711 Shares 2754 views

BlueScreen (błąd), jak to naprawić?

„Blue Screen of Death”, czy jak to się nazywa specjalistów BSOD – reakcję ochronną komputera, zawieszania systemu pracy przed potencjalnych awarii lub uszkodzenia. W pewnych sytuacjach, BlueScreen (błąd) pojawia się w związku z problemami kierowców. W takich przypadkach doskonale pomaga to po prostu uruchom ponownie. Ale często zdarzają się sytuacje, gdy nie ma dalszych działań i specjalne programy do rozwiązania problemu jest niemożliwe. Jednym z takich popularnych aplikacji uważane BlueScreen Viewer, o których będzie dalej wspominać.

Zrozumiałe jest, że „niebieski ekran” – to nie jest tak źle, jak o tym mówić, ale to jest bardzo frustrujące, gdy się pojawi. Aby ją usunąć, trzeba mieć pewną wiedzę w zakresie technologii komputerowej i, oczywiście, poznać jej przyczyny.

Nazwa zdarzenia (problemy) – BlueScreen. przyczyny

Przyczyny tego problemu na komputerze bardzo różne: od wirusów i elektryczności różnicowego usunąć pliki systemu operacyjnego i nieprawidłowej instalacji oprogramowania. Aby poradzić sobie z tym problemem, w większości przypadków jest to możliwe, bez wychodzenia z domu. Ale do tego, aby być przynajmniej z grubsza określić przyczyny, które doprowadziły do „niebieskiego ekranu”. Przyczyny te można podsumować w następujący sposób:

 • ciężka przegrzanie płyty głównej lub karty graficznej;
 • szkoda kierowca;
 • próby podkręcania karty graficznej;
 • zaburzenia pamięci;
 • brak mocy w zasilaczu;
 • awaria urządzenia.

Większość przyczyn „niebieski ekran” karta graficzna jest w komputerze. Na przykład, taki wspólny problem jak Bluescreen (kod 1049), oznaczałoby naruszenie karty graficznej.

Aby zdiagnozować problem pojawił

Najczęstszą przyczyną pojawienia się problemów „niebieski ekran” są ostatnie działania wymienić lub zainstalować nowe elementy na komputerze. Oznacza to, że albo nie ma sterowniki dla nowych elementów, lub są „krzywe” zainstalowany.

Czasami BlueScreen zdarzenia ze względu na fakt, że wewnętrzne części komputera są podłączone źle na swoich miejscach z płytą główną lub inne węzły. W celu sprawdzenia wszystkich szczegółów, należy otworzyć jednostkę systemową i sprawdzić kable karty, pamięci i grafiki dla prawidłowego podłączenia. Taki test trudniej zrobić na laptopie. Jedyną rzeczą, która może być – otwórz tylną pokrywę nouta aby sprawdzić dysk połączenia napędowe i pamięć.

Ze względu na silne przegrzanie karty graficznej i procesora często awarie systemów mogą wystąpić też. Aby dowiedzieć się, czy procesora i karty graficznej w, można zobaczyć menu „BIOS” przegrzać, co wskazuje na wewnętrzną temperaturę komputera, lub użyć specjalnego programu, który mierzy temperaturę wewnętrznych elementów i zespołów.

Następnym powodem, który wyświetla nazwę problemów zdarzeń Bluescreen – to awaria paska pamięci. Działanie pamięci RAM można testować program „memtest”, które w ciągu kilku minut skanuje pamięć oraz wyświetlacz, czy z uwagi na awarię RAM odbywa się w systemie.

BlueScreen problem może również wystąpić z powodu naruszenia dysku twardym. Aby sprawdzić tę opcję, można skorzystać ze specjalnych programów do eliminacji błędów i niepowodzeń na dysku twardym lub funkcji systemu chkdsk, które można znaleźć w „windose” w zakładce „Narzędzia”. Po uruchomieniu będzie sprawdzić komputer pod kątem błędów.

I ostatni wspólny wariant – sprawdzić komputer pod kątem wirusów. Aby to zrobić, należy dopasować popularnych programów antywirusowych, takich jak „Avast”, „Doctor Web”, „Norton”, „Kaspersky” i innych.

Jeśli nadal wydaje się Bluescreen (1049), błąd, jak to naprawić?

Zdarza się, że nieprawidłowości w działaniu systemu, co prowadzi do efektu „niebieski ekran”, powodują poważniejsze problemy niż wyżej powodów. Dlatego środki sprostowanie tego błędu należy zastosować bardziej radykalne.

Jeśli wszystkie z powyższych metod odzysku nie pomogły, a ciągle pojawia się „ekran śmierci” na ekranie przy starcie lub w trakcie pracy komputera, najbardziej skutecznym sposobem, aby przywrócić wszystko warunki pracy – jest przywrócenie komputera do podstawowej konfiguracji i parametrów, tj zresetować .. System. Programiści często żartują, że to jest – jedyny skuteczny sposób wszystkich problemów systemu komputerowego, w tym przez Bluescreen (1049). Rzeczywiście, metoda ta może rozwiązać prawie wszystkie problemy z komputerem związane z awarią systemu, zaniechania lub infekcji wirusowej. Jednak opcja ta ma poważną wadę – jest utrata wszystkich danych zapisanych na dysku twardym podczas ponownej instalacji „windose”. W związku z tym, że jest to najbardziej ekstremalny sposób, aby przywrócić komputer.

Jest też inny sposób likwidacji BSOD, który może umożliwić użytkownikowi uciekać się do radykalnych metod, takich jak ponowna instalacja systemu operacyjnego – konkretne programy naprawcze.

Zastosowanie programów pomocniczych

Przede wszystkim chcę wywołać ten program jako Bluescreen Viewer, który zasłużenie zajmuje pierwsze miejsce wśród użytkowników komputerów, gdy trzeba oczyścić błędów komputer lub system fix. Program ten można pobrać za darmo w języku rosyjskim i zainstalować na swoim urządzeniu. Ma wiele zalet i korzyści w porównaniu do innych podobnych programów:

 • skany Minidump pliki utworzone podczas awarii systemu, co doprowadziło do „niebieskiego ekranu”;
 • Dostarcza szczegółowych informacji w tabeli informacyjnej;
 • To pokazuje datę / godzinę wystąpienia problemu;
 • To pokazuje kod błędu;
 • wyświetla na ekranie nazwy plików Minidump;
 • Dostarcza informacji na temat modułów i sterowników, które mogłyby spowodować upadek systemu.

Zalety aplikacji Viewer Bluescreen

Ponadto, program ma następujące zalety:

 • to nic nie kosztuje;
 • Nie wymaga to, że zainstalowany na komputerze;
 • w folderze plików nie ma pęknięć;
 • łatwy i wygodny w użyciu.

Zasada działania programu

W przypadku awarii systemu program wyszukuje pliki i sterowniki, które mogłyby spowodować taki wyłom w komputerze. Po wykryciu tych lub tworzy raport w postaci tabeli z opisem kierowcy i jego lokalizacji.

Również program może znaleźć prawdziwą przyczynę upadku systemu i wyświetlić pełny opis problemów z datą ich wystąpienia.

Oprócz powyższych programów, BlueScreen (błąd) mogą być diagnozowane i aplikacji, takich jak WhoCrashed i WhatIsHang. Jest to darmowy program, który zidentyfikować wadliwy sterownik, powodując awarię systemu operacyjnego.

„Blue Screen” komputera – proszę o pomoc

Wiele osób odnosi się do tego problemu jako „śmierć” komputerów, podczas gdy w rzeczywistości, „ekran śmierci” – wołanie o pomoc dla użytkownika. Jeżeli dana osoba ma coś boli, może on złożyć skargę do swojego lekarza rodzinnego lub do bólu, aby mówić o objawach i tak dalej. A co za mądry, ale do tej pory milczy urządzenie, gdy jego „ciało” jest poważnym problemem, nazywamy BlueScreen (błąd)? Wszystko, co może zrobić – więc możemy wyróżnić monitora „niebieski ekran”, w którym białe litery i symbole będzie napisane „zażalenie” od użytkownika komputera z krótkim opisem problemu, zawierające tylko kilka cyfr.

Te „skarg” znane są jako kody Bluescreen. Opis tych kodów można łatwo znaleźć. Każdy kod jest szczególnie odpowiedzialny za to czy tego błędu, a przyczyną awarii systemu. Jeśli nie rozumie języka, kodu opisu, to lepiej zwrócić się do jakiegoś znanego forum deweloperów, gdzie eksperci wyjaśnią błędy systemu i doradzić, w jaki sposób go usunąć.

Jeśli wszystko jest już próbował i nadal pojawia się „niebieski ekran”, nawet wtedy należy skontaktować się z centrum serwisowym w celu naprawy komputerów osobistych i laptopów.

Cechy i niuanse systemu self-odzysku

Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń na adres BSOD:

 • Jeśli niedawno zaktualizowane sterowniki wideo, należy starać się „cofnąć” jego lub przywrócić system do wcześniejszego stanu. Aby to zrobić, należy ustawić automatyczny system blokady punkt przywracania do opcji komputera podczas instalacji nowego oprogramowania.
 • BlueScreen (błąd) może wystąpić z powodu próby podkręcania procesora, karty graficznej czy pamięci operacyjnej – procesy te muszą być zatrzymane.
 • Jeśli ten problem występuje w trakcie gry, trzeba zmniejszyć rozdzielczość ekranu i grafiki umieścić na progi.
 • Bezpośrednie potrzeby zaktualizuj plik.

Profesjonalne doradztwo

Istnieją różne sposoby rozwiązywania „ekran śmierci” problem. Specjaliści zalecamy używania, nie spiesz się je z kolei do przeprowadzenia radykalnych środków, takich jak ponownie zainstalować system powróci „windose” do podstawowych parametrów lub przekazaniem komputera do centrów usług naprawy.

Oto kolejna wersja odzyskiwania systemu operacyjnego.

Jeśli „niebieski ekran” nie pozwala na uruchomienie systemu, należy przejść do trybu bezpiecznego komputera. Aby to zrobić w czasie startu komputera, naciśnij klawisz F8. Po tym, czarny ekran menu startowe pojawi którym można wybrać żądany tryb z nas. Tryb awaryjny W przeciwieństwie do innych pobrań który jest ładowany bez użycia sterowników sieciowych.

W tym trybie można skanować komputer w poszukiwaniu wirusów, ponieważ ze względu na nich, zbyt często pojawia się nazwa imprezy – Bluescreen. Aby to zrobić, należy użyć programu antywirusowego z zaktualizowanej wersji bazy danych.

Również w trybie awaryjnym, można spróbować odzyskać system bez ponownej instalacji. W tym przypadku, włóż płytę „windose”, wybrać funkcję „Przywracanie systemu” i kliknij „OK”. Poprzez ten wybór starych plików systemowych są usuwane, a nowy zestaw bez utraty danych osobowych.

W tym samym trybie, można „cofnąć” kierowców. Nieprawidłowo zainstalowane sterowniki mogą wpływać na awarię w systemie.

tajemnice programistów

Jest to kolejny sekret naraża przyczyną BSOD, – brak wolnego miejsca na dysku twardym. Wielu nie wie, ale jeśli dysk twardy ma mniej niż 15% wolnego miejsca, to również często jest przyczyną problemu. Konieczne jest przeprowadzenie czysty „dysk twardy” starych i niepotrzebnych plików za pomocą specjalnego oprogramowania lub funkcji samego systemu.

Na niektórych płytach głównych, znajduje się specjalny przycisk, usytuowany w pobliżu procesora, którego naciśnięcie powoduje zresetowanie wszystkich instalacji i późniejszej aktualizacji systemu. Dlatego też, jako opcję, należy otworzyć jednostkę komputera i sprawdzić, czy przycisk. Jeśli tak, to należy z niej skorzystać, należy przytrzymać przez 15 sekund, co spowoduje przywrócenie systemu do stanu początkowego.

wyniki

Nie wystarczy chwycić głowę ze względu na fakt, że istnieje napis BlueScreen (1049) błąd. Jak rozwiązać problem z „niebieskiego ekranu” w domu, mając podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputera, można zauważyć z powyższej informacji. I biegnie do najbliższego centrum serwisowego PC jest zbyt wcześnie, konieczne jest, aby spróbować przywrócić „upadły” system samodzielnie, co pozwoli zaoszczędzić bardzo mocno i dać zaufanie do swoich umiejętności i możliwości. I tylko wtedy, gdy wszystkie metody nie przyniosły rezultatów, należą do serwisu komputer.