122 Shares 3079 views

Najsłynniejsze świątynie świata

Świątynie – to budowle architektoniczne, które są przeznaczone do wykonywania obrzędów religijnych i kultu. Możemy jednak powiedzieć, że wartość świątynie są często znacznie szersza niż one pełnić funkcje ceremonialne i ucieleśnieniem idei religijnych.

Pierwsze świątynie świata były w dawnych czasach nie tylko jako religijnych struktur – odzwierciedlają one nieodłączną szukanie ludzkiej do Boga. W całej historii ludzkości były one integralną częścią krajobrazu miasta, a wielu z nich były tak popularne, że stały się symbolami.

Świątynie starożytnego świata

Najstarsze świątynie w starożytnym Egipcie, które są znane współczesnej nauce, zostały zbudowane w czwartym wieku przed naszą erą. Byli w formie chat wykonanych z trzciny. Ostatni z ukończonej świątyni znajduje się na filet. To przestało być używane zgodnie z przeznaczeniem tylko w VI wieku.

Carnac

Jedną z głównych atrakcji Egiptu jest poważnie uszkodzony Karnaku. Uznaje jak największej starożytnej świątyni w świecie. Obiekt jest stworzenie wielu pokoleń egipskich budowniczych.

Świątynia Karnak składa się z trzech budynków – małych zamkniętych struktur i stwardnienie zewnętrznego położona na północ od Luksoru (2,5 km). Zajęło to kilka tysięcy lat, aby zbudować i wzmocnić organizację wielkiej świątyni w Karnaku. Jednak większość prac została przeprowadzona w Karnaku faraonów Nowego Państwa. Najbardziej znanym budowa w Karnaku jest uważany za hypostyle hali o powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych. Ma masywne kolumny 134, które są rozmieszczone w 16 rzędach.

Świątynia Abu Simbel

świątynie świata czasami uderzyć ich niepowtarzalność. Na przykład, świątynie (podwójne) Abu Simbel wycięto stokach. Stało się to w czasie panowania faraona Ramsesa Velikogo w XIII wieku pne. e. Świątynie stały się wieczny pomnik Ramzesa i jego królowej Nefertari.

świątynia Edfu

Świątynie świata są często zbudowany i oddany do bogów. Więc świątyni Edfu został zbudowany na cześć boga Horusa Falcon. Jest drugim co do wielkości świątynia w Egipcie po Karnak i jeden z najlepiej zachowanych. Budowanie to rozpoczęła się w 237 pne. e. W tym czasie moc była Ptolemeusz III. Praca została zakończona dwa wieki później (57 BC. E.). Konstrukcja składa się z tradycyjnych elementów egipskich świątyń, jak również niektórych greckich elementów, na przykład Mammisi (poród domowy).

Grobu

Cerkwie w świecie zostały zbudowane w różnych krajach. Grobu Pańskiego jest zbudowany na Górze Kalwarii, miejsce zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tutaj został zamęczony.

Założył przez matkę cesarza Konstantyna, Helena, w roku 335. Pewnego dnia znalazła w podziemnych komorach świątyni Wenus, która była wcześniej w tym miejscu, jaskinia z Grobu Świętego i krzyża, na którym Jezus został ukrzyżowany. Istnieje legenda, że jaskinia została odkryta zaledwie trzy absolutnie identyczny krzyż. Aby dowiedzieć się, która z nich jest prawdziwa, Elena odwraca się do nich, dotknął się trumny z martwego ciała. Kiedy dotknął prawdziwego krzyża, stał się cud – martwych wzbudził z martwych.

Katedra św Izaaka

Piękne świątynie świata są podziwiane nie tylko parafian. Podziwiać piękne budynki i turystów, którzy je odwiedzają. Katedra majestatyczny św Izaaka – jest uderzający przykład rosyjskiej architektury sakralnej. Wielu ekspertów uważa, że jest to jedna z najpiękniejszych budowli kopułowych na świecie. Znajduje się on w północnej części naszego kapitału. Świątynia jest w stanie pomieścić aż 12 tysięcy ludzi. Ludzie przychodzili tu do kultu, ale teraz jest to głównie turyści. Status Historia i Muzeum Sztuki świątyni było w 1937 roku.

Zewnętrzna średnica kopuły świątyni – dwadzieścia pięć metrów. Na pokrycie centralnych i kopuły na wieżach został spędził ponad sto kilogramów czystego złota. Z kolumnadą sto metrów wysokości, znajduje się nad kopułą, zapewnia wspaniałe widoki na centrum miasta i brzegów Newy.

Największe świątynie

Chrześcijańskie kościoły na świecie są różne style architektoniczne, wnętrz, obecność pewnych sanktuariach. Niemniej jednak, są one bezcenne zabytki historyczne i architektoniczne.

Najwspanialszy struktura wyznaniowa naszym kraju – Świątynia Chrystusa Zbawiciela, który jest w Moskwie. Początkowo świątynia została zbudowana przez znanego architekta Ton. Zaczął budować w 1839 roku. Niestety, w 1931 roku, kościół, jak zresztą wiele katedr i kościołów w naszym kraju została zniszczona i ponownie było to w 1997 roku.

Wysokość świątyni – 105 metrów. Konstrukcja ma kształt równobocznego poprzecznym (szerokość – 85 m). Temple 10 tysięcy osób może jednocześnie pomieścić. Wnętrze imponującą luksus, który został wypożyczony z religii bizantyjskiego (prawosławnego).

Piotra

Słynne świątynie świata jest miejscem pielgrzymek. Ten w pełni stosuje się do Bazyliki Świętego Piotra – największego kościoła w Watykanie. Uważa się, że jest to największa świątynia na świecie. Jego długość – 212 metrów, szerokość – 150 m, zajmowanej powierzchni – ponad 22000 m2 .. Wysokość krzyża na kopule – 136 metrów. Katedra jednocześnie pomieścić około 60 tysięcy ludzi.

Świątynia została zbudowana w XVI wieku przez takich mistrzów jak Raphael, Michelangelo, Donato Bramante. Wspaniały budowy przez ponad pięć wieków. Wcześniej w tym miejscu był cyrk, który w czasach Nerona, torturowani i zdradził straszną śmiercią chrześcijan. To również zostało dostarczone, a Apostol Petr. Poprosił, aby być wykonywane nie jest droga Chrystusa, a on został ukrzyżowany głową w dół.

Trzy wieki później cesarz Konstantyn kazał wybudować bazylikę pod wezwaniem świętego Piotra, a w 1452 roku Mikołaj V (papież) rozpoczął budowę katedry. Świątynia została zbudowana 120 lat. W 1667 roku, George. Lorenzo Bernini zaprojektował plac przed katedrą, w którym mieści wszystkich wiernych, którzy chcieliby otrzymywać błogosławieństwo.

Piotra jest prototypem dla wielu z największych kościołów na świecie, takich jak Dame de la Paix w Jamusukro. Został zbudowany w 1989 roku. budownictwo – 30 tysięcy metrów kwadratowych. Może on pomieścić 20 tysięcy osób. Ponadto, katedra służyła jako wzór dla kościoła św Pawła (Londyn). Wymiary konstrukcji – 170 x 90 m autor projektu. – Architekt Kristofer Ren.

Świat Świątynie: Sacred Mosque

Jest głównym sanktuarium świata muzułmańskiego. Jego dziedziniec jest Kaaba. Meczet został zbudowany w 638. Dekretem króla Arabii Saudyjskiej w 2007 roku meczet jest zrekonstruowany.

Podczas prac budowlanych na obszarze północnej wzrosła do 400 tysięcy metrów kwadratowych. Teraz meczet posiada 1,12 mln parafian. Ale jeszcze dwa minarety są zbudowane. W związku z terytorium w uroczystościach organizowanych tutaj będą mogli uczestniczyć na dwa i pół miliona ludzi na raz.

Najpiękniejsze świątynie

Oczywiście, dla prawdziwie wierzący są najpiękniejsze świątynie w swoich miastach, gdzie idą czcić. Niemniej jednak, istnieje katedr na świecie, które wywołują podziw wszystkich ludzi na naszej planecie. Na niektórych z nich będziemy wam powiedzieć.

Notre Dame

Lokalizacja tego katedry na Ile de la Cité (Paris) nie jest przypadkowy. W starożytności istniała pogańska świątynia Jowisza, a następnie – (. Bazylika św Szczepana) pierwszy chrześcijański kościół w Paryżu. Budowa katedry rozpoczęła się w 1163. Trwało to ponad dwieście lat.

Świątynia wykonana jest głównie w stylu gotyckim, ale wieże są bardzo różne w ich wyglądzie. Wynika to z faktu, że wzięli udział różnych architektów.

Katedra jest starannie zachowana jedna z najważniejszych relikwii chrześcijańskich – Korona cierniowa Chrystusa, która została przetransportowana tu z Jerozolimy. Tradycyjne malowidła ścienne Wewnątrz katedry. Ale ogromne witraże przedstawiają sceny biblijne. Istnieje legenda, że słynny dzwon Emmanuel, który waży 13 ton, odlany w biżuterii damskiej.

Sagrada Familia

Ta katedra znajduje się w Barcelonie (Hiszpania). Budowa imponująca budowa trwała przez ponad czterdzieści lat pod architekta Gaudiego, a dziś nie jest zakończona.

Wynika to z faktu, że budowa inicjatorów postawił warunek: świątynia musi być zbudowany tylko na datki parafian. Nowoczesne eksperci uważają, że budowa zostanie zakończona w 2026 roku. Świątynia jest w kształcie krzyża łacińskiego, fasada ozdobiona jest powiedzeń z Biblii.

St. Vasiliya Blazhennogo

Wspaniały Cerkiew znajduje się w Moskwie na Placu Czerwonym. Jest on nazwany na cześć Basil (fool), który ośmielił się wyrazić niezadowolenie, panowania cara Iwana Groznogo.

Świątynia nazywa Trójcę do XVII wieku. Został zbudowany w połowie XVI wieku. Legenda głosi, że Iwan Groźny nakazał ślepego architekta, który nigdy nie był w stanie stworzyć coś podobnego w przyszłości. Przez kilka stuleci świątynia jest cechą nie tylko stolicy, ale cała Rosja. Dziś jest on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziś mieści się tu oddział Muzeum Historycznego.