515 Shares 3771 views

Co warto zobaczyć w Berlinie turysta?

Berlin jest jednym z największych miast w Europie. Do tej pory istnieje około 3,4 miliona osób. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym nie tylko, ale także Unii Europejskiej niemieckiego jako całości. Każdego roku w tym mieście pochodzi ogromną liczbę turystów i podróżnych. W każdej pogodzie można zobaczyć spacerując po malowniczych ulic, placów i galeriach Berlina.

Jedzie na wycieczkę, wiele osób zastanawia się co warto zobaczyć w Berlinie. Aby wyjazd był intensywny i ciekawy, należy zadbać o to wcześniej. Poniżej znajduje się lista najbardziej interesujących i ważnych miejsc w mieście.

Jednym z ważnych historycznie zabytków tej metropolii jest mur berliński. Od 1962 do 1989 roku Berlin podzielony na dwie części. Ściana ta jest symbolicznym granica kapitalistycznego myśli zachodniej i wschodniej komunistycznego. W nocy z 9 na 10 listopada 1989 roku został zniszczony. Pomimo faktu, że został on przez długi czas, obie części miasta są nadal różne.

Dla tych, którzy szukają rzeczy do zobaczenia w Berlinie, zdecydowanie powinni odwiedzić Alexanderplatz. Obszar ten znajduje się w samym sercu wschodniej miasta. Otacza wiele deptaków z przytulnych restauracji. W centrum znajduje się fontanna Alexanderplatz. Z biegiem lat, on służy jako miejsce spotkań dla młodych par. To nie jest daleko od obszaru znajduje centrach handlowych i galeriach. To tutaj wielu turystów są zadowoleni z zakupów w Berlinie. Zakupy po prostu nie może nie podobać!

Jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów, którzy szukają rzeczy do zobaczenia w Berlinie jest budynek Reichstagu. Obecnie mieści się w nim niemieckiego parlamentu. Poruszał się tutaj w 1999 roku po gruntownej renowacji tej wielkiej struktury.

Muzeum Egipskie jest bardzo popularne. To zawsze jest możliwe, aby zobaczyć dużą liczbę odwiedzających. Istnieje on od 1900 roku, po niemieckim archeolodzy przeprowadzili główną wyprawę na terytorium egipskiego. Podczas wykopalisk w wielu starożytnych artefaktów zostały znalezione. Obecnie są one w muzeum. Najstarsza z nich to ponad 3 tysiące lat. W czasie II wojny światowej budynek muzeum i jego kolekcji były znacznie zniszczone. Pomimo ciężkich strat, wystawa jest wyjątkowa i interesująca dla współczesnej nauki. Pozostał daleko popiersie Nefertiti, dużą liczbę trumien oraz egipskiej mumii. Ponadto, oddzielne pokoje wystawiane kolekcję papirusów.

Każdy myśli, idąc do Berlina, co się tam zobaczyć. Jednak nie zawsze warto poznać jedyne atrakcje. Trzeba także wędrować ulicami Berlina i cieszyć się atmosferą. Aby to zrobić, można spojrzeć na jednej z wielu restauracji i barów. można znaleźć wysokiej jakości niemieckie piwo, które jest najlepiej ujawnia niemiecką mentalność. Jeszcze lepiej, jeśli można mówić do typowych mieszkaniec miasta. On naprawdę będzie w stanie powiedzieć, co warto zobaczyć w Berlinie.