81 Shares 1853 views

Zasady podróży skrzyżowania. kontrolowane skrzyżowania

Skrzyżowanie w kształcie litery T to dwie drogi przecinają się ze sobą pod kątem 90 stopni, a jeden z drogi po przecięciu nie posiada rozszerzenie. Pomimo faktu, że tego typu skrzyżowania wydaje się bardzo proste, istnieją pewne subtelności i zasady jazdy T-Junction. Są one ważne, aby wiedzieć i wziąć pod uwagę podczas jazdy.


Co to skrzyżowanie w kształcie litery T z zespołami?

Przede wszystkim należy zauważyć, że w kształcie litery T przecięcia pasków nie można odróżnić w każdej oddzielnej kategorii. Ponadto pojęcie przepisów ruchu drogowego w kształcie „T” skrzyżowaniu brakuje. Ważne jest, aby zrozumieć, że tego typu zasady podróży przecięcia innego rodzaju nie jest inaczej, więc w praktyce możemy bezpiecznie stosować te same zasady ruchu drogowego.

Aby zrozumieć, na pewno jak przekazać skrzyżowania, trzeba demontować najbardziej każdej możliwej sytuacji. Ponadto, konieczne jest rozważenie prawego pasa jazdy i przeprawy dla rowerzystów, ponieważ SDA dla kierowców i rowerzystów czasami bardzo różne.

Zasady podróży skrzyżowania z regulacją

Jeżeli skrzyżowanie jest wyposażone w sygnalizację świetlną, a następnie, co do zasady, nie wynika z trudności kierowców. Jedyną rzeczą, należy zawsze brać pod uwagę, jest coś, co powinno być brane pod uwagę i przestrzegać wszystkiego zainstalowanego na znakach drogowych i sygnalizacji. Ruch powinien być ściśle na pasach i nie naruszają porządek przejścia.

Kontrolowane węzły są bardzo proste, więc wypadki zdarzają się rzadziej. Nie jest wyjątkiem, a punkt przecięcia w kształcie litery T z pasm.

Jeśli zainstalowano sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z sekcji pomocniczej, w tym przypadku, członkowie ruchu, które poruszają się wzdłuż tego zespołu, powinien zapewnić przewagę samochodów, które poruszają się wzdłuż głównego sygnału ruchu. Mówiąc najprościej, samochody poruszające się na zielonych światłach z dodatkową sekcją mogą manewrować bez ograniczeń, ale tylko jeśli nie będą kolidować z innymi pojazdami.

Jak zdobyć nieuregulowanych w kształcie litery T skrzyżowanie?

Podobnie jak każdy inny typ skrzyżowania pod uwagę, jest podzielona na dwa typy: nierównej i równoważnym kształcie litery T przecięcia.

Odpowiednik skrzyżowanie nie podlega żadnej z cyfr. Wszystko w ruchu pojazdów na nim koniecznie musi ustąpić pojazdu, który przesuwa się w prawo. Ponadto, podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu odpowiada kierowca musi ustąpić do wszystkich pojazdów, które poruszają się w przeciwnym kierunku.

Skrzyżowanie w kształcie litery T z zespołów uznawanych za nierówne w przypadku gdy jest znak przed nim. Skrzyżowanie z tym znakiem muszą ma większych i mniejszych dróg. Każdy kierowca wie, że samochody, które poruszają się wzdłuż drogi wtórnym, są zobowiązane, aby dać pierwszeństwo do tych uczestników ruchu, które poruszają się wzdłuż głównego kierunku. Jak to jest w przypadku równoważnego skrzyżowaniu, kierowcy, którzy zdecydują się na lewym kolei muszą koniecznie dać pierwszeństwo do wszystkich pojazdów, które podróżują w przeciwnym pasie bezpośrednio.

Jest jeszcze inna zasada skrzyżowanie równorzędne kierunki. Jeśli sterownik wyłącza głównej drogi, to ma pierwszeństwo w stosunku do innych samochodów, które są na zespole wtórnego.

Poruszanie się po drodze jednokierunkowej

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy pojazd zbliża się do skrzyżowania, gdzie droga jest ruch jednokierunkowy, a drugi nie. Jak być w tej sytuacji?

Tak, kierowca musi jechać do skrzyżowania w kształcie litery T z jednokierunkowej drogi w taki sam sposób jak normalne skrzyżowanie. Przepisy ruchu drogowego mówią, że zrekonstruowany w liczbie ekstremalnych dla obrót proszone są, aby nie kolidować z innymi pojazdami. Nie należy również zapominać, że ten rodzaj skrzyżowania, co do zasady, nie są wyposażone w sygnalizację świetlną, co oznacza, że kierowca musi ustąpić pojazdów, które poruszają się w prawo.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że podróż na drodze z jednokierunkowego ruchu w kierunku ruchu jest zabronione. To jest karalne przez dużą grzywny albo pozbawienia prawa do kontroli pojazdu przez okres do sześciu miesięcy.

jednostronnego ruchu drogi

Teraz trzeba demontować sytuacji, gdy kierowca opuszcza jednokierunkową drogę do dwukierunkowa. To może być w kształcie litery T przecięcia lub przecięcia, konwencjonalnego rodzaju.

Jak zwykle, kierowca musi najpierw należy być odtworzone w serii, gdzie ma się obracać. Najprawdopodobniej na skrzyżowaniu dróg nie jest również zainstalowana sygnalizacja świetlna i znaki drogowe, dlatego ważne jest, aby przestrzegać pojazdu w prawo, które nazywane są wśród kierowców „przeszkodą w prawo.” SDA wymagają opieki maksymalną kierowcy i precyzji.

Po upewnieniu się, że kierowca może bezpiecznie przejść i on nie przeszkadza, jest on uprawniony do wykonania manewr bezpiecznie.

Włączanie skrzyżowania

Ten typ skrzyżowania nie różni się od konwencjonalnego typu, nawet podczas wykonywania manewru takie jak obrotu. Zasady podróży skrzyżowania, lub raczej kolei zapewnia tylko jedno ograniczenie – można wykonać ten manewr, poruszając się wyłącznie na samochodzie. Więcej modeli trójwymiarowych, takich jak ciężarówki lub SUV, nie są już w stanie dokonać zawracania w miejscach o ograniczonej przestrzeni, i jazdy do tyłu jest zabroniony na skrzyżowaniach.

Kiedy kierowca zaczął się obracać w skrzyżowania, należy zachować szczególną ostrożność i obserwować, co jest zainstalowane na znak przejścia. Crossroads można przezwyciężyć jedynie po ingerencja nie jest. Następnie kierowca musi włączyć kierunkowskaz i dokonać manewru.

Wskazówki kontrolowane skrzyżowania na rowerze

Kontrolowane skrzyżowania dla rowerzystów, jak i dla kierowców są najbardziej prosty, w porównaniu na przykład ze stałym. Ten typ T-skrzyżowaniu jest zazwyczaj regulowane za pomocą specjalnego zestawu świateł.

Tak więc, jeśli lekki ruch jest naprawdę skonfigurować i jest ścieżka rowerowa, kierowca podczas skręcania w prawo, należy zawsze dać pierwszeństwo rower. Dla niego będzie to przeszkodą w prawo. SDA, a także stwierdza, że rowerzysta może wybrać lewy kierunek, ale w tym przypadku nie powinna kolidować z pojazdów. Osoba, porusza się na rowerze, należy pamiętać, że choć skrzyżowania, musi wysiąść koniec jezdnię. Tak więc, jest to absolutnie nie będzie kolidować z innymi użytkownikami dróg.

Kierunki nieuregulowanych skrzyżowania na rower

Określenie nieuregulowane przecięcia rozumieć, przecięcie, gdzie lekki ruch nie jest ustawiona (lub jest uszkodzona) oraz nieaktywny regulatora. W tych samych parametrów określonych i w kształcie litery T przecięcia. Obróć w lewo lub prawo, aby rowerzysta może jednak, wchodząc na ulicy, to automatycznie staje się członkiem ruchu i musi ustąpić do wszystkich pojazdów, które mają pierwszeństwo.

Warto przypomnieć, że pierwszeństwo mają pojazdy, które poruszają się wzdłuż głównej drogi lub na prawo od poruszającego się rowerem / samochód. Ważne jest również, aby wiedzieć również, że droga utwardzona zawsze będzie podstawowym w stosunku do podłoża.

Jeśli ścieżka rowerowa przecina drogę poza skrzyżowania, nie jest uważane za skrzyżowanie. Dlatego kierowca roweru w tych przypadkach jest zobowiązany do priorytetowego traktowania wszystkich poruszających się pojazdów.

Skrzyżowaniu w kształcie litery T i pozostawiono Natomiast dla rowerzystów

Zasady podróży skrzyżowania nie reguluje, jak zrobić lewo jeźdźca, choć ten manewr jest uważany za najtrudniejszy.

Tak więc, zgodnie z przepisami, jeżeli osoba porusza rowerowych wzdłuż drogi multi-lane lub na środku drogi są szyny dla tramwajów, w tym przypadku, nie ma on prawa do skręcić w lewo. A co zrobić w sytuacji, gdy ten manewr jest konieczne?

  1. Można postępować w następujący sposób. Skrzyżowanie prosto i pod odpowiednim kątem skręcić w lewo. Po tym, dostać się na prawym pasie skrzyżowane paski po światłach umożliwiających sygnał ruchu, można iść prosto.
  2. Jeżeli pierwszy manewr się nie powiedzie, to istnieje tylko jedno wyjście – wysiąść rower i przejechać skrzyżowanie na przejściu dla pieszych.

Podsumowując, warto zauważyć, że każdy rowerzysta powinien posiadać odpowiedzialność za swoje czyny. Aby nie dostać się do wypadku i nie kolidują z innymi pojazdami, rowerzyści zakazanych podczas skręcania w lewo idź do nadjeżdżających pasa.

Jak chronić się przed wypadkiem

Podczas jazdy ważne jest, aby zapewnić dla siebie i innych kierowców pojazdów pokonać skrzyżowanie. zasady ruchu stwierdzić, że kierowca jest zobowiązany do przyjęcia z góry prawidłowy pas ruchu, spowolnić i spełniają wymagania znaków drogowych i sygnalizacji.

Nie istnieją pewne zasady bezpiecznego przejścia w kształcie litery T skrzyżowaniu pasm. Najważniejszą rzeczą podczas wykonywania manewru – być ostrożnym i ostrożne. Jest to konieczne ze względu na innych użytkowników drogi i nie kolidują z każdego transportu.

Niektórzy doświadczeni kierowcy często nie zwracają uwagi do zasad ruchu drogowego i przenieść zgodnie z zasadą, która jest powszechnie znany jako 3D, to skrót od „Ustąp głupca”. Rzeczywiście, w niektórych sytuacjach łatwiej przegap apodyktyczny sterownik, niż spędzić czas i nerwy na formalności i wizyt w policji drogowej.