263 Shares 2431 views

Mania: cechy rozwoju i leczenia chorób

Mania – ten szczególny stan człowieka, który charakteryzuje się hormonalne przepięcia, zwiększona żywotność. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że ich zdrowie jest w poważnym niebezpieczeństwie. Pierwsze ataki choroby może przejawiać się w dość młodym wieku. Mimo, że nie należy myśleć, że objawy są takie same dla wszystkich.

Istnieje kilka stopni zaburzenia dwubiegunowego: pierwszy (silne zmiany nastroju), drugi (łagodną postać), mieszane (atak depresji i manii mogą występować w jednym i tym samym czasie). Choroba jest bardzo powszechne w kreatywnych ludzi, ponieważ ludzie wierzyli, że w tej chwili jest on w stanie dosłownie „przenosić góry”. Bardzo często pacjenci nie są w pełni zrozumieć swój stan i nie stanowią, że muszą być traktowani.

Mania popycha osobę, aby błędne decyzje, które potem mieć negatywny wpływ na jego życie, a które nigdy nie zostały zaakceptowane jako zdrowe. Ponadto, pacjent charakteryzuje drażliwość, którego nie można kontrolować, dzięki czemu może on bezpiecznie krzyczeć na nieznajomego na ulicy. Jednak w większości przypadków, osoba może nie rozpoznać początek ataku. Jeśli chodzi o depresji u osób z chorobą afektywną dwubiegunową jest wzmocniona.

Mania może nastąpić w różny sposób. Zmieniające się nastroje są niespójne. Czasami w stanie manii lub depresji, osoba może być kilka miesięcy lub nawet lat. Osoba zaczyna zachowywać się źle: zbyt energiczne, ma masę niemożliwych pomysłów, bierze błędnych decyzji, to jest w euforii.

Objawy zespołu maniakalno-depresyjnego ma następujący: nadmierne poczucie szczęścia, nagłe zmiany nastroju, nietypowe dla osoby niegrzeczny i zły, bardzo szybkiej mowy, gadatliwości, zwiększenie energii, nadmierny popęd seksualny, dezorientacja, wysoką samoocenę. Czasami pacjent może doświadczać halucynacji.

Mania w fazie depresji ma takie objawy: lęk, smutek, złe samopoczucie, myśli samobójcze, wątpliwości w ich umiejętności, bardzo niską samoocenę, poczucie nieadekwatności i bezwartościowości, brak apetytu, snu, zaburzenia uczuć i myśli. Ponadto, nie jest brak energii, trudności w podejmowaniu decyzji, płacz czarów, które nie mogą być kontrolowane.

Choroba jest nieuleczalna, ale nowoczesne leki mogą złagodzić objawy i najbardziej dostosowany do ludzkiego społeczeństwa. Intensywność zespół identyfikuje dawki leku i czas ich użytkowania. Pacjenci z mniej ciężką postać choroby można leczyć w domu przy użyciu leków przeciwpsychotycznych. Ponadto, lekarz może przepisać stabilizatory nastroju. W ciężkich przypadkach leczenie wspomagające odbywa się w szpitalu.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że mania i schizofrenia zespoły – to dwie różne choroby, które rozwijają się i są traktowane nierówno.