852 Shares 5045 views

„Lada Kalina krzyż” – dane techniczne i ceny

Od jesieni ubiegłego roku nie było „Lada w rosyjskim rynku samochodowym Kalina Krzyża”. Charakterystyka techniczna nowego samochodu są pod wrażeniem wielu fanów jazdy off-road. Jak uzasadnić ich oczekiwania, będziemy omawiać w tym artykule.

"Norma"

Ta nazwa jest tylko kompletny zestaw, który zawiera „Łada Kalina Cross”. Charakterystyka techniczna sprawiają, że samochód krajowy wygodne i umiarkowanie silne crossover.

Zarysy ciała przypominają wagon, na podstawie których główny element nośny krzyżowego wersji „Kalina” został opracowany. Ale, w przeciwieństwie do zwykłego „Kalina”, korpus tego modelu ma wyraźny brutalności. felgi aluminiowe 15 cali włączona modele mają imponujący prześwit 208 mm. I to wszystko o nowym Kalina Krzyża.

Charakterystyka techniczna twórców rozjazdu pozostawia wiele miejsca dla dalszych prac nad poprawą samochodu. Jednak właściciele i komfort pasażerów zapewniają takie cechy jak:

  • system klimatyczny;
  • filtrowanie wchodzącego powietrza z zewnątrz;
  • Wzmocniony wnętrza izolacji ;
  • nowoczesny system dźwiękowy, który ma w swoim interfejsie USB, Bluetooth i zestaw głośnomówiący;
  • Podgrzewane fotele przednie i lusterka;
  • Elementy bezpieczeństwa czynnego kierowcy (poduszki);
  • wsporników ładunku w bagażniku.

Wszystkie te cechy zachęcają wzrost zainteresowania konsumentów, które jest spowodowane przez ich wygląd „Łada Kalina Krzyża”.

Specyfikacje silnika

Dziś, ten model na rynku jest prezentowany w dwóch wersjach, wyposażonych w tego typu elektrowniach:

  1. Vosmiklapanny benzynowy silnik 1,6 litra objętości i 87 litrów. a.
  2. Silnik Shestnadtsatiklapanny tej samej objętości (19 wytwarza L.S. większe).

Te 19 koni zapewniają wymierne korzyści. Neutralny vosmiklapannik przyspiesza samochód do 100 km / hw 12,2 sekundy. Poprawiona prędkość elektrownia osiągnie ten poziom do 1,4 sekundy szybciej.

Różnica jest odczuwalny i na pokonywaniu ciężkich odcinków drogi – z silnikiem psevdokrossover shestnadtsatiklapannym ma większy moment obrotowy, który nie może wpływać na właściwości jezdne „Łada Kalina krzyż”. Specyfikacje inne węzły i elementy nie zostały zmienione i pozostają takie same jak w przypadku mniejszej mocy silnika.

Należy też dodać, że drugi bit silnika tylko 0,3 litra ekonomiczne. Na przykład w obszarach miejskich pokonać sto kilometrów musiałby dziewięciu litrów paliwa, aw kraju – zaledwie 5,8 litra.

transmisja

Podstawowe jednostki i komponenty nowego crossovera nie różni się zbytnio od zwykłej „Kalina”. Skrzynia biegów – ręczne pięciu prędkości. Para domu posiadające przełożenie 3,9. Tylne zawieszenie – częściowo zależny od dźwigni. Z przodu ma również klasyczny niezależną strukturę podobną „McPherson”.

Główną zaletą modelu (off-road) zdobyte przez większy prześwit. Ze względu na zwiększoną średnicę prześwitu koła wzrosła o średnicy 7 mm. Dostrojony specjalnie zmodernizowane zawieszenie dodać kolejny 16 mm. Powstałe 23 mm to dobry wynik nawet bardziej poważne crossover.

wnętrze

Twórcy tego modelu wzrosła z normą salon barw. Brak matowość i monotonii: pomarańczowe wstawki hit oczy bardziej konserwatywnych kierowców. Kurs ten projekt można nazwać odważnym eksperymentem. Dzięki niemu, samochód otrzymał wyraźny kontrast sprawia, że bardziej młodzież środkiem transportu.

Niektórzy klienci wyrażone negatywnego barwienia wnętrza. Niemniej jednak, pomarańczowy nie zamierza zmieniać nikogo, a kupujący, którzy chcą stać się właścicielami tego urządzenia, jest tylko jedno – podjąć w swoim życiu kolorów, symbolizujących silny i pewny siebie młody.

Przednie drzwi są wyposażone w elektrycznie sterowane szyby. Pasażerowie siedzący z tyłu mają oddzielny rząd siedzeń i zagłówków.

Zewnętrzna agresywność samochodu podkreśla szerokie listwy biegnące wzdłuż linii środkowej drzwi. nadkola linii i parapety z samochodu nakreślono również szeroki ciągłe pasmo czarnego plastiku, cicho i radykalnie zmienia oblicze „Łada Kalina”.

Bagażnika pojazdu nie oferują jego pojemności – tylko 355 litrów. Ale, jak zwykle, tylna kanapa składana, może być zwiększona o kolejne 315 litrów, co pozwala nam rozwiązać wiele codziennych pytań odnoszących się do przewozu towarów.

Koszt Łada Kalina Krzyża

Cena i parametry techniczne każdego pojazdu są zawsze w ścisłej relacji do siebie. Do tej pory, jedyną różnicą pomiędzy trendami wyjściowych jest moc silnika.

Im bardziej udoskonalić maszynę doprowadziło do wzrostu kosztów dla modelu 10 tysięcy rubli. Z tym silnikiem samochód jest wart 481,000 rubli, co czyni go bardzo atrakcyjnym celem na krajowym rynku motoryzacyjnym.

Teraz wiesz, podstawowe cechy techniczne nowych przedmiotów. „Lada Kalina Krzyż” ma do zaoferowania jego właściciel nie tylko lepsze możliwości off-road, ale także wygodę, praktyczność użytkowania. Poziom Przystępna cena sprawia, że ten samochód się rzeczywistością dla wielu właścicieli samochodów w Rosji.