251 Shares 9985 views

Jak połączyć się z WiFi w Moskwie Metro: Identyfikacja za dostęp

Użytkownicy nowoczesne gadżety są silnie uzależnione od Internetu. Brak dostępu do sieci World Wide Web, nawet dziesięć minut może wejść w osłupienie, aby psuć nastroju, zwłaszcza jeśli pilnie sprawdzić pocztę lub do porównywania danych. WiFi – sieć, za pomocą którego można podłączyć do bezprzewodowego Internetu w dowolnym miejscu w mieście, w którym istnieje uzasadnione pokrycia.


Kiedy i gdzie to jest najwygodniej korzystać z Internetu? Zabicia czasu czytania e-książek, wiadomości RSS najbardziej wygodny sposób do pracy, na przykład w metrze. Obecność wolnej i szybkiej Internecie – warunkiem koniecznym do wygodnego spędzania wolnego czasu, jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dużych miast.

Co to jest WiFi?

WiFi – sieć, która powstała w Holandii, dwadzieścia pięć lat temu. Został on zaprojektowany dla systemów wprowadzanych na rynek pod marką wavelan i gwarantuje transmisję danych od 1 do 2 MB na sekundę. redukcja WiFi pochodzi wyrażenie Wireless-Fidelity angielski jest tłumaczone jako „trwałość” lub „bezprzewodowych standardu bezprzewodowej sieci.” Schemat „Wi-Fi” zawiera punkt dostępowy (AP) oraz klientów. Punkt przesyła swój identyfikator SSID (identyfikator) za pomocą specjalnych pakietów sygnalizacyjnych. Mają niewielkie wymiary i nie wpływają na właściwości sieci. Na przykład, 1 Mbit / s. – najmniejsza dla transmisji danych przez WiFi. Obszar pokrycia mogą być małe, ale za pomocą sieci bezprzewodowej można łatwo korzystać z Internetu w dowolnym miejscu iw dowolnym czasie wygodne. Ogromna liczba ludzi jest w stanie ocenić WiFi korzyści. Plus to, że można podłączyć do innych urządzeń oraz możliwość bezpłatnego korzystania z usług internetowych.

Zasada działania

Jak połączyć się z WiFi w moskiewskim metrze? Zasada działania prostego połączenia i nie można powiedzieć o złożoności działań inżynierów, którzy zainstalowali punktu dostępowego w tunelach metra. Do tej pory wszystkie linie metra w Moskwie wyposażone są w służbie „Wi-Fi”. Wzdłuż całego tunelu przechodzi specjalny kabel promieniujący, który zapewnia łączność GSM / UMTS. Antena umieszczona wzdłuż nich karmić sygnał komórkową.

Podczas pracy w sieci, „internet” w wagonach odpowiada router. To konwertuje sygnał, który wysyła antena WiFi. Dzięki zastosowaniu takiej sieci bezprzewodowej można monitorować sieci kolejowej. WiFi w moskiewskim metrze jest tylko w ruchu samochodów, ale nie na stacji. Sprzęt dla gastronomii w samochodach poza pole – 75 volt. Osobliwością jest, że pasażerowie nie mogą przełączać się pomiędzy punktami dostępowymi „Wi-Fi”. Obszar pokrycia w moskiewskim metrze nie ma analogów. W świecie darmowy dostęp do Internetu jest możliwy tylko na stacjach raczej niż w samochodach.

Plusy i minusy

Darmowe WiFi w moskiewskim metrze – to wygodny i nowoczesny sposób korzystać z Internetu. W tej sieci bezprzewodowej wiele zalet, ale są wady. Głównym Plus – to nie ma potrzeby, aby położyć kabel internet. Komunikacja bezprzewodowa jest odpowiedni dla budynków, w których jest to niemożliwe, aby zmienić strukturę partycji. Router jest znacznie wygodniejsze niż wiązek przewodów. Promieniowanie z sieci WiFi jest 100 razy mniej niż w przypadku telefonu komórkowego, dlatego technologia ta szybko zyskała popularność i rozprzestrzenianie.

Ogromnym plusem jest to, że prawie wszystkie nowoczesne gadżety, w tym laptopy mają wbudowane chipy „Wi-Fi”. Niestety, istnieją braki w WiFi. Jeśli używamy go w telefonie, trzeba wziąć pod uwagę, że sieć będzie zużywają dużo energii. Prowadzi to do szybkiego ładowania. Eksperci doradzają, aby nie przenosić za pośrednictwem WiFi poufnych informacji ze względu na wysokie prawdopodobieństwo zerwania zaszyfrowany sygnał. Domy, którego ściany są wykonane ze zbrojonego betonu, sygnał jest często przerwany. Pogarszające się relacje i podczas złych warunków pogodowych, takich jak ulewny deszcz.

Jak podłączyć?

Aby połączyć się z dowolnym urządzeniem do WiFi, adapter antenowy i innych warunków połączenia muszą być spełnione, a opcje włączone. Praktycznie wszystkie nowoczesne gadżet obsługuje sieć bezprzewodową. Upewnij się, że połączenie jest bezpieczne, jeśli użyć „Wi-Fi” w miejscu publicznym. Aby połączyć się z siecią, wymagane jest hasło. Spróbuj hasła zgadywania programy, jeśli chcesz dołączyć do sąsiada, WiFi, ale to może trwać długo. Najprostszym i najbardziej niezawodny sposób – skontaktuj się z operatorem.

Podłączenie metro

Jak połączyć się z WiFi w moskiewskim metrze? Wymieszać w wagonach bezpieczne:

 1. Jeśli urządzenie jest aktywne, przyłączyć się do sieci MosMetro-Free, który jest wyświetlany w ustawieniach Wi-Fi.
 2. Otwórz przeglądarkę i wpisz w pasku adresu vmet.ro.
 3. Wpisz swój numer telefonu komórkowego w wierszu „identyfikacji”.
 4. Do podanej liczby otrzyma kod SMS, który należy wprowadzić w portalu vmet.ro.

Po co powoduje, że system pamięta urządzenie i zwany jest automatyczna autoryzacja.

rejestracja

Wiedza o ustawieniach sieciowych, aby pomóc klientowi, aby zrozumieć, czy można połączyć się z punktem dostępowym. Rejestracja WiFi w moskiewskim metrze i ustanowionego standardu umożliwia klientowi wybrać kryteria roaming i połączenia. Najnowsze wersje systemów operacyjnych zainstalowanych na urządzeniach są wyposażone w funkcję Zero Configuration, który pokazuje użytkownikowi dostępnych połączeń sieciowych. Oznacza to, że każde połączenie WiFi będą kontrolowane przez system operacyjny gadżetu.

Taki związek został specjalnie zaprojektowany do bezprzewodowego dostępu do Internetu. Jednoczy wiele protokołów (kodowanie danych). Dziś zyskuje popularność kafejek internetowych, gdzie goście mogą korzystać z „Wi-Fi” Free. Prędkość transmisji danych WiFi nie jest gorsza z sieciami przewodowymi. Jest to wygodne i korzystny ekonomicznie. Jeśli użytkownik chce gadżet swobodnie z niego korzystać, musi poprawnie skonfigurować kartę do urządzenia. Niektórzy eksperci twierdzą, że w niedalekiej przyszłości zastąpi WiFi mobilnej komunikacji.

identyfikacja

Jak połączyć się z WiFi w moskiewskim metrze bez najmniejszych problemów? Bezprzewodowy Internet w metrze jest umieszczony w taki sposób, że musi przejść przez obowiązkowy urządzenia identyfikacyjnego. Jest on dostępny za pośrednictwem telefonu komórkowego numer potwierdzenia. To powinno być tylko jeden raz. Trzy lata temu, została uchwalona ustawa, która zakazuje dostęp anonimowy w sieci obszarów publicznych. Operator zapewnia dostęp tylko autoryzowanym użytkownikom realne.

notatnik

Jak podłączyć laptopa do Internetu? Antena, malowane na korpusie urządzenia, powiedział, że laptop obsługuje bezprzewodowe. Wprowadź ustawienia za pomocą panelu sterowania i włącz tryb awaryjny. Wygodny program do łączenia – AirDroid lub serwera FTP:

 1. Otwórz przeglądarkę i wpisz w pasku adresu web.airdroid.
 2. Zainstalować aplikację AirDroid, które można pobrać z Google Play.
 3. Uruchomić aplikację. W sieci pojawia się na ekranie, co jest związane z notebookiem, adres oraz przycisk QR-code.
 4. Teraz można podłączyć laptopa do tabletu przez WiFi i korzystać z bezprzewodowego Internetu.

W procedurze identyfikacji metro na laptopie jest taka sama jak na innych urządzeniach. Wymaga jednolitego zezwolenia i potwierdzenie wpisu poprzez SMS.

smartphone

Jak połączyć się z WiFi w moskiewskim metrze w telefonie ręcznie? Jazda istotne dla innych urządzeń elektronicznych. Idź do Ustawienia „Wi-Fi” i podłącz zasilacz, znajdź połączenie, dotknij palcem, przytrzymaj go. Gdy pojawi się podmenu, widać trzy opcje: „connect”, „Delete” i „Edycja”. Wybierz „Zmień sieć”, wprowadzić zabezpieczenia hasłem, proszę zaznaczyć linię „Zaawansowane”, kliknij na „Ustawienia IP” i „Użytkownik” lub „Static IP». Następnie zostaną otwarte następujące linie:

 1. Wprowadź adres IP routera. Na przykład 192.168.0.101.
 2. Wprowadź domyślną bramę podaną na routerze.
 3. Nie należy zmieniać długość prefiksu.
 4. Wprowadź DNS1 i DNS2 (8.8.8.8 i 8.8.4.4.).
 5. Zapisać dane.

Smartfony mogą również uczestniczyć w funkcję „Dodaj sieć”. Wpisz w ustawieniach Wi-Fi, włącz adapter, dodać sieć, wprowadź nazwę (nazwisko) i zabezpieczenia hasłem.

deska

Jak połączyć się z WiFi w moskiewskim metrze na tablecie, jeśli są stosowane w „Android” system operacyjny? Najpierw musimy otworzyć Szybki dostęp do funkcji urządzenia. przycisk z logo WiFi znaleźć, kliknij na niego, a moduł jest włączony. Inną metodą aktywowania adaptera:

 1. Otwórz menu gadżetu.
 2. Wybierz ikonę „Ustawienia”.
 3. Zaloguj się «» sekcji WiFi i podłączyć zasilacz.
 4. Wybierz z listy sieci metra, należy wprowadzić hasło zabezpieczające, jeśli jest to wymagane.

zalecenia

Wiele osób może być zainteresowany w odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie działa WiFi w metrze? Moskwa – ogromne miasto, które jest wysoko cenione nieprzerwanego połączenia z Internetem. Darmowe punkty dostępowe rosną, co samo w sobie jest niezwykły fakt. Jednak WiFi może dostarczać duży problem, a nawet kłopoty użytkownikowi. Należy pamiętać, że bezprzewodowy internet nie jest bezpieczny i nie jest przypadkowe spotkanie z oszustw i kradzieży poufnych danych:

 • Wyłącz udostępnianie. Jeśli używasz sieci WiFi publicznego, wyłącz pozwolenie przyłączenia się do akcji gadżet (muzyka, pliki). Można to zrobić, jeśli jesteś w biurze lub w domu.
 • Użyj VPN. Eksperci radzą, aby korzystać z publicznego wirtualne VPN. To tworzy bezpieczne połączenie, nawet jeśli użytkownik VPN jest połączony z „Wi-Fi”. VPN jest podłączony za pośrednictwem darmowych i płatnych usług.
 • Czy nie automatycznie połączyć się z bezprzewodowym dostępem do Internetu. Jeśli gadżet jest podłączony do „Wi-Fi” w trybie automatycznym, istnieje ryzyko do czynienia z sieci utworzonej przez hakerów do kradzieży informacji.
 • Użyj SSL. Rozszerzenie protokołu SSL Wszędzie można chronić dane użytkownika podczas odwiedzania każdej stronie.
 • Weryfikacja dwuetapowa. połączenie WiFi (bezpieczny), można utworzyć, jeśli trzymać się uwierzytelnianie dwuetapowe. Konto sieci dostępu za pomocą hasła i SMS. Minusem jest to , że takie uwierzytelnianie wymaga czasu. Gmail są następujące ustawienia: Ustawienia – Konta i importowanie – weryfikacja skrytka krok – Inne ustawienia konta Google.
 • Określ nazwę sieci. Jeśli Kafejka internetowa znajdzie wolną sieć, poproś instytucję pracownika, powinien być nazywany.
 • Ochrony haseł. Nie ustawić hasło dla różnych kont, używając skomplikowanych kombinacji.
 • Włącz zaporę. Wiele systemów operacyjnych posiada zaporę. Śledzi połączenia, ale nie gwarantuje pełnej ochrony. Cóż, jeśli ta opcja jest włączona. W systemie Windows, znajduje się w panelu sterowania „System i zabezpieczenia”. Bezpieczne WiFi do laptopa, jak łatwo dostosować do innych urządzeń.
 • Anti-Virus. Chroni komputer przed podejrzanej aktywności. Czas aktualizacji programu, to blokuje podejrzane działania i pomaga zachować poufność danych użytkownika.