473 Shares 7334 views

Ragnarok – co to jest i kiedy przyjdzie?

Ragnarok – jeden z centralnych motywów mitologii nordyckiej. Ta legenda jest eschatologicznym – odpowiada idei nadchodzący koniec wszechświata. Jego analogi mają żadnego mitologię. Scandinavian Ragnarok na tym tle ma wiele funkcji. Na przykład, w tradycji chrześcijańskiej, świat zginął od upadku. Ragnarok Mityczny stwierdza również, że koniec wszystkich przeznaczeniu.

Koniec jasnym tle

Zwiastunem apokalipsy była śmierć Baldur – Boga światła i źródła. Raz zaczął dręczyć koszmary. Ojciec młodego boga – jeden skierowany do jasnowidza (Volva) i poprosił o wyjaśnienie znaczenia złych wróżb. Wieszcz ogłosił, że Baldur wkrótce umrze. Ponadto Volva powiedział, że Bóg zabić własnego brata Head.

Wybór Baldur jako święte ofiary niezbędnych do rozpoczęcia apokalipsę, nie jest przypadkowy. Ten znak – nie tylko bóg wiosny, ale również słońce, jak samo życie. Jego śmierć – symbol triumf śmierci i ciemności. Mit umierającego i wskrzeszenia boga roślinności jest nie tylko skandynawskie, ale także w pogańskiej mitologii Bliskiego Wschodu. Ponadto, w dokładnie taki sam był grecki Dionizos.

Śmierć Balder

Götterdämmerung – to jak przetłumaczyć słowo „Ragnarok”. Co to jest? To jest katastrofa, wyprzedzony świat po śmierci Baldura. Jedną ręką odpowiedź Volva innych bogów Asgardu. matka Baldera – Frigg przysięgę od wszystkich rzeczy i wszystkich istot żywych, które nie będą szkodliwe dla jej syna. Wstawiennictwo pracował. Bóg wiosny i światło stały się niezniszczalny. Krewni zaczęli się bawić, rzucając w niego kamieniami, tnąc mieczem i tak dalej. D. Baldur naprawdę wszystko nie było na nic.

Ale jak w takich okolicznościach doszło Ragnarok? Co to jest? Katastrofa była konsekwencją zdrady. Bóg Loki , aby dowiedzieć się od Frigga że nie ślubuje nie zaszkodzić Baldur z jemioły. Roślina ta wydawała się jej zbyt nieszkodliwe. Loki wziął uciec i przekonał się rzucić Kheda roślinę do brata. Był ślepy i nie zrozumieć hype. Szef wyrzucił jemioły przy Balder, a ofiarą padł martwy na ziemię.

W przeddzień katastrofy

W słowach słynnej sagi „Younger Edda”, śmierć Balder był największym nieszczęściem dla bogów i ludzi. Tak znakomitym tragedia wiązała Ragnarok. „Co to jest?” – to pytanie zadawane mieszkańcom Asgardu. Oni nie rozumieją, co spowodowało śmierć Balder wydawało się niemożliwe. Asa pogrążony w wielkim smutku, dla którego przyszedł straszny zimy. żona Baldera Nanna zmarła z żalu – jej serce wybuch. Małżonkowie określone w łodzi pogrzebowej i zakopane przez skandynawską tradycją.

Brat Balder – Hermod – udał się do podziemnego świata, aby poprosić go, aby uwolnić władcę Hel asa. Pani podziemi zgodził się to zrobić, pod warunkiem, że zmarły bóg opłakiwać wszystkie żywych i martwych na ziemi. Balder udało się ożywić powodu olbrzymka Tekke. Ona jest jedynym na całym świecie odmówił opłakiwać boga wiosny. Bo jej jeszcze bliższej Ragnarok. Co to jest? Znieczulica olbrzymka? Nie, w rzeczywistości, pod pozorem jej ukrywanie wszystkich tego samego Lokiego.

Kłopot nie przychodzi sam

Po śmierci Balder przyszedł Fimbulvetr – trzyletni straszliwą zimę. Według przepowiedni, pod koniec swojego olbrzymiego wilk Fenrir otwiera szczęki i połyka słońce. Wtedy świat wzrośnie przed trzęsieniami ziemi i powodzie. Ale najgorsze klęski żywiołowe będą masowe szaleństwo ludzi i bogów. porzucają oni zwykłe zasady i wyzwolić totalnej wojny wszystkich przeciwko wszystkim. Kuzyn kuzynka idzie dalej, a na szczycie siebie.

Z powodu globalnego kataklizmu świat jest wypełniony różnego rodzaju chtoniczne potworów. Oprócz wilk Fenrir, ogłosił wąż Jormungand. Od cholery żaglowiec Naglfar, zbudowany z martwych paznokci. Wiele innych problemów przyniesie Ragnarok. Opis apokalipsy znanej sagi. Mówili też, że Loki (poprzednio zaostrzony przez bogów za jego zdradzieckiej zabójstwa Balder) zwolniony z więzienia. widać gigantyczną armię prowadzoną przez Surt. Zgodnie z tymi gigantami nie Bifrost – tęczowy most łączący Asgard z resztą świata.

Götterdämmerung

Aby przetrwać Ragnarok, bogowie zebrać drużynę i wyjdzie na polu bitwy, która potrwa decydującą bitwę. Każdy ace dostać swojego przeciwnika. Jedno spotkanie z wilkiem Fenrir, Thor musi walczyć z wąż morski Jormungand, i tak dalej. D. głównym antagonistą twarz Loki mecz opiekuna drzewa światowej Heimdall.

Asa pokonany. Fenrir połknie Odyna. Loki i Heimdall zginą oboje nie zidentyfikować mocne strony. son Odyna Vidar pomści ojca i łamać szczęki Fenrir. Pod koniec bitwy cały świat spłonie w ogniu, wypływa rachunki Surt. Następnie przychodzi Ragnarok. Co to wydarzenie? Odpowiedź jest oczywista: koniec świata. umrze bogów, ludzi i wszystko, co żyje w ogóle.

po apokalipsie

Znany świat stworzony z ciała starożytnego mrozem olbrzym Ymir, znikają. Tylko drzewo świata, który nadal będzie integrować i przenika wszechświat. Od jego pędów powstanie nowy świat. Po tym, życie wróci do niektórych z tych, którzy wzięli życiu Ragnarok. Mitologia skandynawska i germańskich pogan w tej historii odgrywa regeneracja napędowej cykliczności wszechświata i odrodzenie życia.

Od miejsca zamieszkania zmarłego szefa zwrotnym i Balder, synów Thora Magni i Modi i The Sons Of Odin Wali i Vidar. Sagi zwany także „młodszych bogów.” Oprócz nich przetrwać Ragnarok mężczyznę i kobietę. Od nich będzie przyszłość rasy ludzkiej. Jednocześnie nowa historia jest historią nie bogów i ludzi.

Ragnarok w kulturze europejskiej

The Story of Ragnarok skomponował piosenkę "Voluspa". Według różnych szacunków, okazało się około X wieku. W dobie europejskiego romantyzmu niniejszej pracy było cieszyć się ogromną popularnością. Historia Ragnarok przedstawił w swoim dziele słynnego kompozytora

Nowy czas Richard Wagner. W jego tetralogii „Pierścień Nibelunga” bogowie pokryte szalony pragnienie złota, z powodu której świat jest zanurzony w sizzling płomieniach. kompozytor opery był prawdziwy przełom w tej dziedzinie. Dzięki Wagner wyrażenie „Zmierzchu bogów” stało się synonimem frazeologii i błędne binge w przeddzień katastrofy.

Innym średniowieczny źródłem informacji o Ragnarok – „Starschaya Edda”. Jego utwory mitologiczne są tragiczne, ale na jej końcu dają nadzieję na najlepsze. Legend of Ragnarok – opowieść o tryumfie chaosu jest krótkotrwałe i krótkotrwałe. W miejscu śmierci przychodzi nowe życie, nowy świat i ludzi. Ragnarok – to także metafora zmieniających się pór roku. Götterdämmerung prowadzi do śmierci natury i zimą, a ich powrót do życia następuje z początkiem następnej wiosny.