376 Shares 8886 views

Wzór kapcie z własnymi rękoma z futra: cięcie klasy mistrzowskiej

Kapcie z futra nie tylko wyglądają pięknie, ale także doskonale rozgrzewają nogi w chłodnym sezonie. Zwłaszcza oni lubią dzieci, które czasem nie mogą być zmuszeni chodzić po domu w pokoju buty. Miękkie piękne trampki można kupić lub zrobić ręcznie. Wzór kapcie z własnymi rękoma z futra nie jest bardzo trudne, a nawet początkujący needlewomen może.

Jakie będą pantofle?

Zanim rozpoczniesz pantofle futrzane, musisz zdecydować, jak wyglądają. Najprostszym sposobem jest zaprojektowanie zwykłych pantofli. Materiał do tego zajmie trochę, a w tym przypadku wzór pantofli z rękami futra jest łatwy.

Można również poczynić pantofle lub z wydłużonym bootlegem. W takich produktach, nawet w zimie, stopy będą wygodne i ciepłe. Jednak w tym przypadku wzór kapci pantofle ręcznie robione z futra będzie wymagał staranności i cierpliwości, a materiał potrzebuje trochę więcej.

Materiały pomocnicze

Aby stworzyć wzór, musisz mieć pod ręką odpowiednie narzędzia i materiały, z których będą szyte produkty. To zajmie karton do wzorów. Ponadto trzeba przygotować ołówek, nożyczki, kredę, igły i nici z wyprzedzeniem. Często projektowanie pantofle z własnymi rękami futra jest budowane na podstawie pomiarów, więc trzeba będzie dostosować miernik do pracy.

Klapki z futra

Po wstępnych przygotowaniach można przystąpić do budowy wzoru. Klapki składają się tylko z dwóch części, dzięki czemu można je zaprojektować za kilka godzin. Jeśli stworzysz wzór pantofli futrzowych z własną ręką, trudno zgadnąć z rozmiarami, więc lepiej, aby działać na długo sprawdzonym schemacie. Klasa mistrzów pomoże poradzić sobie z tą pracą:

  • Musisz umieścić stopę na tekturze i rysować wokół niego ołówek;
  • Do otrzymanego wzoru należy dodać 2 cm wzdłuż całego obwodu;
  • Do szczytu stopy stosowany jest liść, który przechodzi z palców na wejście;
  • W miejscu kontaktu z podłogą arkusz otoczony jest ołówkiem;
  • Do rysunku w miejscu, w którym część zostanie przymocowana do podeszwy, dodać 2 cm;
  • Szczegóły są wycięte i skopiowane, tak aby lewe i prawe pantofle miały własne wzorce.

Kiedy wykonasz szufladę z futra własnymi rękami, możesz kontynuować dalsze prace. Powstałe rysunki powinny być rozmieszczone na materiale, przedstawiać i wycinać szczegóły. Ponieważ każda część jest podzielona na wewnętrzne i zewnętrzne, a następnie do szycia jednego pantofelka potrzebujesz 4 sztuk: 2 – na jedynce i tym samym na szczyt.

Aby kapcie były cieplej, można wstawić od mrugnięcia w podeszwach. Lepiej wyciąć go na parę milimetrów mniej wokół całego obwodu, a następnie po dołączeniu do części, które będzie ukryte, a produkty okażą się piękne i zgrabne. Zewnętrzna część podeszwy jest lepiej wyciąć z syntetycznej lub naturalnej skóry, co zwiększy odporność na zużycie obuwia.

Ostatnim krokiem jest połączenie części. Najpierw należy założyć podeszwę i wierzchołek produktów za pomocą szpilki, zszyj stawy i dopasuj krawędzie.

Wzór pantofle z tyłu

Produkty z plecami są zaprojektowane w taki sam sposób, jak klapki, ale nadal trzeba dodać tylną część. Wzór tej części można wykonać w podobny sposób, mocując liść do stopy i kontur, biorąc pod uwagę wysokość pleców.

Łatwo jest wykonać arkusz szczegółowy, wykonując pomiary. Aby to zrobić, musisz zmierzyć stop:

  • Umieść początek miernika we wnętrzu stopy na samym dole do miejsca, gdzie górna część pantofla minie;
  • Zapnij tylną stopę metrem;
  • Zamocuj długość z zewnątrz stopy, gdzie góra produktu przechodzi.

Wysokość pleców nie powinna przekraczać 7 cm, a pantofle będą wygodne. Korzystając z otrzymanych rozmiarów, konieczne jest narysowanie szczegółów na tekturze, nie zapominając o zwiększaniu szwów. Powstały wzór jest nanoszony na materiał, szczegóły są rysowane i wycięte. Po pierwsze, górne części są szyte, a następnie przymocowane do podeszwy. Dla jednego pantofla z tylnym wycięciem 6 części (z nagrzewnicą dla soli będzie 7).

Wzór kapci z futra z wydłużonym wałem

Wzór butów – butów z futra jest nieco bardziej skomplikowany. Podeszwy soli są tworzone w sposób opisany powyżej. Następnie, w otrzymanej części, należy oznaczyć środek pięty i zmierzyć nogę wzdłuż całego obwodu. Na papierze rysowany jest prostokąt o wcześniej otrzymanej długości i dowolnej szerokości (do 7 cm). Będzie to część boczna kapcie. Długość stopy jest mierzona przed podnoszeniem, a uzyskany pomiar jest wskazany na podeszwie, zaczynając od środka skarpety. Na całej długości podeszwy ciągnie się linia. Na tej linii szczegół jest wygięty i przenoszony do materiału: będzie to górna część pantofla.

Korzystając z szablonów, musisz wyciąć szczegóły dotyczące przyszłego produktu. Po pierwsze wierzchołek jest połączony z boczną częścią, a jej długość wzdłuż górnego obwodu jest mierzona. Ten środek jest konieczny do obliczenia szerokości wału, którego długość jest pobierana arbitralnie. Wszystkie wymiary są przenoszone na papier i rysowany jest prostokąt. Będzie to wydłużony górny plecak. Trzonek jest przymocowany do wcześniej wykonanej blatu, który jest przyszywany do podeszwy. W końcu ścięgno tylne jest zajęte. Przy konstruowaniu wzorów nie zapomnij o dodatkach do szwów. W przypadku produktów futrzarskich najlepiej jest, aby były one co najmniej 2 cm.

Podsumowując

Dokonywanie szuflad z futra własnymi rękami jest łatwe. Jeśli jednak wystąpiły trudności, lub nie ma potrzeby dokonywania pomiarów, można znaleźć wzorce w różnych czasopismach. Ale ważne jest, aby pamiętać o tym, że zaprojektowanie prawdziwego futrzanego pantofla sprawi, że szycie produktów będzie jak najbardziej dopasowane. Produkowane buty w pokoju z własnymi rękami nie muszą wydawać pieniędzy na zakup. W końcu można oddać drugie życie futra lub płaszcz owczego, który od dawna gromadzi kurz w szafce.