856 Shares 2088 views

Jak sprzedać samochód z numerami? I jeszcze jakieś wskazówki od doświadczonego kierowcy

Kupno i sprzedaż samochodów jest poważną sprawą i należy ją odpowiednio potraktować. Konieczne jest ponowne wykonanie wielu różnych dokumentów i wykonywanie szeregu procedur. Czy można zrozumieć wszystkie te subtelności samodzielnie?


Jeden z przyjaciół powiedział o swojej sytuacji, kiedy sprzedał samochód. Kupujący złożył kaucję i obiecał przekazać resztę pieniędzy później. Samochód został już wyjęty z rejestru, a nowy nabywca nie został jeszcze zarejestrowany: powiedział, że nie ma potrzeby. To dziwne, prawda?

Postaramy się krótko omówić, jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży, a także rzeczywisty proces sprzedaży. Teraz jest wielu oszustów, którzy oszukują początkujących i nie ważne, aby się nie dać.

Jak sprzedać samochód z numerami?

Okazuje się, że nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy wykonać kilka formalności. Rejestracja samochodu dla nowego właściciela bez uzyskania nowych numerów może odbywać się na dwa sposoby.

1) Jeśli samochód nie został usunięty z konta GIBDD, kupujący i sprzedawca muszą pojawić się razem w dziale rejestracji i obsługi w miejscu rejestracji. Aby sformalizować umowę sprzedaży, przekażą osobiste paszporty inspektora i wszystkie dostępne dokumenty na samochód. Formularze do wypełnienia są wystawiane na miejscu. Następnie policjant ruchu przyjmuje 1 kopię umowy, która będzie podstawą do wyjazdu z rejestru. W drugim egzemplarzu zostanie wskazane, w imieniu którego było usunięcie pojazdu, a umowa pozostaje z nabywcą. Po wyjęciu samochodu z rejestru nabywca wraz z otrzymanymi dokumentami musi odwiedzić departament rejestracji Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w miejscu zamieszkania. Jest to znaczące udoskonalenie. Gdzie sprzedawać samochód jest z jednej strony, a rejestracja nowego właściciela jest możliwa tylko w miejscu zamieszkania tego ostatniego.

Jak sprzedać samochód z numerami? To osobny problem.

Najlepiej użyć drugą metodę (opisaną poniżej), jeśli musisz pilnie sprzedać samochód. Ale, jak się mówi, samochód powinien zostać usunięty z rejestru.

2) Sprzedający i nabywca muszą przybyć do REP w miejscu zamieszkania kupującego w celu sprzedaży i zakupu. Musisz wziąć ze sobą paszporta sprzedawcy i kupującego, a także sprzedający musi posiadać paszport techniczny samochodu z notatką o usunięciu z rejestru. Weźmie zaświadczenie o zarejestrowaniu samochodu.

Jeszcze jedno pytanie: czy potrzebujesz numerów tranzytowych? Co oni chcą? Tu też nie ma nic skomplikowanego. Jeśli kupujący i sprzedający, właściciel pojazdu, mieszkają w tym samym mieście, a samochód nie został jeszcze pominięty, numery tranzytowe nie mogą być wprowadzone na to. Sprzedający i nabywca będą musieli wystąpić do REP Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w miejscu rejestracji pojazdu. Pytanie, jak sprzedać samochód z numerami, w tym przypadku jest szybko rozwiązane.

Sprzedawca wystawia wniosek o usunięcie samochodu z rejestru, a nabywca – wniosek o rejestrację samochodu. Potem będą musieli wypełnić formularze kontraktu i przekazywać je policjantowi drogowemu. To jest odpowiedź na pytanie, jak sprzedać samochód z numerami. Kupujący może otrzymać tylko nowy paszport techniczny pojazdu, który, za obopólną zgodą, pozostaje ten sam numer.

Miej dobrą podróż!