241 Shares 1496 views

wodopójki: odmiany, zwłaszcza niebezpieczeństwo dla ludzi

Każdy wie, że istnieją roztoczy, które żyją w lasach i stanowią znaczne zagrożenie dla ludzi. Ich krewni mieszkający w ludzkich siedzib, a także dostarczyć wiele kłopotów. Istnieje roztocza, które powodują szkody dla gospodarki narodowej: niszczą pasożyty zwierzęce i roślinne.

Podklasa roztocza zyskał naprawdę wspaniałą reputację … Niektóre gatunki są tak zabójcze, że dana osoba podejmuje wszelkie możliwe działania w celu ich wyeliminowania. Ale po której stronie przewagę w tej wielowiekowej wojny – do duży problem.

Na tle krewnych z reputacją bezwzględnego zabójcy i niezniszczalnej roztoczy szkodników wody wydają się niemal nieszkodliwe. Wiele osób nie słyszało o tej grupie. Nasz artykuł pomoże wypełnić tę lukę i opowiedzieć o osobliwości życia tych zwierząt.

informacje ogólne

Pierwszy z nich, na co trzeba się skupić, – gatunki. Niektórzy błędnie uważają, kleszcze owady, ale tak nie jest. Są pajęczaków.

Rodzina jest międzynarodowa nazwa Hydrachnidae. Całe życie tych roztoczy jest związany ze środowiskiem wodnym, ale w żywieniowymi, są one bardziej zbliżone do naziemnych pajęczaków niż innych organizmów wodnych.

wygląd

Rozważmy wygląd wodopójek. Zdjęcia pomagają ją przedstawić wizualnie.

Podobnie jak wszystkie pajęczaki mają cztery pary nóg. Zaokrąglone ciało składa się z brzucha, a stosunkowo małą głowę. Większość członków grupy jest niewielkich rozmiarów, aż do 2-3 mm.

Co do zasady, ciało jasnym kolorze, z jasnego żółtego do czerwonego. Niektóre gatunki roztoczy wody zdobione.

Szczękoczułki (żuchwa) skonstruowane i palps (nogoschupaltsa szczęki) są zaopatrzone szczeciny lub haków. U dorosłych, nogi są znacznie dłuższe niż ciało i wyposażony szczeciny potrzebnych do przemieszczania się w wodzie.

Kleszcze posiadają dwa lub cztery oczy. Według naukowców, mają doskonały wzrok, co pozwala im na poruszanie się nawet w mętnej wodzie.

Spójrz szczegółowo, w jaki sposób woda wygląda roztocza może być tylko pod mikroskopem. Ale nagromadzenie pasożytów na hoście można dostrzec gołym okiem. Na przykład, czerwone plamy na plecach i bokach bug-łyżwiarzy – to nic innego jak larwy kolonii.

Polowanie & Food

Większość roztocza wody – doskonałe myśliwych i drapieżniki. Żywią się zooplanktonu, czasem ataku i innych bezkręgowców. Niektóre rodzaje pasożytów, podczas gdy inni wolą rodzime rośliny i detrytusu.

Większość gatunków żywi się pasożytnicze owady wodne, niektóre szkodliwe dla skorupiaków. Pasożytnictwo tej grupy wodopójek w większości przypadków nie niesie śmiertelne zagrożenie dla właściciela, jednak robi szkody dla jego zdrowia, to wpływa na sposób życia i zmniejsza niedogodności.

siedlisko

Wśród roślin wodnych w płytkiej wodzie słodkiej spełnia różnorodne wodopójek. Najczęściej te zwierzęta osiedlić się w jeziorach, stawach, bagna i rozlewiska rzek, przynajmniej w bieżącej wody rzek, a nawet wieloletnich basenów leśnych.

Wspólne przedstawiciele tej grupy niemal wszędzie. Bardzo mała liczba gatunków zdolnych do przetrwania w słonej wodzie.

fizjologia

Wszystkie rodzaje wodopójek wdychać przez pochłanianie tlenu rozpuszczonego w wodzie powierzchni ciała. Próg wymagany stężenie jest bardzo niskie. Nawet jeśli milion części wody stanowi tylko część tlenu, na tyle na roztocza. Z tego powodu przetrwania w zanieczyszczonych wodach jest bardzo wysoka.

Roztocza rozwijać do metamorfozy, czyli larwy są bardzo różni się od dorosłych w wyglądzie.

Światło kleszczy pojawia się z sześciu nogach. Większość gatunków pasożytniczych w stadium larwalnym. Następnie larwy będą miały złożony cykl życiowy. Składa się ona z trzech stadium młodzieńczym. Larwa pupate, aby później stać się nimfa. Nimfa jest bardziej podobna do imago, a jej sposobem na życie jest bardziej mobilny. Rozpocząć pierwsze próby samodzielnego dostosowania się do środowiska, aby nauczyć się umiejętności łowieckich. Po pewnym czasie, zbyt, nimfa zamienia się w poczwarki, a następnie stać się dorosłym.

Niedojrzałe większość czasu w stanie bezwładności, przywiązania do zwierzęcia lub rośliny gospodarza i istniejących na jego koszt. Wolna pływanie może zobaczyć tylko dorosłych roztoczy wodnych.

Kto jest Gladyshev?

Przez wodopójek często błędnie zaliczona do innego niezwykłego stworzenia. W rzeczywistości Gladyshev to pluskwiaki wodne. Jego sposób życia jest podobny do tego, który prowadzi pająka wody, dużą część życia bug-Gladyshev posiada również w zbiornikach. Ale istoty te nie składają nawet spokrewniony.

Jak nie należy mylić? Oszacowanie wielkości i policzyć nogi. Gladysh większy, i ma tylko trzy pary nóg.

W ostatnich latach ten owad jest nitowane uwagę aktywnych użytkowników sieci. Wiele zasobów rozprzestrzenia się szybko tworzyć fałszywą wiadomość o śmiertelnym niebezpieczeństwie Gladysh rzekomo zdolny do rowu osoby zdrowe w ciągu zaledwie dwóch dni. Powodem było swoistą cechą tych stworzeń. Zdjęcie mężczyzna z wylęgu jaj na plecach wygląda bardzo nietypowe, ale ponieważ wielu wierzy w niesamowite i towarzyszących obrazu tekstu.

Ale nie było niebezpieczeństwa tego stwora nie jest dla ludzi. Jednak przy każdej okazji nieudanego w dłoniach nie jest konieczne – jak również wiele kuzyni, błędy, może to boli kęs, jeśli czują, że on lub jego dzieci są zagrożone.

Ryzyko roztocza wody dla ludzi

Nie niebezpieczne dla ludzi, a osiem nogami mieszkańcy stawów. Kleszcze nie są w stanie ani gryźć, nie mówiąc już przenikać przez skórę. Ta rodzina zjada roślinności i planktonu. pasożytnicze gatunki nie są zainteresowani ludzie, też.