562 Shares 9709 views

Jak ubiegać się o wizę na Łotwie?

Aby odwiedzić Łotwę, absolutnie wszyscy obywatele WNP i Rosji jest niezbędne do wydania szereg dokumentów, które mogą obejmować wizy. Fakt, że ten kraj jest częścią państw, które są stronami Układu z Schengen. I obywatele, którzy wydane w ich wymaganego paszportu znak, wskazujący na obecność wizy Schengen, mogą w każdej chwili wjazdu na terytorium Łotwy.


W chwili obecnej istnieją trzy sposoby, aby ubiegać się o wizę na Łotwie. Aby to zrobić, odwiedź Konsulacie Generalnym Węgier, który znajduje się w Jekaterynburgu, Konsulatu Generalnego Łotwy, znajdujących się na terytorium Federacji Rosyjskiej lub Konsularnego Ambasady kraju. Konsulat Generalny Węgier ma prawo do wydawania wiz, nie tylko na Węgrzech, ale również (w ramach reprezentacji) na Łotwie, Słowacji i innych krajów. Dowiedz lokalizacja tych biur nie jest tak trudne, jak wszelkie informacje o nich są publicznie dostępne w Internecie.

Wiza Schengen jest dwóch kategoriach – „B” i „C”. Pierwszy rodzaj wizy nadaje obywatel czy jego wizyta na Łotwie jest krótkotrwały, a drugi rodzaj pozwala na pozostanie w kraju dłużej niż sześć miesięcy. Aby ubiegać się o wizę na Łotwie, trzeba być w posiadaniu pewnych dokumentów, bez których po prostu nie akceptują dealerskiej. Należą do nich: paszport (i okres ważności nie może być krótszy niż trzy miesiące w momencie wyjazdu z Łotwy), wstępnie wykonana kopia pierwszej strony dokumentu, dwa zdjęcia o określonej wielkości i jakości, wydrukować formularz, musisz najpierw problemem na terenie należącym Ministerstwo Spraw Zagranicznych Łotwy rosyjskiego paszportu, kopie biletów.

Jak widzimy, aby otrzymać wizę do Łotwy, trzeba przygotować wiele dokumentów, ale w rzeczywistości idą dość szybko, a proces ten jest bardzo proste. Ponadto, będziesz musiał potwierdzić swoją pozycję finansową w czasie podróży i dostarczyć zaproszenie, biuro podróży bilety lub oficjalne wyzwanie. Dokumenty te są uzależnione od dostępności. Na przykład, jeśli masz zamiar zatrzymać się u krewnych, a następnie trzeba będzie oficjalne zaproszenie. W takim przypadku, jeśli podróżują w podróży służbowej – oficjalne wyzwanie organizacji. I tak dalej, bo sytuacja może być zupełnie inna, i wymienić je wszystkie poważnie. Nawiasem mówiąc, ta lista może łatwo dostać i wiz turystycznych, na Łotwę.

Innym ważnym punktem jest uzyskanie wizy, konieczne może być dowód swoich więzi z Łotwy. Dotyczy to na przykład sytuacji, gdy przyjeżdżasz na wizytę. Jeśli jesteś etnicznych Łotyszy czy twoi rodzice mieszkają na Łotwie, w tym przypadku, należy potwierdzić obecność odpowiedniego znaku na ich narodowość. Zaproszenie lub wyzwanie w takiej sytuacji nie są potrzebne, co znacznie upraszcza formalności. Jeśli podróż na Łotwę zaangażowane dzieci, następnie listę dokumentów wzrasta. Na dziecko trzeba będzie wydać dodatkowe dokumenty – kopia oryginalnego aktu urodzenia oraz zgody rodziców na podróż do Łotwy i pełnomocnictwa, kwalifikowanego notariusza, jeżeli dziecko nie jechał z rodzicami, i towarzyszy przez osobę trzecią.

Więc teraz wiesz, jak ubiegać się o wizę do Łotwy i można bezpiecznie przystąpić do projektu dokumentu. Przed odwiedzić ten kraj, należy zwrócić się do przedstawicieli szczegółach jego zasad przekraczania granic – na przykład fakt, że można zabrać ze sobą na Łotwie, a stamtąd można wyjąć. Ta informacja nie będzie zbędny tak. Udane podróży!