445 Shares 9185 views

Sony Xperia J – przegląd modelu, opinie klientów i ekspertów

Nadszedł czas na przegląd telefonu z Japonii. W sierpniu 2012 r. Japońska gigantyczna firma zajmująca się produkcją smartfonów wprowadziła konsumentów i ekspertów do modelu budżetowego Sony Xperia J. Oczywiście, w oparciu o cechy tego telefonu, trudno jest stwierdzić, czy będzie to jeden z liderów sprzedaży, ale konkurent na rynku opcji budżetowych Oczywiście będą to oczywiście modele komunikacji komórkowej. Poniżej znajduje się przegląd telefonu komórkowego japońskiego producenta, po którym będzie można zdecydować, czy jest to warte swojej ceny.


Główne cechy techniczne

W 2012 roku został wprowadzony smartfon japońskiego producenta. Dlatego też w tej chwili nie ma on charakterystycznych cech technicznych w porównaniu z wariantami budżetowymi dzisiejszego rynku. Jako platformę operacyjną dla tego telefonu wybrano system operacyjny Android 4.0. "Napełnianie" telefonu składa się z jednego procesora o częstotliwości zegara 1 GHz. Oczywiście obecne modele budżetowe zawierają głównie procesory dwurdzeniowe, ale nie zapominaj, że dwa lata temu takie modele smartfonów właśnie wchodziły do środka segmentu rynku. Jako pamięć producenci postanowili zainstalować 512 MB. Wewnętrzna pamięć telefonu wyposażona jest w 4 GB, z czego nie więcej niż 2 GB, co może służyć jako mała pamięć plików. Jest jednak możliwość zwiększenia pojemności pamięci telefonu do 32 GB. Pojemność baterii wynosi 1750 mAh.

Jeśli chodzi o wydajność smartfona, pozostawia wiele do życzenia. W trakcie pracy z telefonem były wyraźne spowolnienie i zawieszenie. Dużo powodem tego nie jest zbyt dużo pamięci RAM, a biorąc pod uwagę, że system operacyjny "Android 4.0" wymaga do niego dość dużej ilości, to nadal jest mniej pamięci na programy firm trzecich.

Projekt

Smartphone Sony Xperia J, którego przegląd jest zrobiony w tym artykule, ma bardzo ciekawy wygląd, który jest podobny do wielu innych modeli tej firmy. I można kupić ten smartphone w różnych odmianach. Miłośnicy bardziej konserwatywnego stylu w telefonach mogą kupić czarną wersję. Ludzie znudzeni standardowym kolorem dla wielu smartfonów mogą kupić sobie biały, różowy lub nawet złoty model Sony Xperia J. Ale przy wyborze pamiętaj, że kolor zmieni się tylko na tylnym panelu, podczas gdy cały ekran i jego Obramowanie zawsze będzie wykonywane na czarno.

Ergonomiczne właściwości

Jeśli weźmiesz telefon w twoje ręce, możesz zrozumieć, że okazało się to dość średnie. Mogą one obsługiwać jedną ręką, ale nie wydaje się, abyś miał do dyspozycji mały telefon o rozmiarze pager. Przy szerokości 61 mm i grubości 9,2 mm długość smartfonu wynosi 124 mm. Waga smartfonu wynosi 124 gramy.

Po dokładnym przeanalizowaniu projektu można wyciągnąć kilka wniosków dotyczących smartfona Sony Xperia J. Charakterystyczny wygląd jest bardzo interesujący, ponieważ tylny panel smartphonea jest wykonany z plastiku i lekko wklęsły, co czyni go jeszcze wygodniejszym w ręku. Na ekranie smartfonu znajdują się trzy przyciski: "Dom", "Menedżer zadań" i "Wstecz". Ponadto z przodu smartfonu są głośniki do rozmowy i przedniej kamery. Przekręcając smartfon, widać, że główna kamera smartphone znajduje się w lewym górnym rogu. Jest też lampa błyskowa. U dołu tylnej części smartfonu znajduje się dźwięk głośników. Jeśli chodzi o przyciski sterujące, zarówno sterowanie głośnością , jak i przycisk zasilania znajdują się z prawej strony smartfona. Z lewej strony Sony Xperia J znajduje się gniazdo na urządzenia USB. Złącze słuchawek znajduje się na górze telefonu.

Dźwięk i komunikacja

Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk smartfonu jest trudny do wywołania wybitny. W tym aspekcie jest wyraźnie gorszy od konkurentów z takich firm jak NTS i Samsung. W słuchawkach dźwięk jest słyszalny na dopuszczalnym poziomie, ale głośność może nie wystarczyć, aby złamać szum nawalających kół. Ponadto dźwięk z głośników nie jest optymistyczny. Wytwarzane melodie są nieco płaskie, a niskie częstotliwości są nawet obcięte. Jeśli chodzi o komunikację, głos rozmówcy jest dobrze słyszalny. Jeśli jednak jesteś w hałaśliwym tłumie, musisz zmęczyć uszy, nawet jeśli ustawisz maksymalny poziom głośności. Wibracja jest wystarczająco słaba. Dlatego też, jeśli ustawisz tryb cichy przy użyciu wibracji, przygotuj się na to, że mogą wystąpić nieodebrane połączenia.

Aparat i zdjęcia

Japońscy deweloperzy wyposażyli telefon w aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. Proces sterowania filmowaniem jest bardzo prosty. Na przykład jeśli to konieczne, możesz ustawić fotografowanie, klikając na ekran smartfonu lub za pomocą przycisku. Ponadto można ustawić dźwięk nagrywania. W razie potrzeby można także ustawić czasomierz. W tym przypadku czas timera może być ustawiony na 10 sekund opóźnienia bezpośrednio na aparat Sony Xperia J. Zdjęcia uzyskane z badania nie mogą być nazwane wybitnymi. Oczywiście, model budŜetu nie powinien oczekiwać na dobry szczegółowo obiektów, które mają być fotografowane. Niemniej zdjęcia zrobione aparatem są nieco rozmyte. Ich szczegółowość jest również na niskim poziomie. W rezultacie możemy stwierdzić, że telefon Sony Xperia J posiada kamerę, która jest standardem dla modelu budżetu.

Ekran

Czy są jakieś funkcje, które ma model Sony Xperia J? Ekran dotykowy telefonu ma przekątną 4 cale, co jest normalnym rozmiarem dla smartfona. Rozdzielczość ekranu to 480×854. Jednocześnie ten ostatni może wyświetlać do 16 milionów kolorów. Właściwości ekranu tego smartfona można przypisać temu, że jest ono pokryte specjalnie hartowanym szkłem z Gorilla Glass, które jest znane ze swojej wytrzymałości. Zwykle smartfony budżetowe instalują tańsze opcje dla szkła. Oglądanie kątów i jasności ekranu na dobrym poziomie nawet w świetle dziennym. Jedyne, co odnosi się do pytań, to kontrast kolorów. Patrząc na telefon, wydaje się, że kolory są odtworzone nieco ozdobione.

Pakiet smartfonów

Kupując ten model smartfonu, jego właściciel otrzyma nie tylko sam telefon, ale także kilka dodatkowych akcesoriów, które mogą być przydatne podczas korzystania z telefonu. Po pierwsze, w zestawie znajduje się krótka instrukcja obsługi, która może pomóc w obsłudze smartfona w przypadku pytań. Po drugie, kabel USB, który może być używany zarówno podczas łączenia telefonu z komputerem, jak i podczas ładowania. Po trzecie, ładowarka. Po czwarte, jest to zestaw słuchawkowy marki japońskiej firmy Sony w postaci słuchawek z mikrofonem, który jest wygodny w użyciu podczas rozmowy.

Ceny dla tego modelu

W zależności od tego, gdzie kupisz ten model smartfonu od japońskiego producenta komunikatorów, ceny mogą się różnić. Ogólnie rzecz biorąc, cena dla Sony Xperia J, której oprogramowanie układowe wykorzystuje system operacyjny "Android 4.0", mieści się w przedziale od 150 do 200 dolarów. Co więcej, koszt smartfonu zależy również od sprzedaży wiązanej. Na przykład, jeśli kupisz telefon z dodatkową pojemnością 16-32 GB, to telefon będzie musiał przepłacić kolejne 30-40 dodatkowych dolarów.

Sony Xperia J, recenzje klientów i ekspertów

Ponieważ telefon został uruchomiony na rynku przez stosunkowo długi czas, przecież dwa lata na rynku smartfonów – wiele, dziś można znaleźć wiele opinii opisujących smartfon jako pozytywny i negatywny. A jeśli zwykli nabywcy używali smartfona tylko w celach praktycznych, a ich opinie są odpowiednie, opinia ekspertów opiera się na analizie porównawczej tego modelu z konkurentami. Jako plus, wielu zwykłych użytkowników smartfonów podkreśla swój ekran i budowanie jakości. Jeśli wziąć pod uwagę przykład konkurenta budżetowego w osobie NTS One V, zasięg Gorilla Glass w tle jest znacznie szerszy. Jako minus wiele osób, które kupiły smartfon, alokują niską wydajność. I to prawda, nawet przy lekkim załadowaniu smartfona, możesz zauważyć zawieszenie interfejsu.

Opinia ekspertów na temat tego telefonu jest ogólnie pozytywna, ponieważ rozumieją, że za 150 PLN trudno jest znaleźć model, który nie spowolnie i ma wybitne cechy. Jeśli jednak wziąć pod uwagę ten telefon pod kątem konkurencji z takimi komunikatorami, jak NTS One V lub Samsung Nexus S, to pod pewnymi względami smartphone z japońskiego koncernu jest gorszy. Na przykład takie aspekty to poziom dźwięku i jakość zdjęć zrobionych przez aparat.

Podsumujmy wyniki

Na podstawie powyższego przeglądu można stwierdzić, że telefon ma zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy charakterystyczne. Przede wszystkim konieczne jest przydzielenie niedrogiego telefonu, który nie przekracza 200 dolarów amerykańskich. Ten telefon jest doskonałym rozwiązaniem dla stylowych osób, dla których nie ma tak dużego znaczenia w przypadku smartfona Sony Xperia J st26i. Pozytywną cechą jest specyfikacja i opinie na temat projektu smartfona. Należy zwrócić uwagę na smartfon na baterię o dużej pojemności , czyli 1750 mAh. Na pierwszy rzut oka ta wielkość może wydawać się niewielka, ale biorąc pod uwagę procesor jednordzeniowy, ładowanie baterii wystarcza na jeden i pół dnia poważnego przeciążenia. Z drugiej strony mają miejsce również kwestie związane z aparatem smartphone. Jeśli dla kupującego jakość ważnych zdjęć jest ważna, a także ich szczegóły, na rynku smartfonów istnieją inne opcje, z lepszym aparatem fotograficznym.