209 Shares 4261 views

Miłość jest poza czasem i przestrzenią: aktorów, „Piąty Element” i kult fiction

Połowie lat 90. ubiegłego wieku był pełen bojowników, w dużej mierze zastępuje widzom inne gatunki. Gatunek fikcja nie został jeszcze w pełni zrozumiałe, gdyż nie zostały odpowiednio zaprezentowane publiczności. Mimo to, niektóre filmy ujawniły nowe odkrycie: ktoś, mówiąc, że fikcja ma pozytywny wpływ na umysł, dając początek to jest coś, dotychczas nieznane, inni czuł się jak malowanie strata czasu i pieniędzy. Na filmie akcji „The Fifth Element” nie może powiedzieć nie. Może on poddał krytyce ze wszystkich stron, ale na pewno się sukcesem pod każdym względem.


odkrycie

Science fiction od dawna ulubionym gatunkiem Luc Besson. To gdzie francuski reżyser mógł wędrować w najszerszym! Ale gdy nie było zwykłe tropy: stworzył całkiem rozsądne obrazu w domu. Przed „Piąty element”, chwalił thriller „Nikita” i „Underground” i słynny „Leon”, który nie po raz pierwszy zajmuje jego zwierzaka Zhana Reno. Jednak jak tylko dramat kryminalny z młodą Natalie Portman zdobyła światowy sukces, zrealizował obietnicę, że do uruchomienia ze zwykłymi gatunku i odkryć jedną, gdzie mógłby wodze fantazji fantazji. Scenariusz „Piąty Element” został napisany w czasie, w szkole, a teraz nadszedł czas na jego realizację na ekranie. Ahead w obliczu kolosalnej pracy: aby zebrać zespół techniczny przedstawić przekonujących dowodów studio … Na szczęście Besson ustaliła już się z dobrej strony, ponieważ francuska grupa medialna Gaumont dał mu pełną władzę. Przede wszystkim, Luke potrzebne tym, którzy właściwie informować na ekranie swojego pomysłu – aktorów. „Piąty Element”, w trakcie ich szkolenia, obiecał być wspaniały projekt. Ten profesjonalny Besson nie stracił.

początek

Luc Besson usiadł w fotelu reżysera. Niewiele osób wie, że produkcja obrazów, zaczął w 1994 roku, jeszcze nie mając zabezpieczone oficjalne pozwolenie od studio. Ale, podobnie jak jego kolega Hollywood Dzheymsu Kemeronu, wiedział, że tylko ciężka praca przyniesie ogromne korzyści. Rafinowany scenariusz, zdecydować się na miejsce kręcenia (z rogów Zjednoczonym Królestwie i Islandii zostały wybrane), zaczął się podnieść tych, dla których główne nadzieje przypięte. Aktorzy, „Piąty Element”, za który może być świetną odskocznią dla przyszłości, szczęśliwy, aby przejść do odlewu.

Ona i inni

Dziki zainteresowanie jest przede wszystkim główną rolę kobiety. Obraz tajemnicza dziewczyna Lila chciała dostać wiele aktorek. Była kluczowym graczem, który wyszedł dość spektakularne: w obrazie Lila przedstawiony pół-nago, z jasnoczerwony kolor włosów, generowane z DNA nieznanych stworzeń. Ponadto, Lilly w specjalnym języku i ma ogromną moc. Besson wybrał Milla Jovovich. Wspólnie wymyślili język bohaterki, w trakcie aktorki improwizować dużo, a potem często rozmawiali między sobą, ku uciesze całej załogi.

Inni aktorzy filmu „Piąty element” postawiona na tle nie jest tak malownicza. Bryus Uillis grał taksówkarza Korben Dallas, losowo dookoła. Teraz nie może opuścić jeden bezradny Leela często flirtuje z nią, ale odmawia. Gary Oldman zagrał główną antagonistę Jean-Baptiste Emanuel Zorg. producent ziemskie bronie, marionetką w rękach sił ciemności, wykorzystuje swoje wpływy i siłę, aby spełnić życzenia: po zatonięciu statku znaleźć cztery kamienny element. Ale to nie jest tak łatwe dla niego. Aktor zgodził się na roli z powodu osobistego szacunku dla Bessona po „Leon”. W filmie wystąpili także Ian Holm i Kris Taker. Pojawiły się one na obraz ojca Vito i Ruby Rod odpowiednio.

Głównymi elementami sukcesu

Premiera odbyła się jesienią 1997 roku. Filmem już w połowie 98. która panowała na całym świecie. Razem koszty z budżetu 90 mln wyniosła ponad $ 260 milionów dolarów. Liczby te zostały złamane wszystkie rekordy w historii francuskiego kina.

Sukces aktorów mógłby powiedzieć. „Piąty Element” stał się dla nich prawdziwie godny filmu. Milla Jovovich, na przykład, zakochał się w gatunku science fiction, pojawiając się po słynnej serii „Resident Evil”. Luc Besson i zaproponował jej dłoń i serce. Ponieważ jednak było z Ann Pariyo wynajął w „Nikita”. W licznych wywiadach aktor przypomniał pracę z reżyserem, pozostając z nim w przyjaznych stosunkach. Z Jovovich oni też będą pracować nad kolejnym filmem – dramacie historycznym „Joan of Arc”. Aktorzy, „Piąty Element”, który stał się punktem zwrotnym w karierze znaku, powiedział główny: Besson pokazał bezwarunkowe i możliwość miłości w dowolnym miejscu i czasie, w powszechnej skali zjawiska.

„Piąty Element” trudno nazwać idealnym, folia próbki, ale to naprawdę było coś nowego, coś prostego widz nie widział. „Piąty Element”, aktorzy i role, które były niezapomniane, jeśli nie wywołało przynajmniej kontynuował gatunek fikcja, ściśle tkane ze składnikami bojowników i ukrytej filozofii.