126 Shares 2232 views

Co to jest cylindra prasy hydrauliczne?

Akcja obszerna grupa mechanicznych urządzeń energetycznych na podstawie funkcji cylindrów hydraulicznych. W pewnym sensie, układ napędowy uzyskuje, który realizuje cykl pracy przy minimalnych kosztach. Jednostki, które integrują te składniki są wykorzystywane w przemyśle, budownictwie, a także w prywatnych gospodarstwach domowych. Było powszechne hydraulicznego cylindra w prasie , aby wywierać nacisk na jedną lub innego materiału. Może to być urządzenie, oraz usytuowany i urządzenia matrycowe w przemyśle i wytwarzania linii uszczelnienia mieszaninę obrabianego.

Budowa i działanie zasada

Istotą każdej maszynie hydraulicznej na podstawie dostarczania ciśnienia płynu na tłok, który znajduje się w cylindrze. Metalowy pręt siłownika hydraulicznego umożliwia cykliczne działanie urządzenia, w czasie pracy do nadawania ostatecznej energii odbiorcy. W przypadku prasy punkty pracy wynikają zmusi nacisku wywieranego na platformie uszczelniającej. Na przykład, stała obróbki odpadów prasujące panelu zagęszczania dostarczenie zwartego, papieru, metalu i innych odpadów.

Szczególną uwagę zwraca się wysiłki generacji działka. Jak już wspomniano, ciekły Ciśnienie zasilania jest generowany na tłoku. Substancja czynna może działać i zwykła woda, ale w dużej mocy systemów użyciu specjalistycznego oleju. W tym przypadku cylinder hydrauliczny może być uruchamiany i ręczny, i silnikiem elektrycznym, automatycznie zwiększa ciśnienie za pomocą cieczy.

odmiany jednostki

Ukazuje się dwie wersje siłowników hydraulicznych. To jest dwa i jednostronny jednostki z podstawowych różnic operacyjnych. Bardziej efektywne i funkcjonalne mechanizmy są uważane za dwukierunkowe, pod warunkiem skoku tłoka w obu kierunkach, w których ciecz. Jest to złożona cylindra hydraulicznego, który współdziała z trasą wtykowego do odprowadzania i aktualizacji wody lub oleju. W związku z powyższym, jednym ze sposobów układ hydrauliczny może być postrzegana jako prosty mechanizm. W tym przypadku ciecz tworzy siły tylko w jednym kierunku, po czym tłok powraca do swojego miejsca ze specjalnymi urządzeniami – zazwyczaj Springs.

Kluczowe cechy

Parametry techniczne i funkcjonalne w odniesieniu do zespołów hydraulicznych cylinder może być podzielona na dwie grupy: – dostarczenie potencjału zasilania i konstrukcję. Główną cechą, która określa cylinder hydrauliczny pod względem wydajności – to obciążenie mocy. Ciśnienie wynosi od 2 do 50 m wartości minimalne obciążenie do 10 ton są w stanie zapewnić jednostronne agregatów i powyżej. – dwustronne.

W kategoriach strukturalnych wartości ważne rozważyć udaru i jego średnicę. Postępowanie średnio 150-400 mm, a średnica – 40 mm. Ustalenia te nie mają szczególną wartość w zakresie wydajności, jeśli oryginalny starań, aby spełnić wymagania obciążenia, ale są one ważne, aby rozważyć dalsze możliwości integracji w zakresie roboczym. Na przykład, cylindry hydrauliczne zasilane z dużego udaru mogą nie być odpowiednie dla skromnej stacji recyklingu rozmiar. I odwrotnie, gdy wyposażony w windy przemysłowej maszynie nie ma sensu szukać zwartej butli, jak jest bardziej prawdopodobne, taki model nie zapewniają dostatecznej siły.

producentów siłowników hydraulicznych

Cylindry jakości w zależności od potrzeb dostępne są pod markami Ombra, JTC, Trommelberg i in. rodzin tych firm może znaleźć i jednostki wyposażyć małych garaży i zakładów przemysłowych, tworząc siłę kilkudziesięciu ton. rynek krajowy jest również firm reprezentowanych model „Sorokin” w różnych wersjach. Jednocześnie rosyjski cylinder hydrauliczny będą tańsze, ale zapewni ten sam efekt działania. Inną rzeczą jest to, że firma jest raczej koncentruje się na średnich i niższych segmentach -. Korzystnie cylindry z obciążeniem około 10 ton, jednak wpływ ograniczeń na mocy skompensowany elastyczności strukturalnej. Takie mechanizmy mogą być również wykorzystywane jako niezależna jednostka funkcjonalna, a jako przystawki część większych maszyn produkcyjnych.

dodatkowe wyposażenie

Dodatkowe wyposażenie dla cylindrów hydraulicznych jest urządzenie do optymalizacji sterowania, urządzeń oświetleniowych oraz systemów zabezpieczeń. Wybór konkretnego urządzenia zależy od warunków pracy mechanizmu. Często kupowane diody LED, dzięki którym urządzenie może być używane w dowolnej porze dnia. Poza obecnością bezpiecznego oświetlenia może być wymagane w przypadku planowanego nieplanowane naprawy siłowników hydraulicznych, które często wiąże regulacji pracy pomp łączących sprężyny lub korekty. W bardziej złożonych struktur są często używane, a elektroniczny panel sterowania, które automatycznie regulują dopływ płynu roboczego w grupie pompy hydraulicznej.

wniosek

Operacyjnosc naciskając mechanizmy podnoszenia jest w dużej mierze zależy od tłoków, w wyniku działania elementów funkcjonalnych. Wydajność z kolei bezpośrednio określa siłownik hydrauliczny do prasy i jego parametrów technicznych. Z reguły, im większa wielkość stada, tym wyższa sprawność systemu. W związku z powyższym, w celu utrzymania dużych maszyn zakupionych ogólnych cylindry, którym można sterować nie tylko platformę do formowania, ale również w celu zapewnienia wystarczającej siły przez nią. Poza bezpośrednio obciążenie, jakość funkcji hydraulicznego jest określony, a algorytm działa, co będzie zależeć od charakteru połączenia i współdziałania z prętem cylindra.