121 Shares 7796 views

Natura Szwecja: Zdjęcia, opis funkcji

Każdy wie, że Skandynawia – surowa ziemia ze specjalnymi dość trudnych warunkach klimatycznych. Jednakże region ma pewne piękno i dlatego przyciąga wielu turystów z całego świata. Jednym z krajów, które zasługują na naszą uwagę, jest Szwecja. Ten prosperującym krajem europejskim każdego roku otrzymuje tysiące zwiedzających. Historia zasługuje na szczególną naturę Szwecji. O nim i będzie go w dzisiejszym artykule.

klimat

Dzięki Gulf Stream w Szwecji tworzą klimat umiarkowany. Jednakże, należy zauważyć od razu, że jest to cecha tylko na południowych i południowo-zachodnich regionach kraju. Na przykład, w Sztokholmie średnia temperatura stycznia wynosi -3 ° C w lipcu ta wynosi 18,5 ° C

Jeśli mówimy o północnych, wschodnich i zachodnich mocarstw, a tam już jest mroźna zima. Lato jest dość chłodno i nie zbyt długo. Niewielka część północnej części kraju oraz w ogóle jest w rejonie koła podbiegunowego. Dlatego istnieje dyktując swoje warunki ma na klimat okołobiegunowy. Tutaj, średni parametr temperatura zimą wynosi około -15 ° C, Oczywiście, że śnieg nie zbliża się do sześciu miesięcy.

cechy wyróżniające

Jako całości, zwłaszcza charakter Szwecji są takie, że na jego terytorium graniczące z piękne zielone pola, malownicze i zapraszając na południe od wyspy, surowym i ponurym tundry północnej Laponii, wzgórz i zalesionych urwisk zachód. W tym przypadku, nie pozostawi nikogo obojętnym majestatycznych wybrzeży Zatoki Botnickiej i spokojnej tylko ogromnego systemu jezioro z bardzo różnych dzikich zwierząt.

Teraz skupmy się na najpiękniejszych części kraju, po przeanalizowaniu ich w szczegółach jak najwięcej.

Góra Åreskutan

Ta góra jest położony w centralnej prowincji państwa pod nazwą Jämtland. Wznosi się nad poziomem morza do 1420 metrów, z czego 1048 znajdują się po gładkiej powierzchni jeziora są. Tłumaczenie z języka staronordyckim nazwy góry tłumaczy się jako „końcówki”.

Ten szczyt latem gęsto pokryte zieloną trawę. Tu rosną rzadkie gatunki roślin, ptaków gniazdo inaczej. Oglądać piękno to wszystko jest możliwe bez uszczerbku dla natury specjalnie utworzonych ścieżek spacerowych.

Natura Szwecji jest to, że w zimie w góry ze względu na wilgotność 100% przekształca niemal monolityczną lodowiec, mocno pokryte śniegiem. Z tego powodu wielu turystów tutaj wolą spędzać czas na nartach. W górnej części skalistej systemu jest zwieńczona restauracji o nazwie „Bistrologiskt”, z którego można obserwować piękną panoramę okolicy horyzontu.

Pod ochroną państwa: Ristafallet Falls

Ten cud natury znajduje się na rzece, która nosi ciekawą nazwę Indalsälven. Do wodospadu można dotrzeć poprzez drogi E14. Jej wysokość nad poziomem morza wynosi 355 m. Ten potężny strumień wody dzieli las na północy i południu. Co ciekawe, w południowej części spadków nie jest widoczny od strony północnej, i vice versa. Spadek wody pochodzi z wysokości 14 m. Niektóre powyżej i poniżej, można znaleźć z rybaków wodospadu połowu lipieniowe lub pstrągi.

Ze względu na fakt, że spada w pobliżu masy wody utworzyły specjalną i nawet wilgotny klimat, można znaleźć konkretny ekosystem, który jest pod ochroną państwa. W tej strefie znajdują się rzadkie gatunki porostów i żywych zwierząt wymienionych w Czerwonej Księdze. Mówi się, że tutaj szwedzka natura nigdy nie spadł pod wpływem człowieka.

W razie potrzeby, wodospad można zobaczyć w jednym filmie filmu zatytułowanego „Roni, Córka bandyta za”. Został nakręcony na podstawie powieści napisanej przez Astrid Lindgren.

Największy wodospad kraj

Cel ten jest nazywany wodny Tennforsen. Odszedł w odległości 22 km od Auray a ośrodek ma całkowitą wysokość 38 m. W tym przypadku, wysokość spadku wynosi 32 m. Ilość wody w wodospadzie różni się w zależności od sezonu. W ostatnim stuleciu więcej niż raz dyskusji publicznej emisji została nałożona na jak rozpocząć korzystanie z tego naturalnego dziedzictwa jako źródła energii elektrycznej. Jednak do tej pory Szwedzi sprzeciwia się idei.

Wokół wodospadu rośnie 21 gatunków rzadkich i zagrożonych porostów. Nie można znaleźć nigdzie indziej w Europie.

Od lutego do kwietnia, jest otwarty dla turystów dostęp do odwiedzenia jaskini znajduje się bezpośrednio pod wodospadem.

„Yn”

To nazwa parku narodowego, rozłożone w prowincji Laponii. To jest w bezpośredniej bliskości granicy z Norwegią. W parku rozpoczyna się od jeziora Torneträsk i leży 15 km na południe-zachodu. Łączna powierzchnia tej ziemi, chronione przez ustawodawstwo, jest około 77 km 2. Data założenia parku jest 1909.

To, co następuje jest natura Szwecji, zdjęcia zachowane w jego pierwotnej formie. Jednak jej zasoby wykorzystywane do celów naukowych. W 1935 roku nastąpiła unifikacja stacji badawczej „Abisko” ze Szwedzkiej Akademii Nauk. Lato w parku można podziwiać słońce o północy, a zimą – Northern Lights.

Pozdrowienia z kosmosu

Jezioro Siljan – to kolejny obiekt, który posiada charakter Szwecji. W skrócie, to zbiornik wodny jest ogromny krater powstały po upadku meteorytu na Ziemi 370 milionów lat temu. Przez wiele lat, to jama przykryto gęstą warstwę kamienia wapiennego. Jezioro ma powierzchnię, która pozwala mu wziąć siódme miejsce w rankingu największych jezior w Szwecji.

Jego wyjątkowość polega na tym, że istnieje wiele wysp, z których najdłuższy wynosi nie więcej niż 7,5 km.

Świat zwierząt

Natura Szwecji, opis który obejmuje nie tylko florę i faunę, ale różne różnorodność. Na przykład, aby spotkać się z białkami osocza, nie jest konieczne, aby przejść do lasu, bo to jest całkiem możliwe, aby zobaczyć w mieście.

W lesie znaleziono dużo niedźwiedzi brunatnych, który pomimo swojego klubu pieszo, bardzo szybko poruszających. Kolejny zwierzęcy, podobna do niedźwiedzia, żarłok. Ten myśliwy ma potężne szczęki i duże zęby. On ma praktycznie żadnych wrogów. Poruszał się szybko i cicho, ale żyje tylko dziesięć lat.

Ponadto, charakter Szwecji obfituje w zające, łosie, lisy, norki i piżmaka.