411 Shares 2684 views

Co zrobić, kiedy nożyce do benzyny nie uruchamia?

Benzyna trymer – zaskakująco użyteczne narzędzie za pomocą którego można kosić to nie tylko miniaturowe trawnik, ale także znaczna wielkość trawnika. Niestety, na tym świecie nic nie jest wieczne, więc można zmierzyć się z faktem, że nożyce do benzyny nie zaczynaj.

kilka powodów

Często zdarza się, że użytkownicy takich maszyn próbują „ratować”, napełniając zbiornik paliwa nie jest normalne oktan, a najśmieszniejsze jest to, że nawet jeśli nie dekady ledwo stał w plastikowym pojemniku.

Najważniejsze – mieszanka paliwo!

W tym przypadku, resztki rozpuszczonego tworzywa sztucznego w środowisku agresywnym, robią w komorze spalania takich strasznych rzeczy, które nie ukończyć perebiraniya mechanizm po prostu nie uda. Ale na pewno będzie pamiętał, jak do przechowywania paliwa.

Co robisz, gdy paliwo dokładnie było normalne, nie ma iskry, ale trymer benzyna nie rozpocznie? Jest możliwe, że po prostu wylewa benzynę świecy. W tym przypadku konieczne jest, aby okazać się, wytrzeć czystą szmatką do sucha. Nawiasem mówiąc, zupełnie zbędne, by sprawdzić na wykonanie większości świecami.

Prawidłowo i na zimnym starcie!

Nożyce do benzynowe często nie uruchamia się po ich próbie „uporządkowane” po dłuższym przechowywaniu. Awarie, aby uruchomić w tym przypadku często na skutek niewłaściwych działań użytkownika.

Jeśli masz do czynienia z tym zjawiskiem, zawór zimnego startu należy zamknąć, a następnie pompować małą ilość mieszanki paliwowej w gaźniku. Następnie pociągnąć uchwyt odrzutu aż do oporu, po czym ostre i energicznych ruchów nożyce korbowe.

Po kilku szarpnięć i straganów być nabyte, co jest normalnym zjawiskiem. Przesuwając zawór do pozycji roboczej, znowu korby narzędzie i rozpocząć pracę.

kolejny powód

Nie ma jedynie sytuacja, w której trymery benzynowe nie uruchamia się, ale przypadki, kiedy rozpocznie się po kilku sekundach pracy, a potem znikają. Ponownie sprawdzić świecę zapłonową: jeśli jest to „odrzucone”, w sytuacji, która powtarza się nawet po wyczyszczeniu i wysuszeniu, należy przejść do „rewizji” filtra powietrza.

Najprawdopodobniej jest to całkowicie tłuste i trzeba go wymienić. Jeśli wszystko jest w porządku z filtrem, może być, że w porządku cewki.

W przypadku, gdy nożyce do benzyny nie uruchamia się, a ty zrobiłeś wszystko powyższe, może być zatkany tłumik. To musi być zdemontowany, aby spalić na palniku, a następnie cała sadza może łatwo wstrząsnąć.

Ponownie carb …

Cóż, jeśli nawet po takich nadużyć Twój trymer nie zacznie, nie można zrobić bez demontażu gaźnika. Równie dobrze może być to, że do winy wycofanie igły do niego. W każdym przypadku demontażu i płukania to kapryśny mechanizm na pewno nie zaszkodzi.

Generalnie, gdy trymer zaczął działać i stoisko, wskazane jest, aby przeprowadzić dokładną profilaktykę: całkowicie zmienić mieszankę paliwową, spróbuj inny olej, a także obowiązkową zmianą świecę zapłonową. Doświadczenie pokazuje, że w wielu przypadkach jest to wina jest tanie niskiej jakości świece.

Sprawdziliśmy najczęstsze powody, dlaczego nie zacząć trymer. Jeśli sprawa jest coś bardziej „egzotyczne”, aby nie przechodzić trasa w centrum serwisowym. Mniejsze i widocznych uszkodzeń, na pewno będzie odkryć siebie.