528 Shares 2439 views

niedźwiedzie brunatne: Bruins z natury niebezpieczne i korby

misie Brown – najmniejsza zamknięta grupa celu drapieżne ssaka. Żyją w lasach górskich i tajgi. Oprócz Rosji, znalezione w górach Atlasu (Afryka Północna), Azji i Europie. Do tej pory ich liczba zmniejszyła się i ma 125-150 tys.

dorosłe osobniki ważą 75-100 kg. ich średnia długość ciała około 2 m, a kłębem -, 1 M w odniesieniu do jakości życia może być na wysokości 140 cm, o długości 260 cm i o masie około 800 kg. Takie były gigantyczny rozmiar może rosnąć brunatny. Zdjęcie przedstawia ich dobra. Skóra jest innego koloru do ciemno brązowej.

W przeciwieństwie do wielu zwierząt drapieżnych niedźwiedzie brunatne jedzenia i żywności pochodzenia roślinnego. Kochają korzenie, młode pędy roślin, grzyby, orzechy, jagody i może być długi czas nie jeść mięsa. Chociaż ich głównym pożywieniem są małe gryzonie, owady i odmiany miodu.

Uważa się, że niedźwiedzie biały i brązowy są niezgrabne. Tak więc możemy mówić jedynie w okresie, w którym przygotowuje się do hibernacji. W innym czasie, są one doskonałe pływanie, pokonując silny prąd, a nawet brązowe i zwinnie wspinać stoki i drzew. Te drapieżniki są zdolne do długiego i szybkiego biegu, pogoni za ofiarą. Siły nie ponosi pożyczyć, mogą przeciągnąć zdobycz wadze 5 kwintali kilku kilometrów.

Niedźwiedzie brunatne mają doskonały słuch i węch. Ale nie widzą, w szczególności obiektów stałych. Żyją średnio 30-40 lat w niewoli może żyć do 45 lat żyją w pewnych obszarach, uznając je za własne, i chroniąc go od obcych ingerencji.

Zmusić ich do opuszczenia miejsca wybranego przez może tylko głód. W poszukiwaniu pożywienia są w stanie chodzić o setki kilometrów, bo dla hibernacji muszą gromadzić do 10 cm warstwą tłuszczu wystarczy na cały okres snu. Głodne niedźwiedzie brunatne nie iść spać, stając prętów. W tym okresie, są one bardzo niebezpieczne, może zaatakować dzikie zwierzęta, a nawet ludzi, stać się majaczyć w rozliczeniach.

Dens dla niedźwiedzi brunatnych poszukiwania odległych miejsc, dokładnie myli własne utwory. Pierwsze dni niedźwiedzia w den wrażliwie drzemki, nie śpi. Zimowy sen płytkiego i różni się od snu innych zwierząt. W czasie snu, temperatura ich ciała nieznacznie spada (tylko 3-4 stopnie) a masa ciała jest zmniejszona o około 40%. Czas trwania snu zależy od pogody, wieku i stanu zdrowia niedźwiedzia. Z reguły budzą się w kwietniu.

Młode niedźwiedzie rodzą się w środku zimy, gdy kobiety nie obudzić się w tym samym czasie. Dzieci pojawiają się ślepe, nagie, bezzębny, ważące nie więcej niż 0,5 kg. Jedzenia mleka tłuszczowych matki, rosną bardzo szybko. W momencie wyjścia z jaskini waży 7,6 kg i czas, aby zapuścić włosy.

Mężczyzna, pozostawiając den, zaczyna aktywnie szukać pokarmu, zwiększenie masy ciała. Niedźwiedź zachowuje się zupełnie inaczej: Uważam, że jedzenie to daje dzieciom, bez względu na to, jak głodny. Jednocześnie jest on ściśle monitorowanie, to do niczego nie zagrażają jej potomstwa. Całe lato matka z młodymi wędrujących ucząc niezbędnych umiejętności. Po upadku młodzież dorasta dobrze, ale nie opuszczają młode niedźwiedzia. W następnym sezonie, kiedy matka, nowe młode, osob (zwany Pestunov) zadba o nich. Dziwnego, że rodzina zawsze przeniósł się w określonej kolejności: przed matką, dla niej – dzieci, w końcu – Pestunov.

Niedźwiedzie brunatne są znane człowiekowi od czasów starożytnych. Jednak kwestie związane z nieodkryte ich życiu bardzo wiele. Na przykład, dlaczego niektóre osoby ustaivayte den jakoś, podczas gdy inni go przygotować starannie. Dlaczego niektóre idą do łóżka w miejscu, gdzie na żywo, podczas gdy inni go przez setki kilometrów? Mamy nadzieję, że odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć, a liczba zwierząt wzrasta.