenie zużycia cukru i soli.
 • Zmniejszyć liczbę pieczenia i słodkie wyroby cukiernicze.
 • Używaj tylko jednodniowe nabiału.
 • Z pierwszych kursów są zalecane zupy warzywne, bulion wołowy.
 • Owsianka, gotowane w wodzie lepiej.
 • Warzywa i owoce nie są w stanie wywołać reakcję alergiczną.
 • Biały chleb, ale nie sdobny.
 • Gotowane ziemniaki.

Tradycyjne przepisy stosowane w leczeniu astmy

Całkowicie pozbyć się takich chorób jak astma leczenie, ludowej nie może jednak osłabić ataki, a ich częstotliwość jest całkiem zdolny do niego. To może być w użytku domowego następujący przepis:

 1. Używać pyłku żyto, które powinny być zbierane podczas rozkwitu. Jest to konieczne, w celu przygotowania naparu szklanej pyłku i 0,5 litra alkoholu domagać 3 tygodni, w ciemnym miejscu się przed posiłkiem do łyżeczki.
 2. Sprawdził się proszek imbir. Należy domagać 400 g na 1 litr alkoholu 2 tygodni szczepu i dwa razy dziennie przez 1 godzinę. L.
 3. Daje jej działanie i stosowanie propolisu. Jest to niezbędne w celu 20 g wsadu i wlać 80 ml alkoholu, 7 dni wprowadzać oraz spust. Spożywane 30 minut przed posiłkiem 20 kropli uprzednio rozcieńczane wodą lub mlekiem.

Należy rozumieć, że korzystanie z popularnych metod leczenia powinny być tylko po konsultacji z lekarzem. Nie jest konieczne do samoleczenia, jest obarczona powikłaniami i sytuację pogarsza.

oskrzelowy astma, przyczyny, które mogą być w ogóle – jest to poważna patologia, do którego nie należy lekceważyć. Jeśli wizyta u lekarza, a następnie do radzenia sobie z chorobą jest znacznie łatwiejsze, gdy pierwszymi zwiastunami choroby.