797 Shares 1927 views

Jak wytrzymać presji psychicznej? Jak oprzeć się presji psychicznej

nacisk psychologiczny – jest wpływ wywierany przez jedną osobę do innych ludzi, aby zmienić swoje opinie, decyzje, opinie, lub ustawienia osobiste. Jest ona przeprowadzana nie jest najbardziej rzetelny i prawidłowy z punktu widzenia ludzkości sposoby. Ale, niestety, nie może kolidować ze sobą.


przymus

presja psychologiczna może przybierać różne formy. Zmuszając jest jednym z nich. To jest – najbardziej rażące i bezprecedensowa próba wpływania inną osobę. Metoda ta jest z natury bezprawne stosowanie przemocy psychicznej.

W ramach swojej aplikacji wygląda oddziaływań informacyjnych dotyczących ludzkiej świadomości. Które mogą towarzyszyć groźby przemocy fizycznej. Ale są to skrajne przypadki.

Najczęściej moralny sprawca działa inny „atut”. Może to być jego moc, pieniądze, status danych wpływowy kompromisów. Niektórzy próbują zabić swoją ofiarę. Powiedzieć te słowa, które zacierają sproszkowany godności ludzkiej i deptać w błocie swej pewności siebie. Ta natura może być zarówno rzeczy.

Inni idą taktykę obsesji. Jest to celowe moralne cierpienie człowieka na różne sposoby.

Jak reagować?

Ten rodzaj ciśnienia jest bardzo trudno się oprzeć. Ale jest to możliwe (z powodu potrzeby). Co najważniejsze – dokładnie wskazać cele dla siebie, które starają się realizować iznevolschik. Musimy zrozumieć, co chce. A następnie postępować dokładnie odwrotnie. Tylko nie daj mu znać, że opozycja jest celowo. Musi przyjąć wyrazy ktoś próbuje zrobić „ofiarą” jako cechę charakteru. W końcu udało sprawca moralny zostawić osobę. Ponieważ zdaje sobie sprawę, że jego zamierzony cel nie został osiągnięty.

To jest tylko wtedy, gdy jest on obsesję na jej punkcie, trzeba mieć cierpliwość i hart ducha. Ponieważ iznevolschik prostu nie zostawi cię w spokoju. Przedtem pereprobuet różnych metod. Jeśli sytuacja daje zbyt dużego dyskomfortu, to lepiej, aby uciec od niego. W dosłownym tego słowa znaczeniu – zerwać wszystkie kontakty. Ale ze względu na prześladowania, które mogą dobrze rozpocząć jeśli iznevolschik fanatyka, można iść na policję.

poniżenie

Z nim też często prowadzone ciśnienie. Psychologiczny upokorzenie skierowane na fakt, że moralne „zmiażdżyć” o osoby. Kurs jest każde słowo, które mogą wskazywać na jego niższości, nieadekwatności i małość. Ale w ten sposób uda się wpłynąć na osobę? Po tym wszystkim, on, przeciwnie, będą musieli przyjąć każdy wniosek lub aby „bagnetów” zły na słyszał! Tak, to jest logiczne. Ale w rzeczywistości, nie ma innego.

Obelgi są wprowadzane w stan pewnej osoby pokłonu. Czuła nawet fizycznie – w świątyniach startów walenie, oddech przyspiesza, a dźwięk serca daje gdzieś w okolicy gardła. Osoba pochłania niechęci zmieszanej z oszołomienia, gniewu i innych, powodując adrenaliny i uczuć.

Można to zrozumieć. Po upokorzeniu poważnego wysiłku na rzecz dobrobytu człowieka. Ponieważ samooceny – najwyższej wartości moralnej. Nawet w piramidzie Maslowa jest na czwartym poziomie.

Tak więc, w momencie, gdy dana osoba jest w kopercie w stanie urazy, tym samym agresorem, wywołał incydent, cieszy się dogodną okazję do wywarcia nacisku na niego: „Ty przynajmniej można to zrobić?”.

Fraza ta dosłownie wydobywa z transu. Oczywiście, będąc w normalnym stanie, osoba zostanie natychmiast usunięty z boiska. Że właśnie w tej sytuacji, psychologiczny mechanizm obronny jest aktywna. Na poziomie podświadomości, osoba budzi się chęć udowodnienia swojej wartości i przekonania sprawcy, że mylił się w swoim koncie. On łapie coś załatwić. Ale to musiało być sprawca.

opozycja

Ponieważ nacisk psychologiczny powodzeniem przeprowadzono za pomocą poniżenia, trzeba powiedzieć skuteczny sposób zwalczania tego zjawiska.

Tak, trzeba pamiętać, że ta metoda działa tylko z tymi, którzy nie wierzą w siebie. Samowystarczalny człowiek śmiać tylko na próbach agresorem, bezczynność bezpodstawne obelgi. Oni po prostu nie zadenut.

Więc trzeba, aby stać się samowystarczalny człowiek. Wszelkie niegrzeczne słowo stało się rodzajem sygnału, który przypomina osobę, że nadszedł czas, aby uaktywnić mechanizmy obronne, a nie poddawać się prowokacji.

W moim sercu, oczywiście, można szaleć burza. Ale pozory powinny być możliwe do rozbrojenia agresora. Zrelaksowany wygląd bezinteresownej, losowy ziewanie, darmowy, łatwy postawę uśmiech – ten rodzaj nameknot mu w nieudanych próbach zmuszenia osoby do zrobienia czegoś tak ohydnego metody. A kiedy kończy płaszczyć, można upuścić prosty obojętny frazę, która wprowadzi go w ślepy zaułek „Powiedziałeś wszystko?”. Lub alternatywnie, "I was (a) usłyszał". I to jest możliwe, aby ograniczyć całkowicie w jednym słowie: „Good” Całkowicie ignorować sprawca nie jest konieczne. Po tym wszystkim, że wie, że dana osoba nie jest głuchy, a zatem, aby go usłyszeć. A jeśli on milczy – że, najprawdopodobniej, po prostu nie wiem co powiedzieć. Tak, że co najmniej jedna reakcja powinna być.

Sugestia i perswazja

To jest bardziej delikatna metoda, dzięki której presji psychologicznej. Nie posiadają oni wszystko. Po tym wszystkim, musimy być w stanie wywierać wpływ na świadomość innych, prowokując bezkrytyczną percepcji postaw i przekonań.

Poza tym takie manipulatorów umiejętnie własne słowa. Są empatyczny, uważny i dokładnie wiedzieć, co powiedzieć do tej czy innej osoby, że jest on pod wpływem przeprojektowany swoich obiektów. Ci ludzie wiedzą, jak grać z nieświadomego „ofiary”. Wiążą się one z tonu, jakby życzliwość i otwartość, empatia, i wiele innych półświadomości sposoby.

Jaskrawym przykładem może być uznane za znaczące oszukańczych systemów internetowych – Placówki jedną stronę, które są barwnie opisane przez niektóre metody „innowacyjne” zarobków, stają się dostępne dla użytkownika po naładowaniu im samego konta (zwany rzekomo niezbędne do niego) na pewno, „czysto symboliczny” kwota. Uzupełnianie zasobów, takich video, zbudowane według tej samej zasady. Człowiek najpierw psychicznie opowiada swoją historię, jak udał się ze szmat do bogactwa, a następnie przełącza się na użytkownika – zaczyna mówiąc, że był godnym lepszego życia, a on powinien myśleć o sobie, rodzina, dzieci, rodziców. On nie ma nic do stracenia – niektóre pięć tysięcy zostanie spłacona niemal w pierwszych 10 minutach aktywacji systemu.

Niespodziewanie, działa taki nacisk psychologiczny. Słowo „głośnik” do żywego, przenikając duszę, sprawia, że wierzę, motywować. Ale, oczywiście, korzyści z tego, ale nie tylko.

A to tylko jeden z przykładów. W życiu też jest bardzo powszechne. A jeśli Internet może po prostu zmusić się, aby zamknąć stronę, to faktycznie ma się oprzeć.

manipulacja

Często nacisk psychologiczny na osobę to dzięki tej metodzie. Manipulacja polega na stosowaniu przemocy, oszukańczym lub tajnych taktyki. A jeśli w przypadku poniżenia lub przymusu osoby uświadamia sobie, że jego atak, w tej sytuacji – nie.

Manipulator, promowanie własnych interesów kosztem innych ludzi, jest w stanie ukryć swoją prawdziwą twarz, zachowania agresywne i złe intencje. On doskonale znane luki psychologiczne „ofiara”. A jednak jest okrutna i obojętny. Manipulator nie obawia się, że jego działania mogą spowodować uszkodzenie kogoś on postrzega jako „pionek”.

Ciśnienie psychologiczny na ludzkie manipulacje jest wiele sposobów. Psycholog Harriet Breaker, na przykład zauważyć, pięć głównych uwagę:

  • Pozytywne wzmocnienie – urojone współczucie, urok, pochwała, przeprosiny, zatwierdzenie, uwaga, pochlebstwo i pochlebstwo.
  • Negatyw – obietnica pozbycia się nieprzyjemnego, trudnego i problematycznej sytuacji.
  • Częściowe wzmocnienie – do promocji ludzkiej wytrwałości, co ostatecznie prowadzi do jego uszkodzenia. Znamiennym przykładem – kasyno. Gracz może sobie pozwolić, aby wygrać kilka razy, ale w końcu zszedł wszystko do grosza, ugrzęznąć w upale.
  • Kara – zastraszanie, szantaż emocjonalny, nadużywanie, próba narzucenia poczucie winy.
  • Urazy – jednorazowe zrywy, napady złości, obelgi i inne przykłady zastraszające zachowanie ukierunkowane na strachu ofiary i wiary w powagę jej intencji manipulatora.

Jest też wiele innych sposobów. Ale rzeczywiście, co byli, celem na manipulatora jest zawsze jeden – aby uzyskać korzyść osobistą i aby osiągnąć ten cel.

Jak uniknąć manipulacji?

Na to pytanie też jest dać krótką odpowiedź. Aby uzyskać informacje o tym, jak oprzeć się presji psychicznej wywieranej za pomocą manipulacji, jest tam wiele porad i wskazówek. A niektóre z nich nikt nie słuchał, on zawsze to samo – aby utrzymać sytuację pod kontrolą.

Wymaga to pewność siebie, opanowanie, zdrową nieufność i uważność. Ważne jest, aby zauważyć początek manipulacji. To proste – osoba czuje presji na jego słabości.

Więcej nie przeszkodzi zwyczaj przeanalizować to, co się dzieje. I nie chodzi tylko o studiowanie zachowań potencjalnych manipulatorów. Osoba, inna niż ta, trzeba spojrzeć na swoje cele, marzenia i plany. Czy należą one do niego? Lub ustawienia używane mają być nałożone na niego, a on teraz powinny one być? Wszystko to powinno myśleć.

Jak oprzeć się presji psychicznej? Konieczne jest, aby być krytyczna. I wizualnie niedostępne. Manipulatory zawsze liczyć na szybkie rezultaty. Nie można dać go do nich. Za każde oferta lub wniosek o odpowiedział: „myślę”. I rzeczywiście nie myśleć zranić. W spokojnej atmosferze, bez żadnej presji, aby dać „czuć się” żądania od wewnątrz i zrozumieć naprawdę dana osoba potrzebuje pomocy, czy on po prostu stara się czerpać korzyści.

A jeśli decyzja o odmowie, konieczne jest, aby go w postaci stałej, pokazując charakter. Słysząc niepewny „Och, nie, być może …” rozpoczyna „manipulator” dolamyvali osobę. Nie można do tego dopuścić.

Nawiasem mówiąc, nie wstydź się, aby wyświetlić „Lalkarz” swoje emocje. Okazało się do niego, a on będzie pozostawać w tyle. Można zrobić to proste zdanie w stylu: „nie będę nic winien, az powodu swojej wytrwałości, czuję niewdzięczny!”.

Odnosząc się do prawa

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet w Kodeksie Karnym nie ma informacji o presji psychologicznej na osobę. Kodeksu karnego nie będzie zbędne do otwierania i wskaż numer artykułu 40. To się nazywa „przymusu fizycznego lub psychicznego”. I to jest – bezpośrednie odniesienie do faktu, co zostało powiedziane na początku. Tylko tutaj coraz bardziej poważna.

Mówimy o zbrodniach popełnionych przez ludzi pod presją agresorem. Pierwszy akapit artykułu mówi, że szkody wyrządzone interesów chronionych przez prawo, nie jest uważane za przestępstwo. Ale tylko wtedy, gdy dana osoba nie może w tej chwili, aby kontrolować swoje działania. Powiedzmy, że został zmuszony pod groźbą użycia broni, lub trzymając się na widok kogoś z krewnych.

Ale jeśli to był psychologiczny nacisk na człowieka? Artykuł numer 40 w tym przypadku odnosi się do poprzedniego, pod numerem 39. Kwestia odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstwa pod presją psychiczną, postanowił w związku z jej postanowieniami.

Artykuł numer 39 jest nazywana „extreme koniecznością”. Mówi, że nie jest przestępstwo, jeżeli zostało popełnione ze względu na wyeliminowanie zagrożeniu osoby lub innych osób bezpośrednio.

Jednak to nie wszystko, co mówi się w Kodeksie Karnym. nacisk psychologiczny nawet wspomniane w artykule 130.. Nie zauważył, że upokorzenie honoru i godności wyrażonej w skrajnej formie innej osoby, podlega karze grzywny do 40 000 rubli, czyli wynagrodzenia za trzy miesiące. W ciężkich przypadkach przydzielony 120 godzin prac społecznych lub 6 miesięcy Correctional. Maksymalna kara – ograniczenia wolności do 1 roku. Bardzo poważne konsekwencje presji psychologicznej.

Artykuł kodeksu karnego przewiduje również, że obrazą wyrażona publicznie (za pośrednictwem mediów, w przemówieniu w filmie, i tak dalej. D.), podlega karze dwukrotnie większą karę. Maksymalna kara – 2 lata krępowania wolności.

W przypadku dzieci

nacisk psychologiczny na dziecko – jest to poważny temat. Każdy wie, jak dzieci (większość, w każdym razie) jest słaby i nie silna świadomość. Prace nad nimi bardzo łatwo. I nie mówimy o zdrowym presją, że nawet te, które nie mogą być nazwane ( „Nie uberosh zabawki – Nie będę mówić do ciebie” – oddziaływanie poprzez poczucie winy). To odnosi się do najbardziej autentycznego przymusu do niczego, ataku dziecięcej (psychologicznego).

Ciśnienie kodeksu karnego w tym przypadku określa jako „Non-chów obowiązków.” Ten artykuł №156. Ponadto przepisy mają zastosowanie nie tylko do rodziców, ale także pracowników instytucji edukacyjnych, społecznych, edukacyjnych i medycznych. Złe traktowanie – to jest równa co presji psychologicznej. Artykuł przewiduje karę. To może być grzywna w wysokości 100.000 rubli, przymusowej pracy (440 godzin), eliminacja prawa do zajmowania danego stanowiska, albo pozbawienia wolności do trzech lat.

Ale, oczywiście, do spraw sądowych rzadko docierają. nacisk psychologiczny artykuł kodeksu karnego charakteryzuje się w sposób szczególny w życiu, jak to ma miejsce w innych przejawach.

Wielu rodziców po prostu bezceremonialnie przeszkadzających w przestrzeni dziecka, brutalnie kontrolowane każdy jego ruch, zmuszony robić to, co mu się nie podoba (przejdź do sekcji boksu, gdy dziecko chce tańczyć, na przykład). Niektórzy uważają, że – jeśli wskazać jego wady, on je skorygować. Ale to nie jest przypadek. Nie wszyscy dorośli Otrzymawszy silniejszą psychikę i umysł, jest ona aktywowana. Dziecko i nie zamyka się w sobie, zaczął wątpić w swoje zdolności i możliwości, a ciągle poczucie winy nie jest jasne, za co. Rodzice wywierające wpływ ucisku odzwierciedlają zatem swoje własne uczucia i lęki. Ale w końcu stają się wrogami, a nie ich dziecko sojuszników. Dlatego kwestie edukacji należy podchodzić bardzo poważnie. Narodziny i formacja osobista nowego członka społeczeństwa – jest to ogromna odpowiedzialność i poważna praca.

spraw pracy

Na koniec chciałbym porozmawiać trochę o presji psychologicznej w pracy. Mimo wszystko, większość z nich w pracy dana osoba ma do czynienia z tym zjawiskiem.

Musisz zrozumieć, a przede wszystkim, że organizacja, która zatrudnia ludzi – to tylko konstrukcja. W której każdy ma swoje miejsce i wykonuje pewne zadania. Oraz relacje pomiędzy współpracownikami powinny być odpowiednie, biznes. Jeśli ktoś nagle próbować wywierać presję na osoby do prisluzhil (podstawiony, zrobił brudną robotę, w lewo na wyjściu), aby zrezygnować z godnością – kilka zimno, ale jak najwięcej uprzejmy. Nie można stawiać interesy innych powyżej ich własnych ludzi. Zwłaszcza jeśli mają odwagę zbliżyć się do takich wymogów.

Jedynymi wyjątkami są te przypadki, w których odpowiednik naprawdę potrzebują pomocy. Nawiasem mówiąc, boi się plotek, pogłosek, plotek lub próby „zdetronizować” nie jest konieczne. Człowiek musi pamiętać, że jest – profesjonalny w pierwszej kolejności. Jego umiejętności i wydajność złymi językami stać gorzej. I szefem, jeśli on jest zainteresowany tematem, zawsze można wyjaśnić.

Znacznie gorzej, gdy „stres” pochodzi bezpośrednio od szefa. I nie są to liderzy, którzy tylko radość wywieranie presji psychicznej na ludzi. Artykuł kodeksu karnego wtedy, oczywiście, nie pomoże informacje, ale przepisy Kodeksu Pracy – całkowicie.

Najczęściej proste pracownicy mają uporczywe „wnioski” szef zastosować do dobrowolnego odejścia. Jest to sprzeczne z artykułem 77. LC RF, ponieważ takie działania wyklucza swobodę pracownika ekspresji. A człowiek ma pełne prawo do zwrócenia się do prokuratora, aby otworzyć spór zbiorowy, albo bezpośrednio do sądu. Ale to będzie wymagało dowody uzyskane bez naruszania prawa. Są one potrzebne, przy okazji, w każdym przypadku, niezależnie od skargi.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że temat presji psychologicznej jest naprawdę bardzo szczegółowe i interesujące. Zawiera on bardziej zróżnicowany i ważnych punktów. Ale im obecność pożądania, jest dostępny na zasadzie indywidualnej. Znajomość tego rodzaju nigdy nie są zbędne.