356 Shares 6017 views

Pygmy jest rezydentem lasów równikowych w Afryce

Pygmy jest przedstawicielem jednej z narodowości żyjących w lasach równikowych Afryki. To słowo greckiego pochodzenia oznacza "człowieka tak wielkiego jak pięść". Ta nazwa jest w pełni uzasadniona, jeśli wziąć pod uwagę średni wzrost przedstawicieli tych plemion. Dowiedz się, kim są Afrykańczycy Afryki i jak różnią się od innych tubylców zamieszkujących najgorętszy kontynent.


Kim są pigmejowie?

Te plemiona żyją w lasach równikowych Afryki, w pobliżu rzek Kongo, Ogooue i Ituri. Jest około 80 tysięcy Pigmejów, połowa mieszka w pobliżu brzegów rzeki Ituri. Wzrost przedstawicieli tych plemion różni się od 140 do 150 cm. Kolor skóry jest nieco nietypowy dla Afrykanów, ponieważ mają one trochę lżejsze, złote brązowe. Pygmy mają nawet własne narodowe ubrania. Mężczyźni noszą futerkowy lub skórzany pasek z małym fartuchem z drewna, z przodu iz tyłu – z małej liści. Kobiety są mniej szczęśliwe, często mają tylko fartuchy.

Dom

Budynki, w których mieszkają przedstawiciele tego narodu, wykonane są z gałęzi i liści, przylegając do gliny. Co dziwne, budowa i remont chaty znajduje się w opiece nad kobietami. Człowiek, pomyślał o budowie nowego domu, powinien udać się do starszego o zgodę. Jeśli starszy zgadza się, przechodzi do swego gościa nombies – bambusowy kij z kołkiem na końcu. To za pomocą tego urządzenia zostanie wyznaczone granice przyszłego domu. Ten człowiek jest zaangażowany, wszystkie inne problemy związane z konstrukcją opadają na barki kobiety.

Styl życia

Typowy pygmy to koczownik leśny, który przez długi czas nie przebywa w jednym miejscu. Przedstawiciele tych plemion mieszkają w jednym miejscu nie dłużej niż rok, podczas gdy w wiosce jest gra. Kiedy nie przestraszone zwierzęta się kończą, koczownicy zostają usunięci w poszukiwaniu nowego domu. Jest inny powód, dla którego ludzie często przemieszczają się w nowe miejsce. Każdy pygma jest bardzo przesądną osobą. Dlatego całe plemię, jeśli jeden z jego członków nie żyje, wędruje, wierząc, że las nie chce, aby ktoś mieszkał w tym miejscu. Pogrzeb zmarły pogrzebany w swojej chatce, zorganizuj budzik, a następnego ranka cała wioska idzie głęboko w las, aby zbudować nową wioskę.

Ekstrakcja

Pasożyci karmiją, dając im las. Dlatego we wczesnym ranku kobiety plemienne idą tam, aby uzupełnić swoje dostawy. Po drodze zbierają wszystko, co jadalne, od jagód po gąsienice, tak aby każda osoba Pygmy była pełna. Jest to ugruntowana tradycja, zgodnie z którą kobieta jest głównym zarobkiem w rodzinie.

Wynik

Pygmy są przyzwyczajeni do tradycji ich życia, które zostały stworzone od wieków. Pomimo faktu, że rząd państwa próbuje nauczyć ich bardziej cywilizowanego życia, uprawy ziemi i osiedlonego życia, nadal są daleko od niego. Pygmy, zdjęcia których wielu naukowców, którzy badają swoje zwyczaje, odmawia innowacji w ich codziennym życiu i nadal robi to, co ich przodkowie od wielu wieków.