537 Shares 8963 views

Home Beauty: trądzik kwas salicylowy.

Od czasów radzieckich, kwas salicylowy jest najbardziej skutecznym narzędziem w leczeniu trądziku. Z pewnością istnieje butelkę tego leku w każdej apteczce. trądzik kwas salicylowy jest szeroko stosowany w wielu nowoczesnych leków: peelingi, balsamy, toniki.

Ten środek ma antybakteryjne, działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. W zależności od zawartości procentowej główny składnik rozróżnia roztwór 1, 2, 3, 5, 10-proc.

trądzik kwas salicylowy ma szereg korzystnych właściwości w walce z problemami skórnymi:

  • Suszenie efekt. W leczeniu trądziku lekarstwo powinno być stosowane do kropki. Ale z dużą liczbą obszarów problemowych, lek należy stosować bardzo ostrożnie, tak aby nie wysychają skóry.
  • Salicylowy maść trądzik w stanie poradzić sobie z tym problemem nazywany po trądziku (stagnacja plamy po trądziku). Głęboko penetruje warstwy skóry, środki powodujące przepływ krwi, a tym samym przedłużające tkanek. To pomaga usunąć plamy pozostawione przez trądzik.
  • trądzik kwas salicylowy niszczy bakterie wypalania trądziku. Na zanieczyszczenia długa droga się sebum staje się trudne, tworząc w ten sposób comedo. Bakterie wprowadzeniu zaskórników, przyczyną zapalenia, powodując pryszcz zmienia kolor na czerwony i zaczyna boleć. Jest to łatwe do radzenia sobie z patogenem może być kwas salicylowy. Trądzik z jego pomocą odzyskać dość szybko i łatwo. Jednak, niestety, oznacza to również niszczy pożytecznych bakterii, które żyją na powierzchni naszej skóry.
  • Lek ten reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu możliwe, aby pozbyć się nadmiaru skóry tłustej. Ale nie przesadzaj, bo jeśli będzie odczuwać brak tłuszczu, a następnie zaczyna się rozwijać w jeszcze większej liczbie.

aplikacja

Leczenie zalecany roztwór 1%. Środek stosuje się do wacikiem i wytrzeć twarz z. W obecności niewielkiej ilości obszarów problemowych, kwas salicylowy, trądzik zastosowano punkt duża gromadzenie trądzik pomocą wycierane całą powierzchnię skóry. Środek ten pomaga zapobiegać powstawaniu nowych formacjach. Skóra powinna być czyszczone tak długo, jak nie odczuwać lekkie mrowienie. Następnie opłukać twarz wodą i wytrzeć ręcznikiem. Ale w żadnym wypadku nie próbuj do nacierania rozwiązanie w głąb skóry. Może to spowodować oparzenia.

Przed zastosowaniem kwasu salicylowego powinno dochodzić do obszaru aplikacji (galaretki, pianki lub żelu) i po leczeniu -use nawilżający.

Częste stosowanie tego narzędzia może powodować swędzenie. Aby tego uniknąć kłopotów, to zaleca się stosowanie roztworu do sprawdzenia poziomu wrażliwości skóry. Do tego roztworu, moczyć wacikiem kwas salicylowy i jego slajd za uchem. Jeśli 4 godziny stymulacja nie pojawia, narzędzie może być używany.

Przeciwwskazania

  • Nie zaleca się stosowania kwasu salicylowego w znacznie łuszcząca się skóra. W tym przypadku lepiej jest zastąpić roztworem alkoholu na specjalnym wolnego alkoholu. łuszczenie się skóry – zły znak, ponieważ trądzik może być wywołane z jeszcze większą siłą. Wielu może zobaczyć to jako odnowę komórek skóry, ale tak nie jest. Korzystanie z tego narzędzia, a następnie można zakupić oparzenie. Jeśli rozwiązanie bezalkoholowego nie przyniósł pozytywne wyniki oznaczają kwas salicylowy – nie swojego agenta. Unikaj korzystania z niej.
  • Jeśli jesteś właścicielem suchą skórę, kwas salicylowy lepiej nie stosować, tak aby nie spowodować nieodwracalne szkody dla twarzy.