383 Shares 4982 views

W przypadku gdy żywe świnie domowe?

Jeśli zdecydujesz się na świnię, to na pewno jest to kwestia o jego zawartości. I nie chodzi o władzę, ale o warunkach jej zamieszkania. Co jest dobre dla jednego świń rasy, złe dla drugiego, szczególnie jeśli zakup zwierzęcia Państwo realizują konkretny cel.


Aby zacząć rozumieć, gdzie świnie żyją.

Od świni. – To jest zwierzę udomowione ponad 7 tysięcy lat, mają tendencję do życia w specjalnie zbudowany w dawnym chlewie lub pod jego szopy. Jeśli chodzi o zabawki ras, takich jak mini pigov, zawierają one w mieszkaniu miasta lub domu na wsi, jak zwykłych kotów.

Od chlewie warunkach będzie zależała od wagi, ściółki, jakość mięsa i zdrowia zwierząt.

Warunki dla świń

Gdzie mieszka świnię? W chlewie – odpowie większość ludzi, i to jest prawda. Należy pamiętać, że w takim pomieszczeniu powinno być ciepło. Ponadto, różne gatunki zwierząt oraz ich wieku wymagają inną atmosferę. Pewien temperaturę, w której żywe świnie muszą być utrzymane przez cały rok. Ustawienia temperatury powiązanych z poziomem nagromadzonego tłuszczu świń. Średnio dzieci są wygodne w temperaturze od 18 do 22 stopni Celsjusza. Do hodowanych osobników, których wagi nie osiągnęła jeszcze 90 kg, w odpowiedniej zawartości od 14 do 20 stopni Celsjusza. Dorosłych rozwijać się w temperaturze od 12 do 16 stopni. Ważne jest, że nie ma przeciągów i wilgotność nie powinna przekraczać 85% w miejscu gdzie świnie żyją.

Konsekwencje niewłaściwej zawartości

Jeśli zignorujesz te warunki mogą być uzyskane z tych nieprzyjemnych konsekwencjach zaniedbania świń. Na przykład, jeżeli system temperatura jest uszkodzony i świnia zaczyna zamrożenie, spowoduje to zwiększenie spożycia kalorii w celu utrzymania temperatury ciała. Zwierzę zaczyna jeść więcej, a apetyt wzrósł wpływ na budżet hodowcy. Jednocześnie cierpi jakość wieprzowiny.

W podwyższonych temperaturach w świń odwrotnie traci apetyt. Jest to zdecydowanie szkodliwe dla stanu zdrowia świń i jakości mięsa.

W chlewie muszą być zainstalowane ogrzewania i regulacji temperatury system zapobiegający zamarzaniu zwierząt zimą, a latem – przegrzaniem.

W miejscu, gdzie żywe świnie muszą być czyste, więc nie zaszkodzi chorób zakaźnych. Sama świnia należy do czystych zwierząt. Ona nigdy nie jest zadowolony z wc w ich podajników i na miejscu, gdzie śpi. Zwierzę woli być opróżnione jak najdalej od tych miejsc. gospodarzem zadanie – dać mu jak najwięcej przestrzeni do samej świni mogłyby organizować swoją toaletę od koryta. Podejście do toalety powinny być łatwe do hodowcy, że miał łatwy dostęp do czyszczenia. W związku z tym, aby utrzymać miejsce, gdzie żywych świń (w oborze), konieczne jest, aby oczyścić, aby uniknąć rozcieńczenia błotnej.

W miejsce snu trzeba rozłożyć dużo słomy do świni nie zamarznąć w nocy.

oświetlenie

Oświetlenie odgrywa również rolę w chlewni. Pomieszczenie powinno mieć wiele dużych okien dobrze oświetlone naturalnym światłem. Świnie uwielbiają wygrzewać się w słońcu. Ale ponieważ są one bardziej aktywne z dnia na dzień, trzeba dostarczyć sztuczne oświetlenie chlew. Jest to szczególnie ważne podczas locha ssania małych prosiąt.

Pod piórem chlewni na wolnym powietrzu powinny być zorganizowane. Wychodząc do zwierzęcia potrzebne.

konieczna jest również dobra wentylacja w chlewni. Nadal trzeba zapewnić miejsca w pokoju do czyszczenia świnie do spuszczania płynu.

Podsumowując rur wodnych w chlewie znacznie ułatwić przechowywanie zwierząt. Świnie zawsze potrzebują czystej wody, która jest zmieniana codziennie, i dodaje kilka razy.

Minipigi

Gdzie na żywo świnia – w stajni lub chlew? A jeśli jest to mały mini-Wieprz, którego wysokość sięga 60 cm długości?

Jest taka rasa pochodzi ze skrzyżowania sztucznie zwisłouche świni i dzika – mini-świnki. Ta mała świnia, które mogą być hodowane w mieszkaniu miasta. A niektóre z roślin mini-pigov jako zwierzęta domowe zamiast psów i kotów, a niektórzy hodowcy są spełnione w mieszkaniach niewiele chlew, rozmnażane zwierzęta i sprzedają mięso.

Niezależnie od celów lub świń likwidacji w mieszkaniu, dla których należy utworzyć pewne warunki.

  1. Nieobecność śliskich podłóg. Świnie na swoich twardych kopyt poruszać laminatu. Ich nogi wyjeżdżają na stałe, a świnie często się skręcenia kończyn.
  2. Konieczne jest, aby wyposażyć kanapy. Najlepszym miejscem na relaks – to zbudował mały przytulny dom, na podłodze chcesz umieścić dużo szmat sukna.
  3. Świnia nie dobrze spać w dzień. Ale jeśli weźmie się w jego domu, gdzie ciemne i ciepłe, może ona uzyskać dobry sen.
  4. Organizować tacę do chodzenia do toalety. Mini świnki łatwo przyzwyczajeni do podajnika i nie przejść obok niego.
  5. Mini prosiaczki potrzebują czystego powietrza zewnętrznego. Zorganizować stałą wentylację w mieszkaniu, otwarcie okna częściej. Jeśli nie można chodzić na co dzień ze świni, organizować je pod obudową balkon.